5 položek celkem

Cena

169459
1169459

Značky

Položek k zobrazení: 5
Nobleza del Sur Arbequina Premium 100ml
169 Kč

Elegantní a delikátní chuť s vyšším ovocným aroma Odrůda Arbequina 100% Skvělý olivový olej na dochucení carpaccia, vařených a grilovaných ryb nebo měkkýšů, ovocných salátů,...

Kód: 1082
Nobleza del Sur Harmony
NOVÁ SKLIZEŇ 23/24
459 Kč

Nobleza del Sur je krásný malý dárek, který obsahuje dva flakony prémiového olivového oleje. Toto elegantní balení je skvělým dárkem pro vaši ženu, mámu nebo přítelkyni. Dvě...

Kód: 1099
Nobleza del Sur Centenarium Premium 100ml
NOVÁ SKLIZEŇ 23/24
175 Kč

Výraznější olivová chuť je elegantně zaoblená a má podmanivě ovocnou vůni Odrůda Picual 100% Perfektní v kombinaci s těstovinami, rybami, masem, omáčkami, měkkýši, pizzou,...

Kód: 1086
BIO extra panenský olivový olej Nobleza del Sur Eco Day 100 ml
NOVÁ SKLIZEŇ 23/24 BIO
185 Kč

BIO extra panenský olivový olej výrazně pikantnější až nahořklé chuti, vyrobený v prémiové BIO kvalitě z oliv sklizených v říjnu. Skleněná lahvička ve tvaru kostky s motivem...

Kód: 1090
Prémiový extra panenský olivový olej Nobleza del Sur Eco Night 100 ml v BIO kvalitě
NOVÁ SKLIZEŇ 23/24 BIO
185 Kč

Prémiový olivový olej Nobleza del Sur Eco Night je vyrobený v BIO kvalitě. Jedná se o jemný olivový olej s ovocným aroma vhodný pro lehká jídla. Balení ve skleněné kostce s...

Kód: 1093

Španělská rodinná olivová farma Nobleza del Sur

Testovací vzorky prémiových olivových olejů Nobleza del Sur

Zaujaly vás prémiové olivové oleje z rodinné farmy Nobleza del Sur? Přemýšlíte, po kterém z nich sáhnout? Jste na vážkách, zdali uděláte správný výběr? Máme pro vás dobrou zprávu. U čtyř nejoblíbenějších olejů tohoto světově uznávaného španělského výrobce, nabízíme možnost koupit si 100 ml vzorky. Je to ideální příležitost vyzkoušet si u těchto menších balení chutě a vůně jednotlivých odrůd a zjistit, který z olejů vám bude chutnat nejvíce. Na druhou stranu s těmito vzorky neuděláte chybu ani, když je budete chtít použít jako malé netradiční dárkové překvapení. Všechny čtyři druhy totiž nabízíme v elegantních hranatých skleněných lahvičkách, které samy o sobě vypadají velmi hezky.

Za 159 Kč si můžete otestovat oleje Arbequina Premium a Centenarium Premium. Arbequina, což je jednodruhový olej ze stejnojmenné odrůdy, vás potěší jemnou ovocnou vůní. Je to ideální volba na seznámení se s oleji této rodinné farmy. Centenarium Premium je naopak již o něco výraznější a silnější, což je dáno jinou odrůdou (Picual). V obou případech jde o prvotřídní oleje z říjnové sklizně, které každoročně získávají prestižní ocenění v různých mezinárodních soutěžích. Oba oleje jsou také více než jen obyčejný doplněk k jídlu. Jsou totiž doslova nabité zdraví prospěšnými látkami, které ocení všichni, kteří holdují zdravému životnímu stylu.

Za 165 Kč nabízíme v testovacích lahvičkách (100 m) také to nejlepší, co Nobleza del Sur produkuje, a to oleje v bio kvalitě. Varianty Eco Day a Eco Night jsou skutečně jedinečné, což ostatně dokazuje také hodnocení těchto olejů v prestižním světově uznávaném průvodci Flos Olei, který posuzuje kvalitu jednotlivých olivových olejů. Varianta Eco Day pro rok 2021 získala v tomto průvodci 99 bodů a ohodnocení jako nejlepší BIO olivový olej. Olej je nalahvován do hranaté skleněné lahvičky s etiketou, která nese motiv včely. Má ovocnou chuť s výraznějšími hořkými a pikantními tóny. Pokud máte citlivější nos, ucítíte vůni zelených jablek, banánů a bylinek. Variantě Eco Night vévodí na etiketě naopak motýl. Na rozdíl od Eco Day je hořkost a pikantnost u tohoto oleje potlačena. Má jemnou, lehce nasládlou chuť, ve které převažují ovocné a bylinkové tóny. Oba oleje se v Nobleza del Sur vyrábí podle nejpřísnějších standardů ekologického zemědělství.

O farmě Nobleza del Sur

Nobleza del Sur se nachází v úrodné oblasti Jaen v regionu Andalusie, známé od starověku jako olivový ráj.  Farma má dlouhou historii, která sahá až do 17 století. Od roku 1640 je v držení rodu Sagra, jehož potomci se o olivové háje starají dodnes.

V současné době má farma veškeré procesy plně pod vlastní kontrolou, a to od pěstování, sklizně, zpracování, skladování až po balení, prodej a marketing.

Olivy pěstují v Nobleza del Sur na několika svých farmách v okolí, které mají dohromady celkovou plochu okolo 300 hektarů. Každý z olivových hájů má přitom specifické prostředí, klima, půdu, díky čemuž jednotlivé plody mají vždy svou jedinečnou osobnost, charakter a rozdílný ovocný profil .

Olivové oleje řady Centenarium Premium se tak například získávají z farmy „Vista Alegre“, která se nachází v srdci krajiny Jaén. Tato farma má jedinečné středomořské mikroklima a díky blízké řeky Guadalimar je zde pravidelně dostatečná míra ranní rosy. Oleje kategorie Juve Premium patří k nejmladším na farmě Nobleza del Sur. Získávají se z farmy "Campillo" a jde o speciální kupáž dvou jednodruhových olejů Arbequina a Picual, které do výsledného produktu vnášejí své specifické příchutě a vůně.

Oleje Family Reserve pak pocházejí z farmy „Los Addios“. Jde o listopadovou sklizeň, kdy olivy sice dávají více oleje, ale ten již není v kategorii „prémiových“ olivových olejů. Díky větší výtěžnosti je tento olivový olej za nižší cenu než oleje prémiové. Přesto neztrácí na kvalitě a v kuchyni je výtečným pomocníkem. 

Chcete se více dozvědět o prémiových extra panenských olivových olejích?
Podívejte se na naše články

DESATERO, jak vybrat dobrý extra panenský olivový olej
Olivový olej aneb jeho druhy, výběr, ochutnávání, historie, sklizeň a výroba
Vliv olivového oleje na zdraví
Výroba olivového oleje

Benefity