5 položek celkem

Cena

175459
1175459

Značky

Položek k zobrazení: 5
Nobleza del Sur Arbequina Premium 100ml
175 Kč

Elegantní a delikátní chuť s vyšším ovocným aroma Odrůda Arbequina 100% Skvělý olivový olej na dochucení carpaccia, vařených a grilovaných ryb nebo měkkýšů, ovocných salátů,...

Kód: 1082
Nobleza del Sur Harmony
459 Kč

Nobleza del Sur je krásný malý dárek, který obsahuje dva flakony prémiového olivového oleje. Toto elegantní balení je skvělým dárkem pro vaši ženu, mámu nebo přítelkyni. Dvě...

Kód: 1099
Nobleza del Sur Centenarium Premium 100ml
175 Kč

Výraznější olivová chuť je elegantně zaoblená a má podmanivě ovocnou vůni Odrůda Picual 100% Perfektní v kombinaci s těstovinami, rybami, masem, omáčkami, měkkýši, pizzou,...

Kód: 1086
BIO extra panenský olivový olej Nobleza del Sur Eco Day 100 ml
BIO
185 Kč

BIO extra panenský olivový olej výrazně pikantnější až nahořklé chuti, vyrobený v prémiové BIO kvalitě z oliv sklizených v říjnu. Skleněná lahvička ve tvaru kostky s motivem...

Kód: 1090
Prémiový extra panenský olivový olej Nobleza del Sur Eco Night 100 ml v BIO kvalitě
BIO
185 Kč

Prémiový olivový olej Nobleza del Sur Eco Night je vyrobený v BIO kvalitě. Jedná se o jemný olivový olej s ovocným aroma vhodný pro lehká jídla. Balení ve skleněné kostce s...

Kód: 1093

Španělská rodinná olivová farma Nobleza del Sur

Testovací vzorky prémiových olivových olejů Nobleza del Sur

Zaujaly vás prémiové olivové oleje z rodinné farmy Nobleza del Sur? Přemýšlíte, po kterém z nich sáhnout? Jste na vážkách, zdali uděláte správný výběr? Máme pro vás dobrou zprávu. U čtyř nejoblíbenějších olejů tohoto světově uznávaného španělského výrobce, nabízíme možnost koupit si 100 ml vzorky. Je to ideální příležitost vyzkoušet si u těchto menších balení chutě a vůně jednotlivých odrůd a zjistit, který z olejů vám bude chutnat nejvíce. Na druhou stranu s těmito vzorky neuděláte chybu ani, když je budete chtít použít jako malé netradiční dárkové překvapení. Všechny čtyři druhy totiž nabízíme v elegantních hranatých skleněných lahvičkách, které samy o sobě vypadají velmi hezky.

Za 159 Kč si můžete otestovat oleje Arbequina Premium a Centenarium Premium. Arbequina, což je jednodruhový olej ze stejnojmenné odrůdy, vás potěší jemnou ovocnou vůní. Je to ideální volba na seznámení se s oleji této rodinné farmy. Centenarium Premium je naopak již o něco výraznější a silnější, což je dáno jinou odrůdou (Picual). V obou případech jde o prvotřídní oleje z říjnové sklizně, které každoročně získávají prestižní ocenění v různých mezinárodních soutěžích. Oba oleje jsou také více než jen obyčejný doplněk k jídlu. Jsou totiž doslova nabité zdraví prospěšnými látkami, které ocení všichni, kteří holdují zdravému životnímu stylu.

Za 165 Kč nabízíme v testovacích lahvičkách (100 m) také to nejlepší, co Nobleza del Sur produkuje, a to oleje v bio kvalitě. Varianty Eco Day a Eco Night jsou skutečně jedinečné, což ostatně dokazuje také hodnocení těchto olejů v prestižním světově uznávaném průvodci Flos Olei, který posuzuje kvalitu jednotlivých olivových olejů. Varianta Eco Day pro rok 2021 získala v tomto průvodci 99 bodů a ohodnocení jako nejlepší BIO olivový olej. Olej je nalahvován do hranaté skleněné lahvičky s etiketou, která nese motiv včely. Má ovocnou chuť s výraznějšími hořkými a pikantními tóny. Pokud máte citlivější nos, ucítíte vůni zelených jablek, banánů a bylinek. Variantě Eco Night vévodí na etiketě naopak motýl. Na rozdíl od Eco Day je hořkost a pikantnost u tohoto oleje potlačena. Má jemnou, lehce nasládlou chuť, ve které převažují ovocné a bylinkové tóny. Oba oleje se v Nobleza del Sur vyrábí podle nejpřísnějších standardů ekologického zemědělství.

O farmě Nobleza del Sur

Nobleza del Sur se nachází v úrodné oblasti Jaen v regionu Andalusie, známé od starověku jako olivový ráj.  Farma má dlouhou historii, která sahá až do 17 století. Od roku 1640 je v držení rodu Sagra, jehož potomci se o olivové háje starají dodnes.

V současné době má farma veškeré procesy plně pod vlastní kontrolou, a to od pěstování, sklizně, zpracování, skladování až po balení, prodej a marketing.

Olivy pěstují v Nobleza del Sur na několika svých farmách v okolí, které mají dohromady celkovou plochu okolo 300 hektarů. Každý z olivových hájů má přitom specifické prostředí, klima, půdu, díky čemuž jednotlivé plody mají vždy svou jedinečnou osobnost, charakter a rozdílný ovocný profil .

Olivové oleje řady Centenarium Premium se tak například získávají z farmy „Vista Alegre“, která se nachází v srdci krajiny Jaén. Tato farma má jedinečné středomořské mikroklima a díky blízké řeky Guadalimar je zde pravidelně dostatečná míra ranní rosy. Oleje kategorie Juve Premium patří k nejmladším na farmě Nobleza del Sur. Získávají se z farmy "Campillo" a jde o speciální kupáž dvou jednodruhových olejů Arbequina a Picual, které do výsledného produktu vnášejí své specifické příchutě a vůně.

Oleje Family Reserve pak pocházejí z farmy „Los Addios“. Jde o listopadovou sklizeň, kdy olivy sice dávají více oleje, ale ten již není v kategorii „prémiových“ olivových olejů. Díky větší výtěžnosti je tento olivový olej za nižší cenu než oleje prémiové. Přesto neztrácí na kvalitě a v kuchyni je výtečným pomocníkem. 

Chcete se více dozvědět o prémiových extra panenských olivových olejích?
Podívejte se na naše články

DESATERO, jak vybrat dobrý extra panenský olivový olej
Olivový olej aneb jeho druhy, výběr, ochutnávání, historie, sklizeň a výroba
Vliv olivového oleje na zdraví
Výroba olivového oleje

Benefity