O nás

Milujeme cestování a dobré jídlo. Cestujeme často a snažíme se objevovat nejenom pamětihodnosti, ale také zajímavé zvyklosti, místní produkty a kulinářské speciality. Před dvěma lety jsme si vyrazili na pár dní na chorvatskou Istrii prodloužit si léto. Slunečné počasí, málo turistů, … prostě ideální čas na výlety po okolí. V městečku Vodnjan, nedaleko Puly, jsme narazili na farmu olivového oleje s nepříliš chorvatským názvem Chiavalon. Byla to naše první ochutnávka olivového oleje v pravém slova smyslu. Vypili jsme několik „panáků“ a zjistili jsme, že opravdový olivový olej chutná jinak, než jej známe z českých supermarketů.

A právě tehdy mi začalo v hlavě pomalu klíčit olivové semínko. Postupně jsem zjišťovala a shromažďovala informace o olivovém oleji, ochutnávala jednotlivé značky dostupné na českém trhu a domů jsem začala objednávat olej z Chiavalonu. Seznámila jsem se s Tedi Chiavalonem, který mě zasvětil do tajů pěstování oliv a výroby olivového oleje.  Ochutnala jsem stovky vzorků různých olejů a postupně jsem poznala další výrobce olivových olejů. Začal se mi otevírat nový a netušený svět olivového oleje. Rodinné farmy příjemných a poctivých lidí, kteří jsou hrdí na své skvělé výrobky. Lidé, kteří po generace rozvíjí svoji rodinnou tradici a vyrábí špičkový produkt.

Olivový olej mi učaroval a rozhodla jsem se radikálně změnit svůj profesní život. Po patnácti letech práce v korporátu jsem se rozhodla pověsit na hřebík profesi obchodníka v automotive businessu a věnovat se olivovému oleji. Mým cílem je přinést na český trh ty nejlepší olivové oleje, které se ve světě vyrábějí. Chci vám nabídnout produkty z menších rodinných farem, které mají své příběhy a tradici. Chci vám ukázat, kdo je skrytý za konkrétním výrobkem, jak pěstuje olivy a vyrábí olivový olej a jaké jsou jeho životní hodnoty.

Olivový olej totiž není jen doplněk na dochucení pokrmu. Je to produkt, který se vyrábí tisíce let. Je to produkt, který je velmi prospěšný lidskému zdraví. Je to produkt, který má širokou paletu chutí a vůní. Oleje, které vám budu nabízet nemají jen špičkovou kvalitu, ale také skvělý design obalů. Můžete si jej koupit na vaření, ale také to může být skvělý dárek.

Pevně věřím, že i vás zaujme svět prémiových olivových olejů.

Dasa-podpis-min

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení