Řecký olivový olej

Nejprodávanější

1 položek celkem

Cena

11901191
111901191

Značky

Položek k zobrazení: 1
Řecký prémiový extra panenský olivový olej The Governor 500 ml
1 190 Kč

The Governor je řecký prémiový olivový olej z ostrova Korfu, který je výjimečný vysokým podílem oleocanthalu a oleaceinu a díky tomu je klasifikován jako jeden z nejzdravějších...

Kód: 1118

Řecký olivový olej

Pro Čechy je Řecko synonymem pro olivový olej. Stejně jako italská kuchyně je také ta řecká  provázána velmi silně s olivovým olejem. Olivovníky se zde pěstují přes 10 000 let. Řekové ročně vyrobí 12,5% světové produkce olivového oleje a na hlavu mají největší spotřebu olivového oleje na světě.

Hlavní produkce olivového oleje pochází z Peloponésu. Typický řecký olivový olej má jemnější chuť a není tak výrazný jako například italský olivový olej.

Naše nabídka řeckých olivových olejů

I když se v Řecku vyrábí olivový olej tisíce let, není úplně jednoduché najít opravdu kvalitní olivový olej bez defektů (o ochutnávání olivového oleje více zde). Ochutnala jsem desítky řeckých vzorků, než se nám podařilo zařadit do nabídky toto portfolio produktů. Nepolevujeme a stále hledáme nové zajímavé značky.

Marmaro

Marmaro je malá rodinná farma, kterou vede mladík jménem Dimitris. Před několika lety převzal od otce hospodářství a rozhodl se udělat malou revoluci. Otec se zabýval výrobou nakládaných oliv, což je tradiční zpracování na Chalkidiki, kde se farma nachází. Dimitris se rozhodl, že větší část oliv začne zpracovávat na olej a začal budovat značku Marmaro. Po několika letech se vypracoval na vynikající kvalitu olivového oleje a v současnosti sbírá ocenění na řadě světových soutěží. Stále vyrábí nakládané olivy a v přípravě jsou také chuťově zajímavá paté, které Dimitris ladil přímo s michelinskou kuchařkou.

The Governor

The Governor je značka malé rodinné farmy na ostrově Korfu. Bratři Dafnysové díky olivovému oleji The Governor prorazili do velkého světa. The Governor se vyrábí v limitované edici několika tisíc, ručně číslovaných, lahví. Omezený počet je dán limitovanou kapacitou, protože olivový olej se vyrábí z oliv rostoucích na 500 let starých olivovnících.

Kyklopas

Z extrémně starý olivovníků, resp. jejich oliv, se vyrábí i olivový olej Agesrodinné farmy Kyklopas. Olivy pocházejí z jednoho z nejstarších olivových hájů v Evropě. Farma sídlí v městečku Makri na východě Řecka nedaleko turecké hranice.

Dagmar Kublová
sommelier olivových olejů

Dagmar Kublová - someliérka olivových olejů

Benefity