Testovací vzorky limitované edice řeckého olivového oleje The Governor 2 x 25 ml

Kód: 1119
225 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Vzorky řeckého prémiového olivového oleje The Governor jsou ve dvou zkumavkách, které jsou uloženy v elegantní dárkové krabičce, která muže posloužit i jako malý dárek.

  • Řecký prémiový olivový olej z ostrova Korfu
  • Lisován z oliv rostoucích na 500 let starých olivovnících Lianolia
  • Prémiová kvalita oceňována na mezinárodních soutěžích
  • Je jedním z nejzdravějších olivových olejů světa díky extrémnímu podílu oleocanthalu a oleaceinu
  • Skvělý jako preventivní medicína proti závažným chorobám – jedna lžíce denně
  • Aroma je střední intenzity
  • Intenzivní kořeněná chuť, výrazně hořký s tóny čerstvě posečené trávy a artyčoku
  • Acidita 0,17 %, Polyfenoly 390 mg/kg, jednodruhový olivový olej

Detailní informace

Benefity

Detailní popis produktu

Výjimečný řecký olivový olej The Governor

Olivový olej se v Řecku vyrábí tisíce let a jeho pozitivní účinky pro lidské zdraví byly objeveny již ve starověku. Otec medicíny Hippokrates jej považoval za dokonalý lék, a i dnes může být konzumace této zlaté tekutiny, jak ji označoval Homér, dobrou prevencí proti závažným chorobám. Představujeme vám testovací vzorek prémiového extra panenského olivového oleje The Governor. Olej je ve dvou zkumavkách, které jsou vloženy do elegantní krabičky. Tento tester můžete použít i jako malý dárek pro přátele, kteří ocení kvalitní a zdravé produkty.

Limitovaná série řeckého prémiového extra panenského olivového oleje The Governor

The Governor, prémiový olivový olej z Korfu

Za značkou The Governor stojí bratři Spyros a George Dafnis z řeckého ostrova Korfu. Jsou třetí generací pěstitelů olivovníků a výrobců olivového oleje. Jejich farma produkuje olej více jak 100 let. Bratři Dafnisové jsou průkopníky výroby vysoce jakostního „prémiového“ olivového oleje a jejich rodinná farma byla na Korfu první, která se zařadila do nejvyšší ligy těchto výrobců. Jejich filozofií je kombinovat tradiční postupy s moderní technologií, inovacemi a výzkumem. Díky tomu se jim podařilo přivést na svět výjimečný olivový olej, který slouží i jako medicína.

Rodinná farma Dafnis se nachází v jižní polovině ostrova Korfu, jehož břehy omývá Jónské moře. Farma, respektive mlýn, je v historické vesnici Aghios Mathaios. Pokud budete někdy na Korfu na dovolené, vydejte se sem na výlet a můžete absolvovat „tour“ po farmě a olivových hájích. Dafnisové vyrábí jednodruhový olivový olej z odrůdy Lianolia. Jedná se o jeden z nejstarších kultivarů olivovníku, jehož původ sahá až do dalekého starověku. Většina oliv se rodí na stromech, jejichž stáří se pohybuje okolo 500 let. Produkce je limitovaná a farma Dafnis vyrobí ročně jen 7000 až 9000 lahví The Govorner Limited o objemu 500 ml.

Expozice tradiční výroby olivového oleje na Korfu

The Governor jako medicína

Prémiový olivový olej The Governor je samozřejmě skvělý pomocník v kuchyni, ale jeho kvality spočívají především ve schopnosti pozitivně působit na lidský organismus.

Díky velmi vysokým koncentracím fenolických sloučenin, zejména hydroxytyrosolu, oleocanthalu a oleaceinu, je The Governor klasifikován jako jeden z nejzdravějších olivových olejů na světě.

The Governor byl prvním olivovým olejem, kterému bylo uděleno zdravotní potvrzení EU. Nařízení Komise EU č. 432/2012 ze dne 16. května 2012 stanovilo seznam povolených zdravotních tvrzení při označování potravin. Tím se různé druhy olivových olejů zařadily do kategorie s vysoce koncentrovanými polyfenoly, které chrání před oxidací lipidů v krvi. Toto tvrzení lze použít pouze u olivového oleje, který obsahuje nejméně 5 mg derivátů hydroxytyrosolu na 20 g. Celkové deriváty hydroxytyrosolu v guvernéru EVOO jsou o 61% vyšší než stanovené evropské předpisy. Governor Limited úrovně Oleocanthal / Oleacein jsou neustále kolem 966 mg / kg každé sklizně ve srovnání s průměrnými hodnotami pro extra panenský olivový olej na 135/105 mg / kg.

Výroba olivového oleje The Governor

Tyto bioaktivní sloučeniny je v hledáčku zájmu vědců. Ve skutečnosti více než 300 recenzovaných vědeckých studií identifikovalo význam molekuly Oleocanthal a její protizánětlivé, antioxidační, protirakovinné, antimikrobiální a neuroprotektivní schopnosti bojovat proti nemocem. Tyto protizánětlivé vlastnosti chrání tělo před oxidačním stresem. To je stav, kdy množství volných radikálů převyšuje množství antioxidantů. Dlouhodobý oxidační stres způsobuje poškození buněk, tkání, bílkovin a DNA našich těl. To nakonec vede k mnoha chronickým stavům, jako jsou kardiovaskulární onemocnění (mrtvice, ateroskleróza, vysoký krevní tlak), cukrovka, chronická únava, astma, specifická rakovina a neurodegenerativní onemocnění, jako jsou Parkinsonova choroba a Alzheimerova choroba.

Doplňkové parametry

Kategorie: THE GOVERNOR
Hmotnost: 0.1 kg
Výrobce: G.DAFNIS A s.DAFNIS GENERAL PART
Produkt: olej
Druh oleje: olivový extra panenský
Intenzita chutě: střední
Objem: 2 x 25 ml
Země původu: Řecko
Region: Korfu
Typ oleje: jednodruhový
Odrůda: Lianolia
Certifikace BIO: ne
Sklizeň: říjen 2022 (prémiová kvalita "First Harvest")
Dárkové balení: ano
Acidita: 0,17%
Polyfenoly: 390 mg / kg
Způsob zpracování: lisovaný za studena, výběrová jakost olivového oleje získaného přímo z oliv pouze mechanickými postupy
Výživové údaje na 100ml: energie 3448 kJ/824 kcal, Tuky 91,6g, z toho nasycené mastné kyseliny 17,6g, Sacharidy 0g, z toho, cukry 0g, Bílkoviny 0g, Sůl 0g
Skladování: skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem
Minimální trvanlivost do: 31.10.2022
Dovozce: OLIVUM s.r.o., Sedmdesátá 7055, 760 01 Zlín
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinná farma The Governor

The Governor je značka rodinné farmy bratří Dafnisů, kteří vyrábí prémiový olivový olej na ostrově Korfu. Farmu najdete v malé historické vesnici Aghios Mathaios v jižní části ostrova. Bratři Spyros a George jsou třetí generací rodiny Dafnisů, kteří zde olivový olej vyrábí déle jak 100 let. Prémiový olivový olej vyrábí z odrůdy Lianolia, jejíž původ sahá až do starověku. Stáří stromů v olivovém háji je 100 až 500 let. Olivový olej The Governor Limited, který nabízíme, se lisuje z oliv rostoucích právě na 500 let starých stromech.

Řecký prémiový extra panenský olivový olej The Governor

Výjimečnou vlastností olivového olej The Governor je vysoký podíl polyfenolů, 1000 mg / kg. The Governor je tak označován za jeden z nejzdravějších olivových olejů světa a je i předmětem univerzitního výzkumu. The Governor byl prvním olivovým olejem, kterému bylo uděleno zdravotní potvrzení EU. Nařízení Komise EU č. 432/2012 ze dne 16. května 2012 stanovilo seznam povolených zdravotních tvrzení při označování potravin. Tím se různé druhy olivových olejů zařadily do kategorie s vysoce koncentrovanými polyfenoly chránícími zdraví, které chrání před oxidací lipidů v krvi.