4 položek celkem

Cena

6291549
16291549

Značky

Položek k zobrazení: 4
Prémiový extra panenský olivový olej Coratina Rainbow 1000 ml od Frantoio Muraglia
899 Kč

Prémiový olivový olej tradiční italské odrůdy Coratina s intenzivní ovocnou chutí a pikantností s dokonalou robustní strukturou. Prémiový olivový olej z rodinné farmy v...

Kód: 1198
Prémiový extra panenský olivový olej IL MAGO 500 ml od Frantoio Muraglia
1 549 Kč

Limitovaná edice PIERPAOLO GABALLO DESIGNER v keramické láhvi s originálním designem s motivem kouzelníka. Prémiový olivový olej Peranzana z rodinné farmy v italské Apulii...

Kód: 2001
Prémiový extra panenský olivový olej GRAND CRU MACCHIA DI ROSE 500 ml v dárkové kazetě od Frantoio Muraglia
1 549 Kč

Pokud hledáte opravdu jedinečný dárek, tak toto olivové GRAND CRU jistě nadchne každého gurmána a milovníka italské kuchyně. Vynikající olivový olej v luxusním balení....

Kód: 2006
Extra panenský olivový olej „FUMO“ uzený za studena 250 ml od Frantoio Muraglia
629 Kč

Jedinečný olej s příchutí kouře pro všechny milovníky netradičních a nových chutí, které posunou vaše gurmánské zážitky. Vyrobeno z kvalitního extra panenského olivového oleje...

Kód: 1199

Rodinná farma a olivový mlýn Frantoio Muraglia

Frantoio Muraglia je úspěšnou rodinnou farmou v jihoitalské Apulii, která kombinuje špičkový extra panenský olivový olej s jedinečným designem lahví. Ten je inspirován zejména místní kulturou a tradicemi. Mlýn se nachází v městečku Andria a je „vmáčknutý“ mezi obytné domy téměř v centru města v místě, kde byste olivový mlýn opravdu nehledali. Je to ovšem tradiční, řekněme historické místo, protože se zde olivy zpracovávají již několik desetiletí.

Současnou hlavou rodinné firmy je Savino Muraglia junior, který je pátou generací této olejářské rodiny. Na rodinnou tradici se zde velmi dbá a členové rodiny mají pod kontrolou všechny části tohoto byznysu. Staří pánové vypadají opravdu přísně a budí respekt i jen při letmém očním kontaktu. Pokud se budete někdy dovolenkovat v oblasti Bari, můžete si sem zajet na výlet a prohlédnout si jejich showroom. Určitě stojí za návštěvu!

Olivový mlýn Frantoio MuragliaShowroom v olivovém mlýně Frantoio Muraglia

Historie Frantoio Muraglia

Italský kraj Apulie je největším producentem olivového oleje na Apeninském poloostrově. Olivovníky se zde pěstují již tisíce let a symbolem rodiny Muraglia je 450 let starý olivovník odrůdy Coratina. Tento zelený obr se tyčí nad 40 hektary jejich olivových hájů v hornaté části Murgia. Tento strom koupil Savino Muraglia starší i navzdory uštěpačným poznámkám přátel, že z oliv a půdy žádné bohatství nevybuduje. Savino byl však tvrdohlavý jako mezek, mimochodem toto přísloví prý pochází právě z Apulie, a nenechal se zviklat. Díky jeho umanutosti se dnes olivový olej Muraglia prodává v gurmánských koutcích ve 40 zemích světa. Právě olivovník Coratina se stal symbolem této rodiny, protože ji považují za nejlepší olivovou odrůdu díky bohatosti polyfenolů. V konkurenci 538 klasifikovaných italských olivových kultivarů to má svou váhu.

Showroom v olivovém mlýně Frantoio MuragliaShowroom v olivovém mlýně Frantoio Muraglia

Inspirace Apulií

Každý výrobce prémiového olivového oleje hledá způsoby, jak se odlišit od ostatních a jak zaujmout své zákazníky. Frantoio Muraglia vsadil na jedinečný design lahví, který je inspirován apulijskými tradicemi a kulturou. Vrcholem nabídky jsou ručně vyráběné a malované keramické láhve, které nesou tradiční barevné motivy, ale také moderní uměleckou podobu. Díky tomu můžete vaši kuchyň obohatit nejen chuťově, ale také vzhledově.

Showroom v olivovém mlýně Frantoio MuragliaShowroom v olivovém mlýně Frantoio Muraglia

Úspěch ve světě

Jak již bylo zmíněno výše, olivový olej rodiny Muraglia si vychutnávají zákazníci ve 40 zemích světa. Setkáte se s ním na tak exkluzivních místech jako je londýnský obchodní dům s luxusním zbožím Harrods, síť gurmánských obchodů a restaurací EATALY s pobočkami v centru New Yorku, Los Angeles, Chicaga nebo Bostonu. Také francouzští gurmáni nejsou ochuzeni a olivový olej Muraglia zakoupíte v nejznámějším pařížském obchodním domě Galerie Lafayette. K dalším prestižním místům patří obchodní dům GUM pro moskevskou smetánku na Rudém náměstí, luxusní hotelové řetězce Baglioni Hotels & Resorts nebo Pellicano Hotels.

Mezinárodní soutěže, kde získalo ocenění Frantoio Muraglia

Vynikající kvalitu extra panenského olivového oleje Muraglia potvrzují četná národní a mezinárodní ocenění, která olej získal v posledních letech, včetně „Five Drops“ udělované Asociací italských sommeliérů (AIS). Počet ocenění je opravdu úctyhodný a jen ve stručnosti zmíníme opakovaný zisk zlatých medailí na NYIOOC (New York International Olive Oil Competition), ocenění na Gambero Rosso, Oscar dell'olio, Slow Food, TuttoFood, Fondazione Altagamma nebo Anuga.

Dagmar :-)

Benefity