4 položek celkem

Cena

175589
1175589

Značky

Položek k zobrazení: 4
Nobleza del Sur Arbequina Premium 100ml
175 Kč

Elegantní a delikátní chuť s vyšším ovocným aroma Odrůda Arbequina 100% Skvělý olivový olej na dochucení carpaccia, vařených a grilovaných ryb nebo měkkýšů, ovocných salátů,...

Kód: 1082
Nobleza del Sur Arbequina Premium 350ml
499 Kč

Arbequina je prémiový olivový olej s jemnou ovocnou chutí, zabalený v láhvi z barveného skla s květinovými motivy a může sloužit i jako elegantní dárek....

Kód: 1084
Prémiový extra panenský olivový olej Arbequina Premium 500 ml z farmy Nobleza del Sur
549 Kč

Elegantní a delikátní chuť s vyšším ovocným aroma Odrůda Arbequina 100% Skvělý olivový olej na dochucení carpaccia, vařených a grilovaných ryb nebo měkkýšů, ovocných salátů,...

Kód: 1172
Nobleza del Sur Arbequina Premium 500ml
589 Kč

Elegantní a delikátní chuť s vyšším ovocným aroma Odrůda Arbequina 100% Skvělý olivový olej na dochucení carpaccia, vařených a grilovaných ryb nebo měkkýšů, ovocných salátů,...

Kód: 1085

Španělská rodinná farma Nobleza del Sur

Prémiový olivový olej Arbequina Premium ze španělské farmy Nobleza del Sur

Název této odrůdy je odvozen od oblasti původu, která se nachází ve Španělsku poblíž města Arbeca: z tohoto důvodu je také známá jako Arbequì a Arbequìn. Arbequina je velmi odolná a produktivní rostlina. Díky těmto vlastnostem je ideální pro použití v hájích s vysokou hustotou. Plody jsou po úplném dozrání menší velikosti černé barvy. Stromy této odrůdy dobře odolávají chorobám, olivovníky Arbequina jsou také odolné vůči nízkým teplotám.

Nobleza del Sur pěstují olivy Arbequina v úrodné oblasti Jaén, což je část v jižním Španělsku (Andalusie), která je proslulá svým bohatým slunečním svitem a jedinečným mikroklimatem. 

Olej Arbequina lze prodávat jako jednodruhový, nebo také s jinými oleji, tzv. kupáže, které jeho stabilitu zvyšují.

Jak chutná a voní olej z Arbequiny

Pro svou jemnou, máslovou a lehce ovocnou chuť je tato plodina velmi oblíbená k přímé konzumaci. Mnohem více se ale používá k lisování, plody totiž mají vysokou koncentraci velmi kvalitního oleje, který je sladký, jemný a voňavý. Jeho středně ovocná chuť má nízkou hořkou a kořeněnou chuť. 

Olivy sena farmě Nobleza del Sur sklízejí počátkem října. Výsledkem je olej, který je nádherně aromatický a ovocný s tóny zeleného jablka, banánu a zralých rajčat. Tento olej je vynikající na listových zelených nebo ovocných salátech, dušené zelenině, lehkých rybích pokrmech a dokonce pokapaných vanilkovou zmrzlinou.

Prémiové extra panenské olivové oleje odrůdy Arbequina z farmy Nobleza del Sur prodáváme ve čtyřech různých velikostech. Nejmenší 100 ml v hranaté lahvi je ideální pro první seznámení se s touto značkou, anebo jako malý dárek. Hranatá láhev, ale o něco atraktivnější designové zpracování pak nabízí 350 ml velikost. V klasických lahvích nabízíme obsah 250 ml a v dárkové krabici elegantní láhev 500 ml.

O farmě Nobleza del Sur

Nobleza del Sur se nachází v úrodné oblasti Jaen v provincii Andalusie, známé od starověku jako olivový ráj.  Farma má dlouhou historii, která sahá až do 17 století. Od roku 1640 je v držení rodu Sagra, jehož potomci se o olivové háje starají dodnes.

V současné době má farma veškeré procesy plně pod vlastní kontrolou, a to od pěstování, sklizně, zpracování, skladování až po balení, prodej a marketing.

Olivy pěstují v Nobleza del Sur na několika svých farmách v okolí, které mají dohromady celkovou plochu okolo 300 hektarů. Každý z olivových hájů má přitom specifické prostředí, klima, půdu, díky čemuž jednotlivé plody mají vždy svou jedinečnou osobnost, charakter a rozdílný ovocný profil .

Olivové oleje řady Centenarium Premium se tak například získávají z farmy „Vista Alegre“, která se nachází v srdci krajiny Jaén. Tato farma má jedinečné středomořské mikroklima a díky blízké řeky Guadalimar je zde pravidelně dostatečná míra ranní rosy. Oleje kategorie Juve Premium patří k nejmladším na farmě Nobleza del Sur. Získávají se z farmy "Campillo" a jde o speciální kupáž dvou jednodruhových olejů Arbequina a Picual, které do výsledného produktu vnášejí své specifické příchutě a vůně.

Oleje Family Reserve pak pocházejí z farmy „Los Addios“. Jde o listopadovou sklizeň, kdy olivy sice dávají více oleje, ale ten již není v kategorii „prémiových“ olivových olejů. Díky větší výtěžnosti je tento olivový olej za nižší cenu než oleje prémiové. Přesto neztrácí na kvalitě a v kuchyni je výtečným pomocníkem. 

Chcete se více dozvědět o prémiových extra panenských olivových olejích?
Podívejte se na naše články

DESATERO, jak vybrat dobrý extra panenský olivový olej
Olivový olej aneb jeho druhy, výběr, ochutnávání, historie, sklizeň a výroba
Vliv olivového oleje na zdraví
Výroba olivového oleje

Benefity