Centenarium Premium

Nejprodávanější

7 položek celkem
Nobleza del Sur Centenarium Premium Limited Edition 500 ml
Tip
489 Kč

Centenarium Premium Limited Edition je extra panenský olivový olej ze stoletých olivovníků v láhvi, která připomíná desetileté výročí uvedení na trh. Výraznější olivová...

Kód: 1180
Nobleza del Sur Centenarium Premium 350ml
Akce
499 Kč

Prémiový olivový olej Centenarium má výraznější chuť a ovocné aroma, balený je do elegantní dárkové láhve s motivy květů, které rostou na této farmě.     ...

Kód: 1088
Prémiový extra panenský olivový olej Centenarium Premium Anniversary 500 ml v dárkovém balení
579 Kč

Centenarium Premium Anniversary je extra panenský olivový olej ze stoletých olivovníků v láhvi, která připomíná desetileté výročí uvedení na trh. Výraznější olivová chuť...

Kód: 2010
Nobleza del Sur Centenarium Premium 500 ml
489 Kč

Výraznější olivová chuť je elegantně zaoblená a má podmanivě ovocnou vůni Odrůda Picual 100% Perfektní v kombinaci s těstovinami, rybami, masem, omáčkami, měkkýši,...

Kód: 1173
Nobleza del Sur Centenarium Premium 100ml
Akce
159 Kč

Výraznější olivová chuť je elegantně zaoblená a má podmanivě ovocnou vůni Odrůda Picual 100% Perfektní v kombinaci s těstovinami, rybami, masem, omáčkami, měkkýši,...

Kód: 1086
Nobleza del Sur Centenarium Premium 500ml
549 Kč

Výraznější olivová chuť je elegantně zaoblená a má podmanivě ovocnou vůni Odrůda Picual 100% Perfektní v kombinaci s těstovinami, rybami, masem, omáčkami, měkkýši,...

Kód: 1089
Nobleza del Sur Centenarium Premium 250ml
299 Kč

Výraznější olivová chuť je elegantně zaoblená a má podmanivě ovocnou vůni Odrůda Picual 100% Perfektní v kombinaci s těstovinami, rybami, masem, omáčkami, měkkýši,...

Kód: 1087

Španělská rodinná farma Nobleza del Sur

Prémiový olivový olej Centenarium Premium ze španělské farmy Nobleza del Sur

Tento výjimečný extra panenský olivový olej se vyrábí výhradně z oliv Picual pěstovaných na rodinné farmě Nobleza del Sur v úrodné oblasti Jaén. Jde o oblast v jižním Španělsku, která je proslulá bohatým slunečním svitem a jedinečným mikroklimatem. Tento prémiový olivový olej se vyrábí výhradně z oliv rostoucích na stoletých olivovnících. Majitelka farmy, paní Lola Sagra, je přesvědčena, že jen statný strom s rozsáhlým kořenovým systémem je schopen předat olivě celou škálu minerálů, vitamínů a chutí. Za pravdu ji dávají odborné poroty na mezinárodních soutěžích po celém světě, které pravidelně Centenarium hodnotí zlatými medailemi.

Za jedinečnou chutí olivového oleje Centenarium Premium stojí i v Jaénu netradiční přístup k produkci oliv. Naprostá většina zdejších farmářů chemicky likviduje porost mezi olivovníky, aby stromům neubíral vláhu a živiny. Díky tomu maximalizují svou úrodu. Nobleza del Sur sází na biodiverzitu a v jejich olivových hájích rostou vlčí máky, kapary, různé traviny a žije zde celá řada živočichů. Olivy se ručně sklízejí začátkem října, kdy jsou jasně zelené a mají nejlepší kondici. Klíčová je rychlost a způsob zpracování. Olivy se převážejí do rodinného mlýna ve vesnici Castellar, kde jsou zpracovány do několika hodin od utrhnutí. Samotnému procesu mletí a lisování předchází proces čištění a chlazení oliv, aby bylo dosaženo co nejdokonalejší chuti. To vše má vliv na výjimečnou kvalitu a chuť olivového oleje Centenarium Premium. Vylisovaný olivový olej je uchováván v nerezových tancích pod ochrannou atmosférou, aby nedocházelo k oxidaci. Do lahví je olivový olej lahvován až těsně před odesláním distributorům.

Centenarium Premium je univerzální olej pro široké využití v kuchyni. Skvěle pomůže dochutit bílé a červené maso, grilované ryby, omáčky, houbové a krémové polévky, těstoviny nebo pizzu.

Jak chutná a volní Centenarium Premium?

Vyšší obsah kyseliny olejové dává oleji silnější příchuť. Je charakteristický bylinnými vůněmi a ovocným pocitem na patře. Skvělá aromatická komplexnost evokuje vzpomínky na rostliny, které spolu s olivovými stromy rostou v hájích. Výrazné jsou hlavně vůně čerstvě posečené trávy, levandule, chuťově lze v ústech zachytit tóny rajčat, banánu, zeleného jablka a mandlí.

Extra panenské olivové oleje Centenarium Premium z farmy Nobleza del Sur prodáváme ve čtyřech různých velikostech. Charakteristickým znamením všech lahví je květinová grafika. Nejmenší 100 ml hranatá lahvička je ideální pro první seznámení se s touto značkou anebo jako malý dárek. Hranatá láhev, ale o něco atraktivnější dárkovém designu pak nabízí 350 ml velikost. V klasických lahvích můžete zakoupit láhev 250 ml a v dárkové krabici ještě nabízíme obsah 500 ml.

O farmě Nobleza del Sur

Nobleza del Sur se nachází v úrodné oblasti Jaen v provincii Andalusie, známé od starověku jako olivový ráj. Farma má dlouhou historii, která sahá až do 17 století. Od roku 1640 je v držení rodu Sagra, jehož potomci se o olivové háje starají dodnes.

V současné době má farma Nobleza del Sur veškeré procesy plně pod vlastní kontrolou, a to od pěstování, sklizně, zpracování, skladování až po balení, prodej a marketing.

Olivy pěstují v Nobleza del Sur na několika svých farmách v okolí, které mají dohromady celkovou plochu okolo 300 hektarů. Každý z olivových hájů má přitom specifické prostředí, klima, půdu, díky čemuž jednotlivé plody mají vždy svou jedinečnou osobnost, charakter a rozdílný ovocný profil .

Olivové oleje řady Centenarium Premium se tak například získávají z farmy „Vista Alegre“, která se nachází v srdci krajiny Jaén. Tato farma má jedinečné středomořské mikroklima a díky blízké řeky Guadalimar je zde pravidelně dostatečná míra ranní rosy. Oleje kategorie Juve Premium patří k nejmladším na farmě Nobleza del Sur. Získávají se z farmy "Campillo" a jde o speciální kupáž dvou jednodruhových olejů Arbequina a Picual, které do výsledného produktu vnášejí své specifické příchutě a vůně.

Oleje Family Reserve pak pocházejí z farmy „Los Addios“. Jde o listopadovou sklizeň, kdy olivy sice dávají více oleje, ale ten již není v kategorii „prémiových“ olivových olejů. Díky větší výtěžnosti je tento olivový olej za nižší cenu než oleje prémiové. Přesto neztrácí na kvalitě a v kuchyni je výtečným pomocníkem. 

Chcete se více dozvědět o prémiových extra panenských olivových olejích?
Podívejte se na naše články

DESATERO, jak vybrat dobrý extra panenský olivový olej
Olivový olej aneb jeho druhy, výběr, ochutnávání, historie, sklizeň a výroba
Vliv olivového oleje na zdraví
Výroba olivového oleje

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení