Limitovaná edice řeckého prémiové olivového oleje The Governor 500 ml

Kód: 1118
1 190 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

The Governor je řecký prémiový olivový olej z ostrova Korfu, který je výjimečný vysokým podílem oleocanthalu a oleaceinu a díky tomu je klasifikován jako jeden z nejzdravějších olivových olejů na světě.

  • Z oliv odrůdy Lianolia rostoucí na 500 let starých olivovnících
  • Vyrobí se pouze 14 000 lahví ročně
  • Chuť je intenzivní kořeněná, neobvykle hořká a ovocná s tóny trávy a artyčoku
  • The Governor patří do střední aromatické kategorie
  • Extrémně vysoký podíl oleocanthalu a oleaceinu – jeden z nejzdravějších olivových olejů světa
  • 1 polévková lžíce denně je skvělou prevencí proti závažným chorobám
  • Acidita 0,17 %, Polyfenoly 390 mg/kg, jednodruhový olivový olej

Detailní informace

Benefity

Detailní popis produktu

The Governor z farmy rodiny Dafnis

The Governor je prémiový olivový olej, který vyrábí rodinná farma Dafnis na řeckém ostrově Korfu. Rodina Dafnis pěstuje olivovníky již přes sto let a současná třetí generace posunula tento olivový olej mezi světovou extra třídu. Bratři Spyros a George Dafnisové jsou průkopníky výroby prémiového olivového oleje na Korfu. Je to první farma na Korfu, která se přeorientovala z kvantity na kvalitu.

The Governor je jednodruhový extra panenský olivový olej, který má intenzivní kořeněnou chuť a je neobvykle hořký. Lisuje se z oliv odrůdy Lianolia, jejíž původ sahá až do starověku. Je to jedna z nejstarších odrůd olivovníků. Olivy rostou na stromech, které jsou 500 let staré.

Říkáte si, proč řecký olivový olej má tak neřecké jméno? Název The Governor odkazuje na výjimečnou osobu řecké novodobé historie, na Joannise Kapodistriase. Tento šlechtic byl uznávaným diplomatem a část života sloužil ve službách ruského cara. Při řeckém povstání proti turecké nadvládě, v roce 1821, opustil ruské služby a podporoval toto povstání. Po skončení Řecké osvobozenecké války se stal prvním prezidentem (guvernérem) nezávislého Řecka.

Prémiový extra panenský olivový olej The Goveror limitovaná série

The Governor jako luxusní dárek

Chcete potěšit své blízké nebo přátele netradičním, a přesto luxusním dárkem? The Governor je naprosto skvělá volba a ideální alternativa k láhvi alkoholu. Luxusní láhev a elegantní dárková krabice dělají z toho olivového oleje výjimečný dárek. Potěší jak milovníky vaření a delikates, tak vyznavače zdravého životního stylu. Navíc darujete nejenom olivový olej, ale v podstatě medicínu, jak se dočtete v následujících odstavcích.

The Governor jako medicína

Prémiový olivový olej The Governor je samozřejmě skvělý pomocník v kuchyni, ale jeho kvality spočívají především ve schopnosti pozitivně působit na lidský organismus.

Díky velmi vysokým koncentracím fenolických sloučenin, zejména hydroxytyrosolu, oleocanthalu a oleaceinu, je The Governor klasifikován jako jeden z nejzdravějších olivových olejů na světě.

The Governor byl prvním olivovým olejem, kterému bylo uděleno zdravotní potvrzení EU. Nařízení Komise EU č. 432/2012 ze dne 16. května 2012 stanovilo seznam povolených zdravotních tvrzení při označování potravin. Tím se různé druhy olivových olejů zařadily do kategorie s vysoce koncentrovanými polyfenoly, které chrání před oxidací lipidů v krvi. Toto tvrzení lze použít pouze u olivového oleje, který obsahuje nejméně 5 mg derivátů hydroxytyrosolu na 20 g. Celkové deriváty hydroxytyrosolu v guvernéru EVOO jsou o 61% vyšší než stanovené evropské předpisy. Governor Limited úrovně Oleocanthal / Oleacein jsou neustále kolem 966 mg / kg každé sklizně ve srovnání s průměrnými hodnotami pro extra panenský olivový olej na 135/105 mg / kg.

Expozice tradiční výroby olivového oleje na Korfu

Tyto bioaktivní sloučeniny jsou v hledáčku zájmu vědců. Ve skutečnosti více než 300 recenzovaných vědeckých studií identifikovalo význam molekuly Oleocanthal a její protizánětlivé, antioxidační, protirakovinné, antimikrobiální a neuroprotektivní schopnosti bojovat proti nemocem. Tyto protizánětlivé vlastnosti chrání tělo před oxidačním stresem. To je stav, kdy množství volných radikálů převyšuje množství antioxidantů. Dlouhodobý oxidační stres způsobuje poškození buněk, tkání, bílkovin a DNA našich těl. To nakonec vede k mnoha chronickým stavům, jako jsou kardiovaskulární onemocnění (mrtvice, ateroskleróza, vysoký krevní tlak), cukrovka, chronická únava, astma, specifická rakovina a neurodegenerativní onemocnění, jako jsou Parkinsonova choroba a Alzheimerova choroba.

Pokud chcete využít pozitivních vlastností olivového oleje The Governor, přidejte do své každodenní stravy pouze 20mg (přibližně polévková lžíce) tohoto olivového oleje.

The Governor získává ocenění z mezinárodních soutěží

Ocenění z mezinárodních soutěží

Naším cílem je přivážet českým zákazníkům ty nejlepší olivové oleje. Sami opakovaně olivové oleje chutnáme, ale samozřejmě nás zajímá i názor profesionálů. Proto pečlivě sledujeme mezinárodní soutěže a ověřujeme, zda námi dovážené prémiové olivové oleje chutnají i odborníkům. The Governor patří mezi úspěšné značky. V letošním roce (2020) získal již čtyři ocenění a posledním z nich je SILVER AWARD na mezinárodní soutěži New Yorku 2020 Olive Oil Times. Skvělý výsledek v konkurenci 900 vzorků z 26 zemí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Extra panenské olivové oleje
Hmotnost: 1.2 kg
Výrobce: G.DAFNIS A s.DAFNIS GENERAL PART
Produkt: olej
Druh oleje: olivový extra panenský
Intenzita chutě: střední
Objem: 500 ml
Země původu: Řecko
Region: Korfu
Typ oleje: jednodruhový
Odrůda: Lianolia
Certifikace BIO: ne
Dárkové balení: ano
Acidita: 0,17%
Polyfenoly: 390 mg / kg
Způsob zpracování: lisovaný za studena, výběrová jakost olivového oleje získaného přímo z oliv pouze mechanickými postupy
Výživové údaje na 100ml: energie 3448 kJ/824 kcal, Tuky 91,6g, z toho nasycené mastné kyseliny 17,6g, Sacharidy 0g, z toho, cukry 0g, Bílkoviny 0g, Sůl 0g
Skladování: skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem
Dovozce: OLIVUM s.r.o., Sedmdesátá 7055, 760 01 Zlín
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinná farma The Governor

The Governor je značka rodinné farmy bratří Dafnisů, kteří vyrábí prémiový olivový olej na ostrově Korfu. Farmu najdete v malé historické vesnici Aghios Mathaios v jižní části ostrova. Bratři Spyros a George jsou třetí generací rodiny Dafnisů, kteří zde olivový olej vyrábí déle jak 100 let. Prémiový olivový olej vyrábí z odrůdy Lianolia, jejíž původ sahá až do starověku. Stáří stromů v olivovém háji je 100 až 500 let. Olivový olej The Governor Limited, který nabízíme, se lisuje z oliv rostoucích právě na 500 let starých stromech.

Řecký prémiový extra panenský olivový olej The Governor

Výjimečnou vlastností olivového olej The Governor je vysoký podíl polyfenolů, 1000 mg / kg. The Governor je tak označován za jeden z nejzdravějších olivových olejů světa a je i předmětem univerzitního výzkumu. The Governor byl prvním olivovým olejem, kterému bylo uděleno zdravotní potvrzení EU. Nařízení Komise EU č. 432/2012 ze dne 16. května 2012 stanovilo seznam povolených zdravotních tvrzení při označování potravin. Tím se různé druhy olivových olejů zařadily do kategorie s vysoce koncentrovanými polyfenoly chránícími zdraví, které chrání před oxidací lipidů v krvi.