Směs koření na těstoviny Fjori Fôra 20 g

Kód: 1221
169 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Chuťově vyladěná směs koření, která obohatí a zvýrazní jakékoliv těstoviny. Skvělá volba také pro dochucení pizzy, křupavého česnekového chleba, omáček, salátů nejen s těstovinami i dalších pokrmů středomořské kuchyně. Tento originální mix je chuťově vyvážený, vašemu jídlu vtiskne punc nezaměnitelné jižanské kuchyně a učiní z něj gurmánský výtvor.

Složení: česnek*, chilli paprička*, petržel*, sůl (*z certifikovaného ekologického zemědělství)

Detailní informace

Benefity

Detailní popis produktu

Středomořské směsi koření

Pečlivě vybrané a připravené směsi koření z certifikovaného ekologického zemědělství přidají originální středomořské aroma všem vašim pokrmům.

Směsi koření fjori fôra jsou evokací zážitku, který ostrov Hvar nabízí. Fjori, v místním hvarském dialektu „květiny“, lze chápat dvojsmyslně jako metaforu pro celou rostlinu, ale i její nejkrásnější část, naznačující špičkovou kvalitu a krásu. Fôra je jedna z variant místních názvů ostrova Hvar.

Značka fjori fôra propojuje tradici a přirozenost spolu se špičkovou kvalitou a rodinným know how v podobě alchymistické receptury.

Chutě a vůně Středomoří na vašem stole

Motto rodiny Ćurin: „Dobré koření z dobrých rukou“ jasně vystihuje celoživotní přístup rodiny. Ta zdůrazňuje důležitost lidského doteku a skutečnost, že byliny nejsou masově produkovány, ale jsou stále zpracovávány tradičním způsobem a bez použití chemie.

Bio byliny a koření z ostrova Hvar

Ostrov Hvar patří mezi deset nejkrásnějších ostrovů světa a je také uváděn jako jedna z nejžádanějších turistických destinací nejen v Chorvatsku. Slunný ostrov v Jaderském moři se pyšní bujnou vegetací a středomořským klimatem s mírnými a deštivými zimami a teplými slunečnými léty. Ostrov ostrovů, jak se mu také říká, má až 2 711 slunečných hodin ročně.

Kořenící směsi fjori fôra

Na sluncem zalitých kopcích, loukách a polích ostrova Hvar rostou středomořské byliny, které čerpají to nejlepší z kamenité půdy a okolního mořského vzduchu. Tento přírodní poklad, obohacený o péči pracovitých ostrovanů, přináší autentické chutě bio kvality, které jsou cennou esencí života na středomořském ostrově.

V malebné vesničce Gdinj vyrostla jedinečná zahrada fjori fôra, jakási miniatura Hvaru s více než 80 druhy divoce rostoucích rostlin, které svědčí o biodiverzitě ostrova Hvar i o tradiční pracovitosti ostrovanů a jejich soužití s přírodou. Myšlenka bylinkové zahrady vzešla z lásky k životu ve Středomoří.

BIO farma fjori fôra na chorvatském ostrově HvarZakladatel BIO farmy fjori fôra na chorvatském ostrově Hvar

BIO farma fjori fôra na chorvatském ostrově HvarBIO farma fjori fôra na chorvatském ostrově Hvar

Stejně jako ostatní zahrady na ostrově, je i tato výsledkem dlouhé, dobře naplánované práce. Bývalá vinice, levandulová a rozmarýnová pole, vše porostlé divokými rostlinami, staré kamenné zídky přestaveny tak, aby plocha byla rozdělena na menší políčka,… Každé ze šesti polí je věnováno určité skupině rostlin, které ostrované používali v každodenním životě po staletí: byliny ke konzumaci, byliny na výrobu kosmetiky i léčivých přípravků, rostliny na výrobu a barvení textilií. To vše je dnes fjori fôra, což v dialektu znamená „květiny na Hvaru“. Fjori fôra je vzácnou ukázkou lidské vytrvalosti a oddanosti přírodě a prostřednictvím speciálně vytvořených směsí dává možnost přivonět, ochutnat a zažít podstatu středomořského života.

BIO farma fjori fôra na chorvatském ostrově HvarBIO farma fjori fôra na chorvatském ostrově Hvar

Rodina Ćurin zasvětila svůj život vůni, chuti a tajemné síle bylin již v roce 1955, kdy započala pěstování levandule. Vzhledem ke členitému a kamenitému terénu se mechanizace využívá jen velmi zřídka, proto se byliny na polích pěstují tradičním způsobem a sklízí se ručně srpy. Právě tento přístup zajišťuje každému ostrovnímu produktu jeho určitou osobitost a originalitu. Krajina ostrova Hvar tkaná z kamene a červené půdy vypráví příběh svůj i rodiny Ćurin již několik generací. Rodinný ekoprojekt zastřešuje „hlava rodiny“, dědeček, který i přes svůj požehnaný věk více než 90 let stále pracuje na hvarských polích. Dnes rodinná farma Ćurin vyrábí přírodní produkty špičkové kvality, od organických směsí koření, přes bio extra panenský olivový olej až po esenciální oleje a přírodní kosmetiku s řadou zdravotních benefitů.

Doplňkové parametry

Kategorie: FJORI FÔRA
Hmotnost: 0.06 kg
Výrobce: ĆURIN
Produkt: koření
Objem: 20 g
Země původu: Chorvatsko
Region: Hvar
Certifikace BIO: ano
Dárkové balení: ne
Složení: česnek*,chilli paprička*,petržel*,sůl (* z certifikovaného ekologického zemědělství. Může obsahovat stopy OŘECHŮ, sezamových semínek a obilovin obsahujících LEPEK)
Alergeny: ořechy, lepek
Skladování: skladujte na tmavém a suchém místě
Dovozce: OLIVUM s.r.o., Sedmdesátá 7055, 760 01 Zlín
Položka byla vyprodána…
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 7.3.2024
Nakupuji opakovaně - tyto různorodé směsi koření dají jídlu další rozměr!
5
Avatar autora | 27.7.2023
+ výborný

5
Avatar autora | 28.9.2022
Chuťově moc dobré, ale trochu ostřejší-za sebe-vyhovuje!!!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

fjori fôra

Rodina Ćurin zasvětila svůj život vůni, chuti a tajemné síle bylin již v roce 1955, kdy započala pěstování levandule. Vzhledem ke členitému a kamenitému terénu se mechanizace využívá jen velmi zřídka, proto se byliny na polích pěstují tradičním způsobem a sklízí se ručně srpy. Právě tento přístup zajišťuje každému ostrovnímu produktu jeho určitou osobitost a originalitu. Krajina ostrova Hvar tkaná z kamene a červené půdy vypráví příběh svůj i rodiny Ćurin již několik generací.

Kořenící směsi fjori fôra

Rodinný ekoprojekt zastřešuje „hlava rodiny“, dědeček, který i přes svůj požehnaný věk více než 90 let stále pracuje na hvarských polích. Dnes rodinná farma Ćurin vyrábí přírodní produkty špičkové kvality, od organických směsí koření, přes bio extra panenský olivový olej až po esenciální oleje a přírodní kosmetiku s řadou zdravotních benefitů.

VYBERTE SI BIO PROFUKTY FJORI FÔRA