Marina Colonna

Nejprodávanější

5 položek celkem
BIO prémiový extra panenský olivový olej Marina Colonna Organic 250 ml
Novinka
349 Kč

Organický prémiový extra panenský olivový olej z certifikované ekologické produkce farmy Marina Colonna z jihu Itálie. BIO extra panenský olivový olej...

Kód: 1123
Prémiový extra panenský olivový olej Marina Colonna Peranzana 250 ml
Novinka
349 Kč

Prémiový extra panenský olivový olej odrůdy Peranzana má ovocnou vůni oliv s tóny trávy, lučních květin, bylin a zelených rajčat. Olej z italské rodinné farmy...

Kód: 1126
Lanýžový extra panenský olivový olej Marina Colonna 250 ml
Novinka
369 Kč

Bílý lanýž je nejdražší kulinářskou surovinou a v kombinaci se špičkovým olivovým olejem vytváří jedinečný produkt pro dochucení vašich jídel. Extra panenský olivový...

Kód: 1131
Extra panenský olivový olej Marina Colonna Arancio 250 ml s příchutí pomerančů
Novinka
325 Kč

Italský extra panenský olivový olej s příchutí pomerančů vyrobený tradiční metodou bez použití umělých přípravků. Ochucený extra panenský olivový olej s příchutí...

Kód: 1122
Rozmarýnový extra panenský olivový olej Marina Colonna 250 ml
Novinka
325 Kč

Kupáž špičkového extra panenského olivového oleje Marina Colonna a přírodního éterického oleje z rozmarýnu. Jedinečná rozmarýnová chuť olivového oleje Nová dimenze...

Kód: 1129

Colonna Extra Virgin Olive Oil

Prémiový extra panenský olivový olej Marina Colonna je prvním italským olivovým olejem, který přivážíme na český trh. Majitelkou farmy je paní Marina Colonna, která farmu řídí od roku 1996, kdy ji zdědila po svém otci. Specialitou farmy je olivový olej odrůdy Peranzana a také ochucené olivové oleje.

Farma Marina Colonna na jihu Itálie v regionu Molise

Farma Masseria Bosco Pontoni

Prémiové extra panenské olivové oleje Marina Colonna vznikají na farmě Masseria Bosco Pontoni. Farmu najdete v jižní Itálii, v maličkém regionu Molise a můžete se zde i ubytovat. Rodina Colonna hospodaří na farmě od počátku 19. století, kdy jej přinesla jako věno vévodkyně Cattaneo di Sannicandro, která se provdala za Asprena Colonnu. Zaujalo vás označení vévodkyně? Rodina Colonna patří k nejvýznamnějším italským šlechtickým rodinám a milovníci historie si přijdou na své o podkapitolu níže.

Farma Donny Mariny se rozkládá na 180 hektarech a kromě olivovníků se zde pěstují obiloviny a zelenina. Samotné olivové háje zabírají plochu 55 hektarů a hlavní odrůdou je Peranzana. Tato odrůda sem byla přivezena vévodou Sagrou z francouzského Provence. Peranzana bývá také někdy označována jmény Provenzana nebo Provenzale, které více naznačují určitou spojitost s Provence. Na farmě se pěstují i další tradiční a některé experimentální odrůdy. Celkem je to 15 kultivarů - Leccino, Frantoio, Peranzana, Gentile di Larino, Coratina, Ascolana Tenera, FS17, Cima di Melfi, Rosciola, Maiatica, Nocellara del Belice, Itrana, Kalamata, Termite di Bitetto, Leccio del Corno. Více jak polovina produkce je ekologicky certifikována.

Italská olivová rodinná farma Marina Colonna

Dějiny Evropy se prolínají s rodokmenem rodiny Colonna

Příběhy lidí, vyrábějících olivový olej, který dovážíme do České republiky, jsou pro nás stejně důležité jako kvalita samotného oleje. Zpravidla se jedná o rodinné farmy a příběhy těchto rodin a jejich historie jsou mnohdy velmi zajímavé. Příběh rodiny Colonna se ovšem běžné historii farmářských rodin zcela vymyká.

Rod Colonna patří k starobylým římským rodům a dlouho dobu byl „protivníkem“ známějšího římského rodu Orsiniů. Ve středověku začali odvozovat svůj původ k Juliánsko-Claudiovské dynastii. Jestli je to pravdou, to se dneska už asi nedozvíme. Colonni se aktivně účastnili středověkého, politického, vojenského i náboženského života. K prvním významným středověkým členům rodiny patřil Giovanni Colonna. Ten bojoval jako rytíř v křižáckých válkách, prošel si saracénským vězením a na konci 12. století se stal kardinálem. Giovanni byl osobním přítelem Františka z Assisi a podporoval jej při založení jeho mnišského řádu.

František z Assisi nebyl jedinou známou postavou a okolo členů rodiny se pohybovali další středověké celebrity jako byl třeba Tomáš Akvinský. Pohostinnosti jejich paláce často využíval i básník Petrarca. Marcantonio Colonna byl velký vojevůdce, který se vyznamenal v řadě bitev ve službách Karla V. a španělský král Filip II. mu udělil Řád zlatého rouna.

Jedním z předků současné majitelky byl papež Martin V.

Nejvyššího postavení dosáhl Oddone Colonna, který byl v roce 1417 na Kostnickém koncilu zvolen 206. papežem. Jako papež přijal jméno Martin V. a jeho zvolení prakticky ukončilo Velké papežské schizma. Markéta (Margherita) Colonna byla členkou františkánského řádu a papežem Piem IX. byla blahořečena za svatou.

Colonnové jsou v politickém a společenském životě aktivní v nedaleké minulosti i současnosti. Prospero Colonna by třikrát starostou Říma a jeho syn Piero Colonna byl římským guvernérem.

Pokud se ze studia historie vrátíme zpět k olivovému oleji, tak nesmíme opomenout Francesca Colonna, syna guvernéra Piera. Ten zasvětil svůj život rozvoji a budování hospodářství v Molise a na jeho práci navazuje dcera Donna Marina.

Donna Marina Colonna a její farma

Hodnocení 99 bodů ve Flos Olei

Výrobci prémiových olivových olejů jsou velmi soutěživí a pravidelně si porovnávají kvalitu své produkce na mezinárodních soutěžích a výstavách. Mezi nejprestižnější podniky patří italský průvodce Flos Olei, jehož komisaři každoročně vybírají 500 nejlepších olivových olejů světa. Marina Colonna se svým olejem má hodnocení 99 bodů ze 100 a řadí se tedy mezi světovou špičku.

Dagmar :-)