Olive Trotter – testovací sada prémiových olivových olejů Casas de Hualdo (4 x 25 ml)

Kód: 1027
165 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
21.9.2021

Nevíte, který jednodruhový prémiový olivový olej od Casas de Hualdo vybrat? V této testovací sadě jsou malá balení Arbequiny, Picualu, Cornicabry a Manzanilly. Může posloužit i jako malý dárek.

 • Testovací sada prémiových olivových olejů nejvyšší kvality
 • Oleje jsou vyrobeny z říjnové sklizně oliv, kdy mají nejlepší chuť a obsahují nejvíce zdraví prospěšných látek
 • Casas de Hualdo je španělská farma, která pravidelně sbírá ocenění na nejprestižnějších světových soutěžích

 Ocenění a medaile Casas de Hualdo

 • Arbequina – jemný olivový olej s ovocnou chutí ideální na ryby, drůbeží maso nebo zeleninu
 • Picual – výraznější olivový olej intenzivní chuti skvělý s pečeným masem, mastnými rybami, restovanou zeleninou
 • Cornicabra – silný a pikantní olivový olej perfektní s dušeným masem, těstovinami, rizoty, grilovanou zeleninou
 • Manzanilla – výrazný pikantní olej s vysokou hořkostí určený pro přípravu mastných ryb, omáček, těstovin, zeleninových lasagní, dušeného masa nebo čočky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prémiové olivové v testovací sadě Olive Trotter

Tato malá testovací sada obsahuje 4 lahvičky (25 ml) prémiového olivového oleje Arbequina, Picual, Cornicabra, Manzanilla. Toto netradiční balení může posloužit i jako malý dárek pro vaše blízké nebo přátele.

Arbequina

 • Ovocné aroma s vůní rajčat, čerstvě posekané trávy, artyčoků, jablek a banánů
 • Jemná chuť s nízkou pikantností
 • Párujte se saláty, mořskými rybami, drůbežím masem, grilovanou zeleninou …
 • Acidita 0,14%, Polyfenoly 315 mg/kg, jednodruhový olivový olej

Picual

 • Silné ovocné aroma s vůní zelených listů rajčat, zelených banánů, s náznaky máty peprné
 • Robustní, intenzivní chuť
 • Párujte se zeleninovými saláty, restovanou zeleninou, čerstvým chřestem, lososem, tuňákem, pečeným masem, rizotem, …
 • Acidita 0,14%, Polyfenoly 587 mg/kg, jednodruhový olivový olej

Testovací sada Olive Troter od Casas de Hualdo

Cornicabra

 • Ovocné aroma s lehkou vůní mandlí, rukoly, jablka, čekanky
 • Silná chuť s vyšší hořkostí
 • Párujte s pečeným jehněčím, dušeným masem, zeleninovou pizzou, grilovanou zeleninou, salátem z řeřichy, těstovinami, rýžovými jídly
 • Acidita 0,16%, Polyfenoly 645 mg/kg, jednodruhový olivový olej

Manzanilla

 • Ovocné aroma s vůní olivových listů, zelených banánů, zelených listů rajčat, čekanky a bazalky
 • Jemná měkká struktura, silná a výrazná chuť s vyšší hořkostí a značnou pikantností
 • Použijte na přípravu mastných ryb, omáček, těstovin, zeleninových lasagní, dušeného masa nebo čočky
 • Acidita 0,18%, Polyfenoly 752 mg/kg, jednodruhový olivový olej

Medaile a ocenění ze světových soutěží

Ve světě prémiových olivových olejů je účast na prestižních soutěžích nutnou podmínkou pro porovnání kvality s ostatní konkurencí. Z tohoto důvodu se rodinná farma Casas de Hualdo poslední dekádu účastnila celé řady soutěží a degustačních akcí ve Španělsku, Portugalsku, Francii, Itálii, Německu, Číně, Japonsku, Kanadě, Spojených státech, Argentině a v dalších zemích. Špičkovou kvalitu těchto prémiových olivových olejů potvrzuje zisk celé řady medailí z těchto soutěží a výstav.

Medaile a ocenění z nejprestižnějších světových výstav a soutěží

Excelentní hodnocení získává Casas de Hualdo i od italského průvodce Flos Olei, který je takovou obdobou Michelinského průvodce ve světě prémiových olivových olejů. Flos Olei vybírá 500 nejlepších olivových olejů světa a Casas de Hualdo má hodnocení 99 bodů ze 100!

Vyberte si olivový olej podle své chuti

Casas de Hualdo produkuje čtyři základní jednodruhové prémiové olivové oleje odrůdy Arbequina, Picual, Cornicabra a Manzanilla. Seřazeny jsou podle intenzity chuti od nejjemnější po nejsilnější, chcete-li nejpikantnější. Tyto čtyři druhy jsou doplněny tzv. kupážemi, tzn. olivovými oleji, které se mísí z několika jednodruhových olejů. Cílem kupáží, stejně jako u vína, je vytvořit chuťově co nejvyváženější olivový olej pro konkrétní použití v kuchyni. Kupáž Reserva de Familia je silný a výrazný olivový olej, kupáž Casitas de Hualdo je jemný, protože je určený pro děti. Kupáží je také BIO olivový olej Casas de Hualdo Organic, kde je potlačena hořkost a pikantnost.

Vyberte si olivový olej Casas de Hualdo podle vaší chuti

Příběh farmy Casas de Hualdo

Zemědělská farma Casas de Hualdo leží asi 100 km jihozápadně od Madridu, nedaleko krásného historického města Toledo. Podnebí v této oblasti je drsné, léta jsou zde horká a suchá a zimy velmi studené. Svůj podíl na tomto počasí má i nadmořská výška, protože olivové háje se nachází ve výšce 400 až 600 metrů. Suchá a mírně zvlněná krajina je ovlivněna řekou Tagus, která zde vytváří mikroklima, podporující překvapivě různorodou faunu a flóru.

Španělská olivová farma Casas de Hualdo

Casas de Hualdo se neorientuje jen na pěstování olivovníků, ale na zdejší farmě se pěstuje i kukuřice, vojtěška, ječmen, pšenice hrášek nebo pistácie. Tyto plodiny nejsou určeny jen na prodej, ale velká část úrody se spotřebovává na farmě. Hospodářství zde funguje jako uzavřený cyklus. Obiloviny a vojtěška slouží ke krmení ovcí Manchego, původní plemeno ovcí, které se na farmě chová. Hnůj od ovcí se používá pro hnojení olivovníků a dalších plodin. V olivovém háji roste tráva, která se čas od času pokosí a zbytky trávy slouží jako hnojivo. Podobně se nakládá i s klíčky či větvemi, které se drtí a znovu vrací živiny do půdy.

V naší nabídce prémiových olivových olejů si můžete vybrat špičkové produkty od Pago Baldíos San Carlos (kolekce Full Moon) a nebo od Nobleza del Sur. Obě tyto farmy mají několik století dlouhou historii. Příběh farmy Casas de Hualdo je jiný, a to nás právě zaujalo, když jme hledali další špičkové olivové oleje ze Španělska. Farma byla založena v roce 1986, když Francisco Riberas zakoupil statek Finca La Ventilla. Postupně se zde začaly pěstovat různé plodiny a první olivovníky byly vysazeny o deset let později. Jednalo se o vzrostlejší stromy. První olivy se sklízely o tři roky později. Na farmě byly vysazeny čtyři druhy olivovníků (Arbequina, Picual, Cornicabra, Manzanilla), které dnes tvoří základ jednodruhových olejů. Ambice zařadit se mezi nejlepší producenty je podpořena výstavbou nového moderního mlýna v roce 2009 a o rok později vstupuje Casas de Hualdo na španělský trh.

Doplňkové parametry

Kategorie: CASAS DE HUALDO
Hmotnost: 0.2 kg
Výrobce: Casas de Hualdo
Druh oleje: olivový extra panenský
Objem: 4 x 25 ml
Země původu: Španělsko
Region: Toledo, Kastilie-La Mancha
Typ oleje: jednodruhový
Odrůdy: Arbequina, Picual, Cornicabra a Manzanilla
Sklizeň: říjen (prémiová kvalita "First Harvest")
Arbequina - acidita: 0,14%
Arbequina - polyfenoly: 315 mg/kg
Arbequina - výživové údaje na 100ml: Energie 3385,5 kJ/823,5 kcal, Tuky 91,5g, z toho nasycené mastné kyseliny 15,9g, Sacharidy 0g, z toho cukry 0g, Bílkoviny 0g, Sůl 0g
Arbequina - aroma: ovocné s vůní rajčat, čerstvě posekané trávy, artyčoků, jablek a banánů
Arbequina - chuť: jemná s nízkou pikantností
Picual - acidita: 0,14%
Picual - polyfenoly: 587 mg/kg
Picual - výživové údaje na 100ml: Energie 3385,5 kJ/823,5 kcal, Tuky 91,5g, z toho nasycené mastné kyseliny 14g, Sacharidy 0g, z toho cukry 0g, Bílkoviny 0g, Sůl 0g
Picual - aroma: silné ovocné aroma s vůní zelených listů rajčat, zelených banánů
Picual - chuť: robustní, intenzivní chuť
Cornicabra - acidita: 0,16%
Cornicabra - polyfenoly: 645 mg/kg
Cornicabra - výživové údaje na 100ml: Energie 3385,5 kJ/823,5 kcal, Tuky 91,5g, z toho nasycené mastné kyseliny 14,3g, Sacharidy 0g, z toho cukry 0g, Bílkoviny 0g, Sůl 0g
Cornicabra - aroma: ovocné aroma s lehkou vůní mandlí, rukoly, jablka, čekanky
Cornicabra - chuť: silná chuť s vyšší hořkostí
Manzanilla - acidita: 0,18%
Manzanilla - polyfenoly: 752 mg/kg
Manzanilla - výživové údaje na 100ml: Energie 3385,5 kJ/823,5 kcal, Tuky 91,5g, z toho nasycené mastné kyseliny 16,8g, Sacharidy 0g, z toho cukry 0g, Bílkoviny 0g, Sůl 0g
Manzanilla - aroma: ovocné aroma s vůní olivových listů, zelených banánů, zelených listů rajčat, čekanky a bazalky
Manzanilla - chuť: silná a výrazná chuť s vyšší hořkostí a značnou pikantností
Skladování: Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem
Dovozce: OLIVUM s.r.o., Sedmdesátá 7055, 760 01 Zlín

Představení farmy Casas de Huelda

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Španělská olivová farma Casas de Hualdo

Olivovu farmu Casas de Hualdo najdete zhruba 100 km jihozápadním směrem od Madridu nedaleko historického města Toleda. Krajina je zde mírně zvlněná a nadmořská výška se pohybuje od 400 do 600 metrů nad mořem. Panují zde poměrně drsné přírodní podmínky, protože léto je zde suché a horké a zima velmi studená. Na první pohled je to suchá země, která se k zemědělství nehodí. Přesto je zde bohatá a různorodá fauna a flóra, a to díky řece Tagus, která zde vytváří vhodné mikroklima.

Olivovníky se v tomto kraji pěstují už od starověku, ale samotná farma Casas de Hualdo je poměrně mladá. Alespoň na španělské poměry. Farma byla založena v roce 1986, kdy zde Francisco Riberas koupil nemovitost. Prvních deset let se zde pěstovaly zemědělské plodiny jako je kukuřice, ječmen, pšenice nebo pistácie. V roce 1996 odstartoval ambiciózní plán výsadby olivového háje. Byly zde vysazeny vzrostlé olivovníky a první olivy se sklízely již po třech letech.

Arbequina, Picual, Cornicabra a Manzanilla, to jsou 4 hlavní odrůdy, které se zde pěstují. Ambicí farmy nebylo vyrábět průměrný olivový olej tak, jak stovky nebo tisíce jiných španělských farem. Cílem bylo produkovat prémiový olivový olej, který bude patřit ke světové špičce. Proto v roce 2009 farma investuje do nového moderního mlýna a v roce 2010 začíná dodávat prémiový olivový olej na španělský trh.

Druhé desetiletí našeho století bylo ve znamení zlepšování produkce a posouvání kvality na špičkovou světovou úroveň. Casas de Hualdo sbírá ocenění na prestižních světových soutěžích a degustačních panelech ve Španělsku, Portugalsku, Francii, Itálii, Německu, Číně, Japonsku, Kanadě, Spojených státech nebo Argentině. Italský průvodce nejlepšími olivovými oleji světa hodnotí tyto olivové oleje 99 body ze 100.

Filozofií Casas de Hualdo je hospodařit s respektem ke krajině a kombinovat tradiční zemědělské postupy s nejmodernějšími poznatky vědy. Farma spolupracuje na vývojových projektech s University of Castilla La Mancha a také s Polytechnickou univerzitou v Madridu.