Nová sklizeň 2023

Nový olivový olej sezóny je každoročně vyvrcholením celoroční práce našich farmářů. V této sekci vám postupně nabídneme nové extra panenské olivové oleje sezóny 23/24. Tyto olivové oleje pocházejí z oliv sklízených v říjnu 2023 a díky včasnosti sklizně mají nejlepší chuťové vlastnosti a obsahují nejvíce zdraví prospěšných látek. Některé z olejů jsou baleny do průhledné láhve, aby vynikla jejich zelená barva. Ta je typická pro čerstvě vylisovaný olivový olej a je daná množstvím přírodního chlorofylu.  V průběhu času bude barva oleje postupně zlátnout a proto je dobré chránit čiré láhve před světlem, aby vám zelená barva vydržela co nejdéle.

Nejprodávanější

3 položek celkem

Cena

599649
1599649

Značky

Položek k zobrazení: 3
Italský extra panenský olivový olej Mimi Novello 500 ml – první olej sklizně
Novinka NOVÁ SKLIZEŇ 23/24
599 Kč

Extra panenský olivový olej Mimì Novello pochází ze sklizně prvních zelených oliv vybraných z různých kultivarů, aby se stal prvním olejem sezóny. Extra panenský olivový olej...

Kód: 1324
Prémiový extra panenský olivový olej Sabino Leone Premiére 500 ml - nová sklizeň
Novinka NOVÁ SKLIZEŇ 23/24
649 Kč

První extra panenský olivový olej sklizně 2023 z farmy Sabino Leone v italské Apulii. Krásná zelená barva čerstvě vylisovaného olivového oleje a čerstvá vyvážená chuť....

Kód: 1244
Prémiový extra panenský olivový olej Nobleza del Sur NOVO 500 ml - nová sklizeň
Novinka NOVÁ SKLIZEŇ 23/24
649 Kč

NOVO je limitovaná série prvního olivového oleje sklizně 2023. Láhev z čirého skla dává vyniknout olivově zelené barvě, která je typická pro čerstvě vylisovaný olivový olej....

Kód: 1251

Nový extra panenský olivový olej ze sklizně 2023

Každý rok se milovníci chutí a vůní Středomoří těší na první extra panenský olivový olej, který symbolizuje nejen celoroční úsilí a práci farmářů, ale také nový začátek olivové sezóny. Extra panenský olivový olej ze sklizně 2023 přináší s sebou znovu příležitost pro ty gurmány, kteří chtějí zažít unikátní a čerstvé chutě přímo z prvních dnů sklizně. Tyto olivové oleje byly vyrobeny v říjnu 2023. V prvé řadě vám chceme představit tyto typické zástupce nové sklizně.

NOVO - svěží kapka španělského slunce

NOVO od španělské farmy Nobleza del Sur je limitovaná série, která je symbolem prvotřídní kvality a estetiky. Extra panenský olivový olej z oliv sklízených v říjnu 2023 a vylisovaný do čtyř hodin od sklizně je garancí nejvyšší čerstvosti. Odrůda Picual, která je známá svou univerzálností, se pyšní vyváženou chutí s nádechem hořkosti a lehce vyšší pikantností. V elegantní láhvi z čirého skla doplněné o plátěný pytlík s olivovou větvičkou představuje NOVO ideální spojení funkčnosti a krásy a je tak vhodné jako luxusní dárek.

Sabino Leone Il Premiére - italský klenot

Olivový olej Premiére od farmy Sabino Leone z italské Apulie je další příklad exkluzivity a tradice. Tento olivový olej je výsledkem kombinace úrody staletých olivovníků a nejmodernějších technologií zpracování, které zajišťují zachování přirozené chuti a aroma odrůdy Frantoio. Jeho čerstvá chuť, která v sobě skrývá tóny zelené pšenice a posekané trávy, se hodí nejen k pečivu.

Chiavalon Mlado – to nejlepší z Istrie

Chiavalon je první olivovou značka, kterou jsme přivezli do České republiky, a tak je našim zákazníkům dobře známá. Mlado se vyrábí v prvních třech dnech sklizně a nejlépe si jej vychutnáte s kváskovým chlebem nebo bagetou. Vůně je velmi elegantní s výraznými tóny čerstvě posekané zelené trávy, bylinek, zelených jablek a rajčat.

Nejenom chuť, ale i zážitek

Kromě vynikající chuti a vůně slibuje nový olivový olej sklizně 2023 také skvělý gurmánský zážitek. Právě prvotní olivový olej sklizně je známý svým robustním profilem a komplexním aroma. Nejlépe si jej vychutnáte, když jej použijete v nejjednodušší formě – čistě, pro namáčení pečiva nebo jako dokončující dotek vašich kulinářských děl.

Kvalita potvrzená oceněními

Nejlepším důkazem kvality je uznání na mezinárodní úrovni, kterými se mohou pochlubit farmy produkující tyto olivové oleje. To znamená, že nekupujete jen obyčejný olivový olej, ale skutečný produkt vrcholné gastronomie, který je ceněný nejen ve vaší kuchyni, ale i v celosvětovém měřítku.

Zdraví prospěšná lahodnost

Neměli bychom zapomenout ani na zdravotní přínosy čerstvě vylisovaného olivového oleje. Obsahuje zdravé tuky, antioxidanty a má protizánětlivé účinky, které jsou pro tělo přínosné, bojují s oxidačním stresem a podporují dlouhověkost a dobrou kondici.

Ve světě, kde se čerstvost a původ potravin stávají čím dál víc ceněnými, není pochyb o tom, že nový extra panenský olivový olej ze sklizně 2023 je investicí do zdraví, chuti a kvality života. Užijte si ho ve svých kulinářských výtvorech nebo jako exkluzivní dar, který odráží to nejlepší ze Středomořské tradice.

Dagmar Kublová
Sommelier olivových olejů

Dagmar Kublová - OLIVUM.cz

Benefity