Koření

Kvalitní koření a bylinkové směsi jsou nedílnou součástí středomořské kuchyně. Ochutnejte kořenící a bylinkové směsi z chorvatského ostrova Hvar, které vyrábí malá rodinná farma. Všechny bylinky použité ve směsi jsou vyrobeny v BIO kvalitě podle přísných zásad ekologického zemědělství.

Nejprodávanější

ff brambory 20g min
 
149 Kč
ff kazdy den 20g min
 
149 Kč
ff ryba 20g min
Směs koření na ryby Fjori Fôra 20 g
Momentálně nedostupné
Kód: 1225
 
149 Kč
ff kure 20g min
Směs koření na kuře Fjori Fôra 20 g
Skladem (>5 ks)
Kód: 1223
 
149 Kč
ff cervene maso 20g min
 
149 Kč
ff testoviny 20g min
 
149 Kč
6 položek celkem

Cena

149150
1149150

Značky

Položek k zobrazení: 6
ff cervene maso 20g min
149 Kč

Ať už jde o steaky, vepřové nebo jehněčí maso, tato jedinečná směs bylin doplňuje přirozenou chuť masa, aniž by ji přebila. Je vhodná pro všechny typy přípravy masa, od vaření a...

Kód: 1222
ff testoviny 20g min
149 Kč

Chuťově vyladěná směs koření, která obohatí a zvýrazní jakékoliv těstoviny. Skvělá volba také pro dochucení pizzy, křupavého česnekového chleba, omáček, salátů nejen...

Kód: 1221
ff ryba 20g min
149 Kč

Aromatická kombinace středomořského koření, která pozvedne rybí pokrmy na novou úroveň. Stačí vetřít směs bylinek a koření do ryby těsně před tepelnou úpravou a pokrm plný vůní...

Kód: 1225
ff kazdy den 20g min
149 Kč

Univerzální směs bylin, která dodává bohatou škálu vůní a chutí do mnoha receptů, od polévek, pomazánek a salátů až po masitá i zeleninová jídla. Díky ekologickému přístupu se...

Kód: 1226
ff kure 20g min
Tip
149 Kč

Klasická směs koření, která by neměla chybět v žádné kuchyni. Pečlivě vybrané, gurmánsky sladěné koření a aromatické bylinky zajistí plnější a bohatší chuť kuřecího a krůtího...

Kód: 1223
ff brambory 20g min
149 Kč

Směs bylinek a koření, díky které i tak skromný pokrm jako jsou brambory přeměníte ve skutečný kulinářský zážitek s nádechem Středomoří. Skvěle se hodí na hranolky, domácí...

Kód: 1224

Středomořské směsi koření

Pečlivě vybrané a připravené směsi koření z certifikovaného ekologického zemědělství přidají originální středomořské aroma všem vašim pokrmům.

Směsi koření fjori fôra jsou evokací zážitku, který ostrov Hvar nabízí. Fjori, v místním hvarském dialektu „květiny“, lze chápat dvojsmyslně jako metaforu pro celou rostlinu, ale i její nejkrásnější část, naznačující špičkovou kvalitu a krásu. Fôra je jedna z variant místních názvů ostrova Hvar.

Značka fjori fôra propojuje tradici a přirozenost spolu se špičkovou kvalitou a rodinným know how v podobě alchymistické receptury.

Chutě a vůně Středomoří na vašem stole

Motto rodiny Ćurin: „Dobré koření z dobrých rukou“ jasně vystihuje celoživotní přístup rodiny. Ta zdůrazňuje důležitost lidského doteku a skutečnost, že byliny nejsou masově produkovány, ale jsou stále zpracovávány tradičním způsobem a bez použití chemie.

Bio byliny a koření z ostrova Hvar

Ostrov Hvar patří mezi deset nejkrásnějších ostrovů světa a je také uváděn jako jedna z nejžádanějších turistických destinací nejen v Chorvatsku. Slunný ostrov v Jaderském moři se pyšní bujnou vegetací a středomořským klimatem s mírnými a deštivými zimami a teplými slunečnými léty. Ostrov ostrovů, jak se mu také říká, má až 2 711 slunečných hodin ročně.

Kořenící směsi fjori fôra

Na sluncem zalitých kopcích, loukách a polích ostrova Hvar rostou středomořské byliny, které čerpají to nejlepší z kamenité půdy a okolního mořského vzduchu. Tento přírodní poklad, obohacený o péči pracovitých ostrovanů, přináší autentické chutě bio kvality, které jsou cennou esencí života na středomořském ostrově.

V malebné vesničce Gdinj vyrostla jedinečná zahrada fjori fôra, jakási miniatura Hvaru s více než 80 druhy divoce rostoucích rostlin, které svědčí o biodiverzitě ostrova Hvar i o tradiční pracovitosti ostrovanů a jejich soužití s přírodou. Myšlenka bylinkové zahrady vzešla z lásky k životu ve Středomoří.

BIO farma fjori fôra na chorvatském ostrově HvarZakladatel BIO farmy fjori fôra na chorvatském ostrově Hvar

BIO farma fjori fôra na chorvatském ostrově HvarBIO farma fjori fôra na chorvatském ostrově Hvar

Stejně jako ostatní zahrady na ostrově, je i tato výsledkem dlouhé, dobře naplánované práce. Bývalá vinice, levandulová a rozmarýnová pole, vše porostlé divokými rostlinami, staré kamenné zídky přestaveny tak, aby plocha byla rozdělena na menší políčka,… Každé ze šesti polí je věnováno určité skupině rostlin, které ostrované používali v každodenním životě po staletí: byliny ke konzumaci, byliny na výrobu kosmetiky i léčivých přípravků, rostliny na výrobu a barvení textilií. To vše je dnes fjori fôra, což v dialektu znamená „květiny na Hvaru“. Fjori fôra je vzácnou ukázkou lidské vytrvalosti a oddanosti přírodě a prostřednictvím speciálně vytvořených směsí dává možnost přivonět, ochutnat a zažít podstatu středomořského života.

BIO farma fjori fôra na chorvatském ostrově HvarBIO farma fjori fôra na chorvatském ostrově Hvar

Rodina Ćurin zasvětila svůj život vůni, chuti a tajemné síle bylin již v roce 1955, kdy započala pěstování levandule. Vzhledem ke členitému a kamenitému terénu se mechanizace využívá jen velmi zřídka, proto se byliny na polích pěstují tradičním způsobem a sklízí se ručně srpy. Právě tento přístup zajišťuje každému ostrovnímu produktu jeho určitou osobitost a originalitu. Krajina ostrova Hvar tkaná z kamene a červené půdy vypráví příběh svůj i rodiny Ćurin již několik generací. Rodinný ekoprojekt zastřešuje „hlava rodiny“, dědeček, který i přes svůj požehnaný věk více než 90 let stále pracuje na hvarských polích. Dnes rodinná farma Ćurin vyrábí přírodní produkty špičkové kvality, od organických směsí koření, přes bio extra panenský olivový olej až po esenciální oleje a přírodní kosmetiku s řadou zdravotních benefitů.

Dagmar Kublová
OLIVUM.cz

Dagmar Kublová - OLIVUM.cz

Benefity