Keramická dóza na olivový olej bílá 250 ml

Kód: 1335
429 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
26.6.2024

Designové dózy na olivový olej byly vyrobeny v malé keramické dílně v Coratu v Apulii. Elegantní jednoduchý design black & white doladí každý jídelní stůl či kuchyni. Keramika je pro uchování olivového oleje ideální. Chrání olivový olej před světlem a tím brání degradaci oleje. Keramika jako přírodní materiál umožňuje zachovávat chuť i aroma olivového oleje. Láhev padne perfektně do ruky a bude jistě vaším skvělým pomocníkem v případě, kdy si pořídíte objemnější rodinné balení olivového oleje v plechu nebo bag-in-boxu.  Dózy se vyrábí tradičním způsobem, ručně na hrnčířském kruhu.

Detailní informace

Benefity

Detailní popis produktu

O keramické dílně

Jihoitalský region Apulie je známý širokou nabídkou keramických dóz na olivový olej. A není divu! V tomto regionu se lisuje nejvíce olivového oleje v Itálii, a to velmi vysoké kvality. Malá keramická dílna v Coratu, jen kousek od Bari, ale vyrábí nejen dózy na olej a ocet, ale také misky, vázy či keramické ozdoby typické pro tento region. Keramické výtvory jsou spojením přírodních materiálů, vášně k řemeslu, citu pro design i letitého know-how. Majitel dílny, umělec Renzo Caló, tráví hodiny u hrnčířského kruhu a pod rukama mu denně vznikají desítky krásných výtvorů, které mají duši a energii jižní Itálie. Co kus, to originál. Tradiční apulijská keramika má nadčasový design a díky elegantní lesklé glazuře vypadá skvěle na každém prostřeném stole.

Výroba keramiky v Apulii

Výroba keramických a terakotových nádob v jihoitalském regionu Apulie vzkvétá od pradávna díky svému území bohatému na hlínu. Tradičně se keramické předměty vyrábí z hlíny, vytvrzují se v ohni a poté se glazují a zahřívají, aby vytvořily barevný a hladký povrch.

Apulijská keramika se vyznačuje pestrými barvami, porézností a vysokým stupněm zahřátí: čím vyšší je teplota, tím je konečný výrobek odolnější proti poškození. Terakota je jednodušší druh keramiky, vyrobený z velmi porézní červené hlíny. Keramika i terakota jsou široce používány mistry řemeslné výroby z italské Apulie.

Hlavním centrem výroby keramiky v Apulii je Grottaglie v provincii Taranto. Je známé po celém světě svým keramickým mistrovstvím a je jedním z 28 měst v Itálii, jejichž řemesla mají pečeť DOC (Označení kontrolovaného původu). V Grottaglii se nachází stálá výstava keramiky v museu keramiky (Museo della Ceramica) a také institut keramického umění, který přitahuje umělce nejen z Itálie, ale také z celého světa (Instituto Statale d’Arte di Grottaglie).

Dagmar Kublová
OLIVUM.cz

Dagmar Kublová - OLIVUM.cz

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní produkty
Hmotnost: 0.35 kg
Objem: 250 ml
Váha: 350 g
Rozměry (v - š): 14,5 - 7,5 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: