Casas de Hualdo Armonía 3l - jemný extra panenský olivový olej

Kód: 1028
1 625 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
26.6.2024

Kupáž olivových odrůd Arbequina a Picual, která byla vytvořena na základě poptávky španělských zákazníků po „univerzálním“ olivovém oleji do kuchyně.

  • Ekonomické balení v 3 litrové plechové nádobě
  • Dvojitý ventil umožňuje pohodlné přelévání bez rozlití a usnadňuje dávkování
  • Jemná až hedvábná chuťová struktura s ovocným aroma zelené trávy, rajčat, banánu, jablka nebo avokáda
  • Univerzální olivový olej pro každodenní používání
  • Olivový olej ze španělské farmy, která sbírá ocenění po celém světě

Detailní informace

Benefity

Detailní popis produktu

Chuť a vůně Armoníe

Příjemná až hedvábná struktura oleje o ovocnými tóny trávy, rajčat, banánu, jablka nebo avokáda. Chuťově je vyvážený a žádná z chutí není výrazně dominantní. Olivový olej Armonía je vhodný pro každodenní použití se skvělým poměrem kvality a ceny.

Ve Španělsku se doporučuje pro přípravu hovězí svíčkové s houbami, pečených brambor nebo fazolí se šunkou. I v našich podmínkách najde široké uplatnění v kuchyni pro přípravu salátů, ryb, masa, těstovin nebo rizota. Armonía je velmi dobrý olivový olej, který si díky zpracování zachovává vysoký poměr zdraví prospěšných látek.

Mapa chutí Casas de Hualdo Armonía

Vyberte si olivový olej podle své chuti

Casas de Hualdo produkuje čtyři základní jednodruhové prémiové olivové oleje odrůdy Arbequina, Picual, Cornicabra a Manzanilla. Seřazeny jsou podle intenzity chuti od nejjemnější po nejsilnější, chcete-li nejpikantnější. Tyto čtyři druhy jsou doplněny tzv. kupážemi, tzn. olivovými oleji, které se mísí z několika jednodruhových olejů. Cílem kupáží, stejně jako u vína, je vytvořit chuťově co nejvyváženější olivový olej pro konkrétní použití v kuchyni. Kupáž Reserva de Familia je silný a výrazný olivový olej, kupáž Casitas de Hualdo je jemný, protože je určený pro děti. Kupáží je také BIO olivový olej Casas de Hualdo Organic, kde je potlačena hořkost a pikantnost. Casas de Hualdo Armonía je kupáží odrůd Arbequina a Picual a je prodáván pouze v ekonomickém tří litrovém balení.

Prémiové extra panenské olivové oleje Casas de Hualdo

Příběh farmy Casas de Hualdo

Zemědělská farma Casas de Hualdo leží asi 100 km jihozápadně od Madridu, nedaleko krásného historického města Toledo. Podnebí v této oblasti je drsné, léta jsou zde horká a suchá a zimy velmi studené. Svůj podíl na tomto počasí má i nadmořská výška, protože olivové háje se nachází ve výšce 400 až 600 metrů. Suchá a mírně zvlněná krajina je ovlivněna řekou Tagus, která zde vytváří mikroklima, podporující překvapivě různorodou faunu a flóru.

Farma Casas de Hualdo

Casas de Hualdo se neorientuje jen na pěstování olivovníků, ale na zdejší farmě se pěstuje i kukuřice, vojtěška, ječmen, pšenice hrášek nebo pistácie. Tyto plodiny nejsou určeny jen na prodej, ale velká část úrody se spotřebovává na farmě. Hospodářství zde funguje jako uzavřený cyklus. Obiloviny a vojtěška slouží ke krmení ovcí Manchego, původní plemeno ovcí, které se na farmě chová. Hnůj od ovcí se používá pro hnojení olivovníků a dalších plodin. V olivovém háji roste tráva, která se čas od času pokosí a zbytky trávy slouží jako hnojivo. Podobně se nakládá i s klíčky či větvemi, které se drtí a znovu vrací živiny do půdy.

V naší nabídce prémiových olivových olejů si můžete vybrat špičkové produkty od Pago Baldíos San Carlos (kolekce Full Moon) a nebo od Nobleza del Sur. Obě tyto farmy mají několik století dlouhou historii. Příběh farmy Casas de Hualdo je jiný, a to nás právě zaujalo, když jme hledali další špičkové olivové oleje ze Španělska. Farma byla založena v roce 1986, když Francisco Riberas zakoupil statek Finca La Ventilla. Postupně se zde začaly pěstovat různé plodiny a první olivovníky byly vysazeny o deset let později. Jednalo se o vzrostlejší stromy. První olivy se sklízely o tři roky později. Na farmě byly vysazeny čtyři druhy olivovníků (Arbequina, Picual, Cornicabra, Manzanilla), které dnes tvoří základ jednodruhových olejů. Ambice zařadit se mezi nejlepší producenty je podpořena výstavbou nového moderního mlýna v roce 2009 a o rok později vstupuje Casas de Hualdo na španělský trh.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rodinné farmy
Hmotnost: 3 kg
Výrobce: Casas de Hualdo S.L.
Produkt: olej
Druh oleje: olivový extra panenský
Intenzita chutě: jemná
Objem: 3 000 ml
Země původu: Španělsko
Region: Kastilie-La Mancha
Typ oleje: kupáž
Odrůda: Arbequina, Picual
Certifikace BIO: ne
Sklizeň: říjen 2023 (prémiová kvalita "First Harvest")
Dárkové balení: ne
Acidita: 0,08%
Polyfenoly: neměřeno
Aroma: ovocné aroma zelené trávy, rajčat, banánu, jablka nebo avokáda
Chuť: jemná až hedvábná chuťová struktura
Způsob zpracování: lisovaný za studena, výběrová jakost olivového oleje získaného přímo z oliv pouze mechanickými postupy
Výživové údaje na 100ml: energie 3386 kJ/824 kcal, Tuky 91,5g, z toho nasycené mastné kyseliny 15,5g, Sacharidy 0g, z toho cukry 0g, Bílkoviny 0g, Sůl 0g
Skladování: skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem
Minimální trvanlivost do: 31.12.2025
Dovozce: OLIVUM s.r.o., Sedmdesátá 7055, 760 01 Zlín

Představení farmy Casas de Hualdo

5
18x
4
1x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 31.5.2024
Široké využití při přípravě různorodých jídel - není až tak výrazný, používám do základů při nižších teplotách.
3
Avatar autora | 7.5.2024
Zatím krátce používán
5
Avatar autora | 22.3.2024
+ Všestranný olej do kuchyně

5
Avatar autora | 23.2.2024
+ kvalita, cena

5
Avatar autora | 14.2.2024
+ Výhoda onoho produktu spočívá v jeho všestraném použití v kuchyni (může být použit i na smažení).

Mám již dřívější zkušenosti se Španělskými olivovými oleji a tento mne opravdu vyhovuje pro svoji jemnost a nevtíratelnou chuť. Používám ho výhradně ve studené kuchyni ke vší spokojenosti.
5
Avatar autora | 5.2.2024
Na stránkách eshopu Olivum jsou přímo vzdělávací texty k jednotlivých druhům olejů. Podle nich jsem si vybrala a udělala jsem dobře. Olivový olej si většinou vozím z dovolené, kde můžu ochutnávat a zboží je přímo od výrobce. Z běžného obchodu bych olivový olej nikdy nekoupila. S Olivum jsem to riskla a jsem velmi spokojená a příjemně překvapená kvalitou .
5
Avatar autora | 5.1.2024
Výborný olej do teplé i studené kuchyně.
5
Avatar autora | 22.10.2023
Používám hlavně v teplé kuchyni a je vynikající
5
Avatar autora | 12.6.2023
+ Hlavně v zimě poznáte kvalitu oleje. Výborná , olej se dá využít pro všechny účely.

5
Avatar autora | 26.4.2023
Není co dodat pro větší spotřebu na vaření je ideální jak kvalitou,tak cenou tohoto množství
5
Avatar autora | 10.7.2022
+ Kvalita za super cenu
+ Fajn velikost balení
+ Samozřejmě je výborný
+ Pro všestranné použití-v teplé i studené kuchyni

5
Avatar autora | 4.6.2022
Rychlá doprava, kvalitní zboží, pokaždé nějaká sleva
5
Avatar autora | 7.2.2022
+ jemná chuť
+ praktické balení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Španělská olivová farma Casas de Hualdo

Olivovu farmu Casas de Hualdo najdete zhruba 100 km jihozápadním směrem od Madridu nedaleko historického města Toleda. Krajina je zde mírně zvlněná a nadmořská výška se pohybuje od 400 do 600 metrů nad mořem. Panují zde poměrně drsné přírodní podmínky, protože léto je zde suché a horké a zima velmi studená. Na první pohled je to suchá země, která se k zemědělství nehodí. Přesto je zde bohatá a různorodá fauna a flóra, a to díky řece Tagus, která zde vytváří vhodné mikroklima.

Olivovníky se v tomto kraji pěstují už od starověku, ale samotná farma Casas de Hualdo je poměrně mladá. Alespoň na španělské poměry. Farma byla založena v roce 1986, kdy zde Francisco Riberas koupil nemovitost. Prvních deset let se zde pěstovaly zemědělské plodiny jako je kukuřice, ječmen, pšenice nebo pistácie. V roce 1996 odstartoval ambiciózní plán výsadby olivového háje. Byly zde vysazeny vzrostlé olivovníky a první olivy se sklízely již po třech letech.

Arbequina, Picual, Cornicabra a Manzanilla, to jsou 4 hlavní odrůdy, které se zde pěstují. Ambicí farmy nebylo vyrábět průměrný olivový olej tak, jak stovky nebo tisíce jiných španělských farem. Cílem bylo produkovat prémiový olivový olej, který bude patřit ke světové špičce. Proto v roce 2009 farma investuje do nového moderního mlýna a v roce 2010 začíná dodávat prémiový olivový olej na španělský trh.

Druhé desetiletí našeho století bylo ve znamení zlepšování produkce a posouvání kvality na špičkovou světovou úroveň. Casas de Hualdo sbírá ocenění na prestižních světových soutěžích a degustačních panelech ve Španělsku, Portugalsku, Francii, Itálii, Německu, Číně, Japonsku, Kanadě, Spojených státech nebo Argentině. Italský průvodce nejlepšími olivovými oleji světa hodnotí tyto olivové oleje 99 body ze 100.

Filozofií Casas de Hualdo je hospodařit s respektem ke krajině a kombinovat tradiční zemědělské postupy s nejmodernějšími poznatky vědy. Farma spolupracuje na vývojových projektech s University of Castilla La Mancha a také s Polytechnickou univerzitou v Madridu.