Kvak, kvak, kvak … CUAC

Pokud si myslíte, že výroba olivového oleje je vážný a v podstatě nudný business bez špetky humoru, tak naše nová značka vás vyvede z omylu. Tušíte správně, španělské kachny dělají kvak, kvak, kvak a CUAC je název značky, jejíž hlavním motivem je malá gumová kačenka. Zakladatele této značky inspirovaly vzpomínky na dětství prožité v blízkosti řeky a jezera v Sierra de Cazorla. Olivovníky, šumění vody a „kvákání“ kačen je milou vzpomínkou na dětské roky. Gumová kačenka je zvolena jako univerzální symbol dětství, které se vrací v podobě prémiového extra panenského olivového oleje CUAC.

Španělský extra panenský olivový olej Cuac

Musím se přiznat, že když jsem poprvé spatřila olivový olej v kačením hávu, tak mě to velmi pobavilo. CUAC získal řadu ocenění za obal na prestižních světových designových soutěžích. Když jsme ochutnávali zaslané vzorky, tak jsme si potvrdili, že i olivový olej je skvělý a neměl by chybět v naší nabídce. O kvalitě svědčí i zařazení CUAC do nabídky speciálních gurmánských obchodů, které jsou součástí oblíbeného španělského řetězce El Corte Inglés. Zde se na regálech tetelí i spolu s další „naší“ značkou Nobleza del Sur.

CUAC pochází ze španělské Andalusie, z olivového regionu Jaén, konkrétně z horské oblasti Sierra de Cazorla. Olivový olej se vyrábí z oliv odrůdy Picual a Royal, které jsou sklízeny v říjnu. Jedná se tedy o ranou sklizeň (first harvest), kdy olivy nejsou přezrálé a výsledný olivový olej má dokonalou chuť a nejvíce zdravotních benefitů. Olivový olej můžete zakoupit i jako olivové perly, které potěší všechny „hračičky“ v kuchyni. Věřím, že vás nezaujme jenom chuť, ale i originální balení, které z CUAC dělá i krásný dárek, který vykouzlí úsměv na rtech.

Dagmar :-)