Novinka z Řecka má jméno The Governor

Začátkem zimy jedeme na řecké vlně a nedávno jsme Vám představili olivové oleje FIVE. I další novinka je z Řecka, konkrétně z oblíbeného ostrova Korfu. Třetí generací hospodařící na rodinné farmě Dafnisů jsou bratři Spyros a George. Ti přivedli na svět prémiový olivový olej The Governor, který se vyrábí z odrůdy Lianolia. Je to jedna z nejstarších odrůd olivovníku, jejíž historie sahá až do dávného starověku. Kromě chuti je tento extra panenský olivový olej výjimečný vysokým podílem polyfenolů, konkrétně oleocanthalu a oleaceinu. To zaujala i vědce na univerzitě v USA, kteří zkoumají pozitivní účinky tohoto olivového oleje na lidské zdraví. O farmě, výzkumu, zdravotních benefitech a proč se tento olivový olej jmenuje tak "neřecky" se dozvíte na produktové stránce The Governor.

 Řecký prémiový extra panenský olivový olej The Governor

The Governor se vyrábí z oliv rostoucích na 500 let starých olivovnících. Z tohoto důvodu je objem výroby limitovaný a ročně se vyrobí okolo 7000 až 9000 lahví. Každá láhev má ručně psané pořadové číslo. Jak sami vidíte nejenom polyfenoly dělají tento olivový olej výjimečný, ale také láhev je jedinečná. Z balení dýchá noblesa a důstojnost a dělá z tohoto prémiového olivového oleje opravdu úžasný dárek pro muže. Může být skvělo alternativou k alkoholu.

 Testovací sada olivového oleje a balzám z včelího vosku Teh Governor

Pokud chcete ochutnat The Governor můžete vyzkoušet testovací sadu. Olivový olej je uložen ve dvou ampulích připomínajících zkumavky, kterou jsou vloženy do papírové krabičky. I toto balení může sloužit jako samostatný dárek.

Na závěr vám ještě krátce představím balzám z včelího vosku, který je ideální na ošetření suché a popraskané kůže nebo štípanců od hmyzu. Balzám se vyrábí z včelího vosku, který produkují včelky opilující květy olivovníků na farmě bratří Dafnisů.

Přeji vám pohodové předvánoční období a zkuste opravdovou kvalitu z Řecka.

Mějte se olivově:-) Dagmar