Nové prémiové olivové oleje Marina Colonna z Itálie

S radostí vám představujeme novou značku prémiových olivových olejů, které jako výhradní zástupci přivážíme do České republiky. Marina Colonna je jméno dámy, která vlastní a řídí farmu v jihoitalském regionu Molise a své jméno propůjčila i své značce prémiové řady olivových olejů. Nejčetnější odrůdou na farmě je Peranzana, která byla do Itálie přivezena z francouzské Provence. Celkově je na farmě pěstováno 15 kultivarů olivovníků. Velká část produkce vzniká v certifikovaném BIO režimu.

Olivový olej je zabalen do lahví, které připomínají antické amfory a díky svému designu mohou být i pěkným dárkem. Na této značce nás zaujal nejen design, ale také špičkové hodnocení v italském průvodci olivových olejů Flos Olei. Ten každoročně vybírá z několika tisíců vzorků nejlepší olivové oleje světa a Marina Colonna má skvělé hodnocení 99 bodů ze 100.

Prémiové olivové oleje Marina Colonna

Specialitou farmy jsou ochucené olivové oleje, které vašim jídlům dají nový rozměr chuti. Nejsou to oleje, které jsou parfémované umělým aroma, ale všechny vznikají naprosto přírodní cestou. Tak třeba pomerančový olivový olej, který jsme pro vás přivezli, se vyrábí lisováním oliv s kousky pomerančů, které jsou pěstovány v bezprostřední blízkosti olivových hájů a s láskou ručně loupány. Ve videu níže, uvidíte výrobu citrónového olivového oleje. Pomerančový olivový olej je skvělý na přípravu ryb nebo třeba chobotnice. V naší nabídce najdete i lanýžový olivový olej, který je perfektní na rizoto, houby nebo steaky. Skvělou chuť má také rozmarýnový olivový olej, který můžete použít na dochucení ryby, kuřecího masa, cizrny nebo kozího sýra.

Pokud jste milovníci historie, tak vás jistě pohltí historie rodu Colonna. Ten na farmě hospodaří od začátku 19. století, ale je to jen jedna z větví starého římského šlechtického rodu. Předci donny Mariny ovlivňovali politiku, vojenství i náboženství nejen Itálie, ale i celé Evropy. Jeden z členů rodu Colonna byl dokonce papežem, který přijal jméno Martin V.

Věřím, že vás extra panenské olivové oleje Marina Colonna zaujmou a rádi je ochutnáte.

Mějte se olivově:-) Dagmar