NOVINKA italský olivový olej ÀMUE

Na dnešní den jsem se velmi těšila, protože vám chci představit naší novinku, olivový olej ÀMUE. Musím se přiznat, že jsem poslední dva měsíce do tohoto oleje zamilovaná, protože má úžasnou intenzivní ovocnou vůni a chuť. Poprvé jsem jej ochutnala na setkání olivových someliérů Masterclass v italské Brescii. Během tří dnů jsme chutnali několik vzorků italské odrůdy Coratina. Vzorek Coratiny ÀMUE mi ale doslova vyrazil dech. Po prvotním ochutnání máte v ústech příjemně, čerstvě, nemastně a jak říká olivová královna a ředitelka Leone d’Oro Int. Maria Paola Gabusi, máte „bocca pulita“, tedy máte čisto v ústech. Prostě skoro jako ústní voda :-)

 Krásně ovocný a voňavý italský olivový olej Amue z malé rodinné farma Lamacupa

Olivový olej ÀMUE vyrábí malá rodinná farma v jihoitalské Apulii. Vzorek na Masterclass dovezla její majitelka, neustále usměvavá a velmi temperamentní Italka Maria Rosa. Náhoda tomu chtěla, že si v degustační lavici sedla po mé levici. Neuměla ani slovo anglicky byla ale velmi hlučná, stále něco komentovala a na něco se dotazovala. Bylo jí všude plno. Na druhou stranu z ní ale vyzařoval zvláštní klid, srdečnost a opravdové zaujetí pro věc.

Vášeň a zápal, který předvedla Maria Rosa při ochutnávání, vkládá i do pěstování oliv a výrobě olivového oleje. Pokud máte rádi výraznou, ovocnou chuť olivového oleje, tak musíte ÀMUE ochutnat. Je ideální pro párování s rajčaty, bruschettou, kváskovým chlebem, luštěninovými pokrmy, zeleninovými saláty, lososem, tuňákem, bílým i červeným masem, vařenou chobotnicí či k typicky apulijským pokrmům jako jsou orecchiette s tuřínem nebo domácí chlebová bruschetta.

Dagmar Kublová - OLIVUM.cz