NOVINKA Extrémní polyfenolová bomba OLISIR 1000+

Milí příznivci olivového oleje,

dnes bychom vám rádi představili polyfenolovou bombu OLISIR 1000+. Je to extra panenský olivový olej s nejvyšším podílem polyfenolů, který jsme právě zařadili do nabídky. Pochází z jihoitalské farmy Le Tre Colonne, jejichž dva olivové oleje, Coratina Le Selezioni a Denocciolato Evolution, jsme vám představili již na podzim.

Prémiový extra panenský olivový olej s vysokým podílem polyfenolů OLISIR 1000+

Olivový olej OLISIR 1000+ se vyznačuje extrémně vysokým podílem polyfenolů, které velmi pozitivně působí na lidský organismus. OLISIR 1000+ ze sklizně 2022 má podíl polyfenolů 1854 mg/kg, přičemž minimum je 250 mg/kg, aby byl olivový olej považován za medicínu. Polyfenoly jsou přirozenou ochranou proti rizikovým nemocem jako je infarkt, srdeční a cévní onemocnění, cukrovka, Alzheimerova choroba nebo poruchy trávení. Více se o polyfenolech a jejich vlivu na lidské zdraví dozvíte v článku "Co jsou polyfenoly a proč se o ně zajímat?".

Polyfenoly Oleocanthal i Oleacein mají silné protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Jak vědecké studie ukazují, protizánětlivý účinek je na tělo stejný jako v případě Ibuprofenu.

Aby mohly mít polyfenoly ochranné účinky na naše zdraví, doporučuje se každodenní a pravidelná konzumace. Dvě až čtyři polévkové lžíce extra panenského olivového oleje bohatého na Oleocanthal tak odpovídají spotřebě 125 mg ibuprofenu, což je ideální dávka pro prevenci a zmírnění chronických onemocnění a zánětlivých procesů v těle. Oleocanthal pozitivně mění zánět a oxidační stres a má příznivé účinky na markery neurodegenerativních onemocnění, rakoviny a revmatických patologií. Tuto olivovou novinku můžete objednat ZDE.

Dagmar Kublová
Sommelier olivového oleje

Dagmar Kublová - OLIVUM.cz