Odrůda Simone zpátky v nabídce

Naší standardní nabídku prémiových olivových olejů se snažíme čas do času rozšířit o nějaké zajímavosti a specialitky, abyste měli možnost stále ochutnávat nové olivové chutě. Ti z vás, kteří nás sledují pravidelně si možná pamatují tuto atraktivní láhev s extra panenským olivovým olejem, dnes již nepříliš rozšířené italské odrůdy Simone. Před rokem jsme vzali z farmy pár lahví, které rychle zmizely. Proto jsme pro vás znovu přivezli dvě desítky lahví tohoto olivového oleje z nové říjnové sklizně 2021, ať máte co ochutnávat.

Italská olivová odrůda Simone od FRANTOIO D'ORAZIO

Olivová odrůda Simone pochází z jihovýchodní části Apulie z oblasti Conversana a Castellana Grotte. Je to tedy domácí odrůda oblasti, kde sídlí rodinná olivová farma FRANTOIO D'ORAZIO. Olivy kultivaru Simone mají malý elipsoidní tvar a v době zralosti černofialové plody.  Olivy odrůdy Simone dávají málo oleje. Tuto nevýhodu kompenzuje fakt, že si Simone dlouhodobě (déle než rok) uchovává své chuťové vlastnosti bez výraznějších změn. Do šedesátých let minulého století tvořila odrůda Simone 30% olivovníků v Apulii. Její oblíbenost byla dána i velmi dobrou odolností proti škůdcům. Postupně byla nahrazována odrůdami s vyššími výnosy a dnes patří k „vzácnějším“ odrůdám.

OBJEDNAT SIMONE

Olej má střední intenzitu chuti a můžete jej použít pro přípravu a dochucení lososa, tuňáka nebo makrely. Skvěle si rozumí s grilovaným masem, grilovanou nebo restovanou zeleninou, pastou nebo pravým italským rizotem. Věřím, že některé z vás zaujme i netradiční matná láhev z barveného skla.

Dagmar :-)