Chiavalon v dokumentu ČT Na cestě po Istrii

Když jsme minulý rok v říjnu přijeli na farmu Chiavalon, první informace, která zazněla od Tediho byla, že je navštívila Česká televize, která tam zrovna natáčela pořad o cestování. Byla sklizeň a na farmě byl pěkný cvrkot. Více si o tom můžete přečíst ve starším příspěvku „Atmosféra v olivovém mlýně Chiavalon během času sklizně“. Byli jsme samozřejmě zvědaví na výsledek práce filmařů a dlouho jsme sledovali program televize zbytečně. Už jsme na to i zapomněli.

Tedi Chiavalon v pořadu Na cestě po Istrii

Převzato z pořadu České televize Na cestě po Istrii

Včera večer nám pípla zpráva od kamaráda s fotkou obrazovky, kde byl Tedi s láhvemi olivových olejů Chiavalon. Hned nám naskočil říjnový rozhovor a samozřejmě jsme okamžitě sedli k televizi a podívali se na poslední díl Na cestě po Istrii. Filmový dokument je přístupný na on-line vysílání České televize a podívat se na něj můžete také zde.

Kromě nejlepšího chorvatského olivového oleje se ještě něco dozvíte o Pule a zdejším amfiteátru, nejjižnějším pobřeží Istrie okolo městečka Premantura a samozřejmě nechybí ostrovy Brijuni. O tomto nádherném místě jsme také nedávno psali v příspěvku „Národní park Brijuni a nejstarší olivovník Středozemí“. Istrie není jen olivový olej, ale i lanýže, které v dokumentu také nechybí.

Tak přejeme příjemnou podívanou a třeba získáte inspiraci na letní dovolenou.

Dagmar Kublová - jednatelka OLIVUM s.r.o.