Frantoio Muraglia – olivová novinka z jihoitalské Apulie

Další novinkou v naší olivové nabídce je značka Frantoio Muraglia. Tato rodinná farma s mlýnem v jihoitalské Andrii vyrábí olivový olej již pátou generaci. Region Apulie, kde se nachází olivové háje i mlýn, je největším italským producentem olivového oleje. Hlavní zdejší odrůdou je výrazná Coratina, která nám učarovala a kterou jsme vybrali do naší základní nabídky. Frantoio Muraglia umí nejenom skvělý olivový olej, ale také umí zaujmout své zákazníky netradičním balením. Kombinuje tradiční apulijské vzory a materiály s moderním designem. Díky tomu si můžete vybrat výtečný olivový olej „jen“ v barevném plechu, anebo zabalený do láhve s titanovým povrchem či ručně vyráběné a malované keramické láhve s motivem kouzelníka.

 Nové olivové oleje z rodinné farmy Frantoio Muraglia

Vrcholem nabídky je Grand Cru v reprezentativní dárkové kazetě. Díky široké škále balení vám Frantoio Muraglia může sloužit jako olivový parťák pro každodenní použití ve vaší kuchyni. Nebo nejen to. Může to být i jedinečný dárek, s kterým si ostudu opravdu neuděláte. O kvalitách této značky svědčí, že je prodávána ve čtyřiceti zemích světa včetně prestižních gurmánských koutků v Harrods, EATALY, Galerie Lafayette nebo GUM.

Samotná Coratina má intenzivní ovocnou chuť a milovníci výrazných chutí jistě ocení její lahodnou pikantnost. V aroma ucítíte kopr, fenykl, artyčok, pepř a seno. Tento olivový olej jsme zařadili mezi „silné olivové oleje“ a skvěle dochutí zeleninové saláty, maso, pastu, rizoto a mastnější ryby.

Další zajímavostí je netradiční olivový olej FUMO s příchutí kouře pro všechny milovníky výjimečných a nových chutí, které posunou vaše gurmánské zážitky do nebeských výšin. Olej je „uzený“ studeným kouřem z dřeva. Skvělý na grilovaná nebo restovaná masa, sýr ricotta, humus nebo lososa či tuňáka.

Více o farmě a olivových olejích Frantoio Muraglia se dozvíte na https://www.olivum.cz/frantoio-muraglia/ 

Dagmar :-)