NOVINKA – italský olivový olej CARAVAGGIO

Prémiový olivový olej Caravaggo z italské rodinné farmy Frantoio Tini

Dneska vám chceme představit další italskou novinku, kterou jsme pro vás přivezli z letních cest po olivových farmách. Caravaggio je jméno slavného barokního malíře, který proslul nejenom štětcem, ale také svou divokou povahou. CARAVAGGIO je také jméno prémiového olivového oleje z malé rodinné farmy Frantoio Tini. Farma se nachází v neskutečně malebných kopcích kraje Abruzzo ve střední Itálii. Mlýn rodiny Tiny letos slaví 100 let od uvedení do provozu a dnes zde olej vyrábí čtvrtá generace. Při naší návštěvě jsme velmi rychle pochopili, že manželé Roberta a Vicenzo olivovým olejem doslova žijí. Oba jsou i profesionální olivový someliéři a Roberta jezdí po místních i mezinárodních soutěžích jako porotce. Víc si o mlýně a této olivové rodině můžete přečíst v popisku na produktové stránce.

Chuť a aroma Caravaggia je středně intenzivní, převládají tóny posečené trávy, artyčoku, čekanky a zelených mandlí. Caravaggio je díky tomu „univerzální“ olivový olej do kuchyně. Skvěle se hodí k na dochucení lososového carpaccia, dušených korýšů, grilované drůbeže, ale také červeného masa. Je také výtečný na dochucení pečených brambor, rizota, sýrů, luštěnin nebo krémových polévek. Láhev oleje je zabalena v rudém papíře a může posloužit i jako originální dárek.

My jsme Caravaggio poprvé ochutnali před více jak rokem a hned jsme si jej zamilovali. Pokud chcete také ochutnat Caravaggio tak neváhejte. Dovezli jsme jen DESET lahví! Ne, není to reklamní trik. Bohužel více oleje již na farmě neměli, a tak jsme vzali poslední láhve. Další budou až po říjnové sklizni a na našem e-shopu jej zakoupíte nejdřív v druhé polovině listopadu.

Dagmar-Kublova-podpis