Při nákupu nad 999 Kč budete mít dopravu zdarma. Vše máme skladem a zásilky odesíláme do druhého dne.

Letní grilování

Grilovací sezóna je v plném proudu. Setkávání se s přáteli a rodinou, pobyt venku na čerstvém vzduchu dlouho do noci a hromada skvělého jídla. Miluji léto! Už jen letmé pomyšlení na grilování mi do nosu vhání ten štiplavý kouř a v puse se mi sbíhají sliny na všechny ty dobroty, které hrají rozmanitými barvami, vůněmi a chutěmi.

Když si mám vybrat, jestli budu pro návštěvu připravovat standardní pohoštění nebo budeme grilovat, volím vždy druhou variantu. Umožňuje mi totiž si společnou party více užít a v 99 případech ze 100 si návštěva i více pomlaskává díky rozmanitosti všech těch talířů, talířků a mističek naplněných dovrchovata. Tedy, samozřejmě za předpokladu, že věnuji dostatek času přípravě, ale hlavně nákupu těch pravých surovin. Tím „pravých“ mám na mysli zeleninu a ovoce té nejlepší kvality, prémiové maso, čerstvé bylinky a jak jinak než skvělý olivový olej :-) Právě kvalitní suroviny dávají každému pokrmu tu správnou chuť, díky které se v mžiku přenesete třeba na pobřeží Středozemního moře. A nejen to! Kvalitní potraviny podpoří naše tělo a pomohou nám, abychom žili plnohodnotný život bez zbytečných zdravotních omezení. Správně volené jídlo léčí, dodá nám energii a ochrání nás díky silné imunitě v boji s viry, bakteriemi a dalšími strašáky těchto dní. Dobré jídlo prostě není luxus, ale nutnost! A pokud je navíc konzumované v klidu, pohodě a v té správné společnosti, pak už k tomu není co dodat!

grilovani-1

Zamýšleli jste se někdy nad tím, proč jsou lidi tak nadšení, když je pozvete na grilování? Pečení masa na ohni je technika stará jako lidstvo samo. Oheň lidi vždy sdružoval a sbližoval. Ať už z důvodu zahřátí se nebo úpravy jídla. Dnes už oheň vystřídaly plynové a elektrické grily, které sice to pravé kouzlo ohně tak trochu zabíjejí, ale onen slastný pocit ze sdružování se s blízkými zůstává i nadále. A to je důležité. I přes všechny ty vymoženosti moderní doby nás tenhle retro styl úpravy jídla dodnes neomrzel. Ba právě naopak.

Tak co, jdete do toho s námi? Na grilu žhnou uhlíky, všude se line přímo omamná vůně a u stolu si první hosté přiťukávají orosenými sklenicemi…Jako správný hostitel či hostitelka nikdy nedopusťte, aby vaši hosté hladověli a tak než ta dobrota vykoukne z grilu, nabídněte jim něco malého k zakousnutí. Což takhle tapas? Po česku prostě jednohubky, jen bych řekla trochu kreativnější. A ve státech kolem Středozemního moře jednoznačně frčí!

Pražma královská je skvělá ryba na grilování Salát z grilovaných papriky nadchne barvami i chutí

Středomořský způsob stravování je v naší rodině vůbec velmi oblíbený, a tak jsme sepsali pár receptů. Nenadržujeme ani vegetariánům ani masožravcům. Jsou to pokrmy relativně rychlé a jednoduché na přípravu a hlavně velmi chutné. Můžete je připravit na grilu, ale taky v troubě. Třeba budou chutnat i vám nebo vás budou v něčem inspirovat... A nezapomeňte, základem každého receptu jsou kvalitní suroviny … hlavně extra panenský olivový olej, který, pokud je správně zvolený, podtrhne chutě a vůně daného pokrmu a povznese ho na vyšší úroveň.

Tapas jsou ideální na každou party Studená španělská polévka gazpacho osvěží v horkých dnech

A protože víme, jak i v současné době je stále ještě obtížné sehnat v českých obchodech kvalitní olivový olej, nabízíme vám možnost vyzkoušet ten, který do českých kuchyní přivážíme z rodinných farem v Chorvatsku a Španělsku. Olej, který je lisovaný z oliv v tu správnou dobu a hlavně na základě zkušeností mnoha generací, které k lisování oleje vždy přistupovali s láskou a maximálním respektem. I díky tomu vznikl jedinečný produkt, který může obohatit vaše pokrmy a podpořit vaše zdraví.

Tak dobrou chuť!

Mějte se olivově:-) Dagmar