NOVINKA Michelinský olivový olej od Lago di Garda

Milí příznivci olivového oleje,

jak je již zvykem, co dva týdny vám přinášíme novinky a informace z Olivového světa, typy a doporučení. Jsme rádi za vaše milé komentáře a zpětnou vazbu. Vždy s napětím očekáváme, jak vás olivové novinky zaujmou a zda jsme výběr nových produktů zvolili tak, aby vám byly ku prospěchu, potěšily vás a přinesly vám radost a zdraví.

Dnes přicházíme s něčím naprosto výjimečným. Představujeme vám michelinský extra panenský olivový olej Queen Maripa od Lago di Garda. Proč michelinský? Tento olivový olej se vyrábí jen v limitovaném počtu několika stovek lahví, resp. v loňském říjnu to bylo 400 kousků. Tento olej můžete ochutnat jen na třech místech na světě. V michelinské restauraci v Římě, v Coloradu prostřednictvím distribuce Olioveto a u nás na OLIVUM.

 Extra panenský olivový olej Queen Maripa

Vyrábí jej má učitelka a průvodkyně Olivovým světem, Maria Paola Gabusi na své usedlosti u Gardského jezera. Queen Maripa, jak se jí přezdívá z olivových kruzích, je Panel Leader uznávané degustační komise Mipaaf Aipol, zakladatelkou asociace O’Live & Italy a ředitelkou mezinárodní olivové soutěže Leone d’Oro International, která každoročně vybírá ty nejlepší olivové oleje světa. Jistě tedy chápete, že už má vytříbený jazýček a chuť i aroma svého olivového moku dovedla k naprosté dokonalosti. Vy teď máte jedinečnou možnost ochutnat něco výjimečného, co se již nebude opakovat. Jedna z 60 lahví čeká možná právě na vás :-)

Dagmar Kublová
Sommelier olivových olejů

Dagmar Kublová - OLIVUM.cz