Španělská a italská NOVINKA z nové olivové sklizně 2022

Milí zákazníci a příznivci olivového oleje,

s radostí vám představujeme další dvě novinky olivové sezóny 2022/2023. Tito brčálově zelení krasavci mohou již dnes zamířit na váš stůl, polahodit vašemu oku, ale hlavně potěšit vaše chuťové pohárky. Na konci října jsme vám přivezli nový olivový olej Chiavalon MLADO z chorvatské Istrie. Ten je vám již dobře známý a jeho příznivci si užívají jeho chuť a vůni již čtvrtým rokem. Letos jsme se rozhodli přivést mu sourozence, a to NOVO by Lola Sagra z andaluské Nobleza del Sur a IL NOVELLO Premiére z jihoitalské Puglie od nováčka mezi našimi farmami, Sabino Leone.

Nové extra panenské olivové oleje sklizně 2022

Olivový olej vylisovaný během prvních dnů sklizně je typický svojí čerstvou chutí s tóny zelených mandlí, bylinek a čerstvě posečené trávy. Zelená barva evokuje svěžest a zdraví. Takto čerstvý olivový olej si nejlépe užijete se salátem, na doladění talíře s polévkou, grilovanou zeleninou, rybou nebo jen tak s pečivem.

Ochutnávejte, degustujte, pozvěte rodinu i přátele, … okusit první tekuté zlato sezóny je vždy malý svátek. Jsou to chvíle, kdy se probouzí naše smysly i emoce, kdy se otevírá naše srdce. Chvíle, kdy potěšení z jedinečných vůní a chutí uvolní naše vzpomínky na léto a na dny zalité sluncem. A tak přeneste se společně s lahví NOVO, IL NOVELLO nebo MLADO za španělským, italským nebo chorvatským sluncem. Kam vás srdce táhne …

Dagmar Kublová
Sommelier olivových olejů

Dagmar Kublová - OLIVUM.cz