NOVINKA Balsamico z Modeny

Milí příznivci olivového oleje,

v poslední době jsme vám představili několik olivových novinek a tak je na čase změnit žánr. Tento týden jsme si pro vás připravili tři novinky ze světa špičkového balsamica. Zároveň se jedná o českou premiéru rodinného podniku IL BORGO DEL BALSAMICO, které sídlí v Reggio Emilia nedaleko Modeny.

Il Borgo del Balsamico Yellow a Orange Label

Naši věrní zákazníci vědí, že necílíme jen na kvalitní produkty, ale důležitý je pro nás i příběh lidí, kteří je vyrábí. Il Borgo del Balsamico vypráví příběh dvou sester, které spojuje nejen kreativita a láska k dokonalosti, ale také drive a nadšení ze všeho nového a tradičního zároveň. Cristina a Silvia Crotti se narodily do rodiny, kde byl dobrý vkus a vrozené estetické cítění dlouholetou tradicí. Ještě zhruba před dvaceti lety měly obě sestry úspěšnou kariéru v módě. S citem pro kvalitu a pečlivou pozorností k detailu pracovaly v rodinné módní firmě Maska, kterou založil jejich otec Renzo. Značka Maska byla spojována s takovými velikány módního průmyslu jako Gianfranco Ferré, J.P Gautier nebo Franco Moschino. 

Il Borgo del Balsamico Rose Edition

I díky svým dcerám se mohl Renzo věnovat svému koníčku, své velké vášni, kterou byla výroba balzamikového octa. Jeho nadšení se brzy rozšířilo i na dcery a ty se stále více raději staraly o výrobu „černého zlata“ než o marketing nové módní řady. Rodina se proto rozhodla svůj módní byznys prodat a jít za hlasem svého srdce. Cristina a Silvia se začaly naplno věnovat výrobě balzamica, a to velmi úspěšně. Během pár let Il Borgo del Balsamico vyrostlo v jednoho z nejuznávanějších autentických výrobců balzamikového octa na světě.  

Dagmar Kublová
Sommelier olivového oleje

Dagmar Kublová - OLIVUM.cz