Antioxidační zelené smoothie s olivovým olejem

Pokud vám není lhostejné, co jíte, a chcete ze stravy vždy vytěžit maximum pro své tělo, pak je toto zelené smoothie určeno přesně pro vás. Tento recept vás ráno „nakopne“ nebo skvěle zasytí během dopoledne jako svačinka. Díky ingrediencím, které obsahuje, je protizánětlivý a antioxidační. A troufáme si tvrdit, že chutná božsky!

Antioxidační zelené smoothie s olivovým olejem

Jíst ovoce a zeleninu je skvělé, ale pít je je ještě lepší! A tím lepší myslíme jednodušší. Díky mnoha pokusům a omylům jsme nakonec našli kombinaci, která je jednoduchá a zároveň výkonná pro vaše zdraví. A proč? To díky ingrediencím…

Borůvky jsou superpotravina bojující proti rakovině. Posiluje mozek, podporuje trávení a pomáhá srdci zůstat silné.

Špenát je jedním z nejlepších zdrojů přírodního hořčíku a podpoří preventivně v boji s rakovinou, srdečními chorobami či cukrovkou.

Avokádo je další ze seznamu superpotravin. Obsahuje zdravé tuky, antioxidanty a draslík. Pomáhá jako prevence proti rakovině, udržuje zdravá střeva, srdce, silnější kosti a chrání játra.

Lněná semínka jsou plná vlákniny, a proto pomáhají zlepšovat trávení a posilovat střevo, náš druhý mozek. Obsahují také hodně hořčíku, antioxidantů a omega-3 mastných kyselin

Extra panenský olivový olej je zářící hvězda. 1 polévkovou lžící vysoce polyfenolického olivového oleje totiž skoro pokryjete denní dávku nezbytnou pro vaše zdraví.

Ingredience na sklenici 250 ml:

Špenát a borůvky omyjte. Všechny ingredience vložte do mixéru a rozmixujte dohladka. Pak už jen stačí nalít do vaší oblíbené sklenice a doplnit brčkem.

Dejte vašemu zdraví zelenou! :-)

Dagmar Kublová

Dagmar Kublová - OLIVUM.cz