Nový olivový olej Mlado z října 2021

Minulý měsíc jsme vás informovali o průběhu sklizně v olivových hájích na jihu Evropy. Máme radost, že vám už můžeme nabídnout první oleje sklizně 2021. Koncem října jsme pro vás přivezli čerstvý olivový olej z „naší nové“ chorvatské farmy Grubić. Druhou novinkou v pořadí je Mlado z chorvatské farmy Chiavalon. Tento olivový olej již někteří z vás znají a osobně jej považujeme za jeden z nejlepších oliváčů v naší nabídce. V naší kuchyni se používá velmi často, je to taková naše srdcovka.

Nový olivový olej Chiavalon Mlado ze sklizně 2021

Jak již název „MLADO“ napovídá, je to první olivový olej, který bratři Chiavalon na Istrii vyrobí. Kupáž odrůd Vodnjan Buža, Crnica, Rožinjola je krásně chuťově vyvážená. Mlado má velmi elegantní vůni s výraznými tóny artyčoků, čerstvě posekané zelené trávy, bylinek, zelených jablek a rajčat. Vyrábí se jej jen 2.500 lahví, takže nabídka je limitována.

Mlado vás jistě potěší svou čerstvostí a nejlépe si jej vychutnáte, když do něj budete namáčet kousky kváskového chleba nebo bílé bagety. Skvěle nahradí máslo. Ostatně, tak se olivový olej velmi často konzumuje na jihu Evropy. Pokud vám jen chleba nestačí, použijte jej k přípravě nebo dochucení míchaných vajíček, protože s vejci je také skvělý. Samozřejmě vás potěší i ve většině klasických kombinací, ať již potřebujete dochutit salát, pastu, rizoto nebo zakápnout maso.

Mlado a další čerstvé olivové oleje ze sklizně 2021 si můžete objednat v sekci „Olivový olej / Nová sklizeň 2021“.

Dagmar :-)