Zlatá medaile pro Eco Day na BIOL 2022

Španělská rodinná farma Nobleza del Sur patří dlouhodobě mezi světovou špičku v segmentu prémiových extra panenských olivových olejů. Její majitelka Lola Sagra přistupuje ke své práci s obrovským respektem, vášní, ale také osobním nasazením. Tento přístup je v kombinaci se sdílenou zkušeností třinácti generací (farma byla založena roku 1640) zárukou špičkové kvality jejích produktů.

Zlatá medaile pro Eco Day na BIOL 2022

Lola se liší od většiny farmářů v Andalusii i přístupem k životnímu prostředí. Většina olivových hájů v Andalusii je zbavena veškeré vegetace, jako jsou trávy, keře, květiny a jiné rostliny. Jejich cílem je, aby maximum živin a vláhy šlo do olivovníků. Lola sází na zcela opačný přístup, na BIODIVERZITU. V jejích olivových hájích roste mix travin, keřů, bylin a různých květin. Tento ekosystém je neuvěřitelně pestrý a je domovem pro hmyz i různá divoce žijící zvířata. Lola je přesvědčena, že právě rozmanitost různých květin, trav a bylin dává jejím olivám tu neuvěřitelnou škálu různých chutí a vůní. Květiny, byliny i hmyz jsou pak motivem obalů lahví olivových olejů.

Velká část produkce Nobleza del Sur je v režimu BIO bez použití chemických postřiků a umělých hnojiv. Několik let po sobě je neúspěšnějším olivovým olejem Nobleza del Sur skvělý Eco Day, jehož etiketu zdobí obrázek včely. Eco Day opakovaně boduje na světových soutěžích a v roce 2021 byl italským průvodcem oceněn jako nejlepší BIO olivový olej roku 2021. Před několika dny získal Eco Day ZLATOU MEDAILI na prestižní soutěži BIOL 2022.

Gratulujeme !

Dagmar :-)