Lanýžové novinky z Istrie

Milí zákazníci a příznivci dobrého jídla,

lanýžové produkty z chorvatské Istrie jsme vám nabídli na podzim minulého roku. Lanýžové dobroty vám zjevně zachutnali, a tak jsme přemýšleli, co dalšího dobrého přivézt pro české gurmány. Při naší jarní návštěvě Buzetu jsme toto téma probírali s Ivanem Karlićem a samozřejmě ochutnávali... Vybrali jsme pro vás další 3 lanýžové kousky, které mohou obohatit váš jídelní stůl a poškádlit vaše chuťové pohárky. Ráda vám je krátce představím. 

Nové lanýžové speciality Karlić

Lanýžový med Karlić

Akátový med dochucený bílým lanýžem je skvělý ve sladko-slané kombinaci. Pokud si kvalitní sýr nejlépe vychutnáte s dobrým džemem, určitě vyzkoušejte tento med. Samozřejmě nejlepší chuti docílíte při kombinaci lanýžového sýra a lanýžového medu. Určitě vás nezklame i v tradičních kombinacích s palačinkami nebo sladkým či slaným pečivem.

Bílý lanýžový krém Karlić

Krém s lanýži Karlić patří k vašim nejoblíbenějším a Bílý lanýžový krém je podobnou alternativou. Základními surovinami je sýr Parmigiano Reggiano, smetana a samozřejmě bílý lanýž (Tuber magnatum pico). Ideální pro přípravu jednohubek nebo jen tak s bílým pečivem.

Máslo s bílým lanýžem Karlić

Toto máslo obsahuje vzácný bílý lanýž a můžete je použít jak pro přípravu teplých pokrmů, tak také samostatně s pečivem nebo jako základ pro jednohubky. V teplé kuchyni dochutí těstoviny, rizoto nebo je vyzkoušejte při přípravě masa. Svou jedinečnou lanýžovou chutí obzvláštní i sladké dezerty.

Snad vám budou chutnat:-)

Dagmar :-)