NOVINKA Balzám z včelího vosku s levandulí a heřmánkem

Milí příznivci olivového oleje,

dnes společně podnikneme malý výlet do světa kosmetiky. Při té příležitosti  jsme si pro vás připravili dvě novinky z Řecka. Olivová farma Kyklopas, to není jen extra panenský olivový olej. Rodina Kelidis se rozhodla využít darů přírody oblasti Makri a spojila dohromady benefity olivového oleje, včelího vosku a místních bylin. Vznikl tak zcela jedinečný přírodní produkt, který navazuje na tradici výroby přírodních léčivých produktů v Řecku, a který, jak se domníváme, může konkurovat i drahé značkové kosmetice.

Olivový olej má protizánětlivé a antibakteriální účinky, včelí vosk napomáhá hojení drobných ran a urychluje regeneraci pokožky a esenciální bylinné oleje balzám nejen provoní, ale každá bylina mu navíc propůjčí své léčebné účinky.

Balzám z včelího vosku s levandulovým esenciálním olejem

Balzám z včelího vosku s levandulovým esenciálním olejem

Balzám z včelího vosku a olivového oleje doplněný o esenciální levandulový olej je skvělý k ošetření suché pokožky, která může vést k podráždění a svědění. Můžete jej použít na celé tělo, ideálně na suchou pokožku rukou, na popraskané paty a lokty. Vhodný je ale také na potírání bolavých míst při revmatismu, po úrazech či při zánětech nervů.

Esenciální olej z levandule se obecně používá jako uklidňující prostředek při obtížích nervového původu. Pomáhá při relaxaci, navozuje pocit harmonie, přispívá ke zmírnění úzkosti a stresu. Používá se také při poruchách spánku, migrénách, dokáže zklidnit a zlepšit náladu. Levandule má   antibakteriální účinky.

Balzám z včelího vosku s extraktem z heřmánku

Balzám z včelího vosku s extraktem z heřmánku

Tato přírodní směs je vhodná na suchou a citlivou pokožku, na odřený nos při rýmě, na opary nebo jej zkuste lehce vetřít do konečků vlhkých vlasů pro jejich ozdravení a zjemnění. Heřmánek je od pradávna nazývaný „všelékem“. Staří Egypťané považovali heřmánek za květinu Boha slunce. Působí protizánětlivě, dezinfikuje. Navozuje pocit pohody při stavech rozmrzelosti a „bez nálady“. Velmi pozitivně působí na celý nervový systém, zejména při stavech vyčerpanosti.

Dagmar Kublová
OLIVUM.cz

Dagmar Kublová - OLIVUM.cz