NOVINKA Extra panenský olivový olej GANGALUPO !

Milí přátelé a příznivci olivového oleje,

jak si užíváte léto? My jsme červenec věnovali pracovním aktivitám a „kontrole“ našich olivových farem v Itálii. Najeli jsme krásných 7 500 km a setkali se nejen se stávajícími dodavateli, ale navštívili jsme také nové olivové farmy. Bohužel ne všechny na nás udělaly takový dojem, abychom jejich tekuté zlato zařadili do naší nabídky.

Největší hojnost skvělých olivářů je bezesporu v Apulii, kde vzniká až 60% italské produkce olivového oleje. A nejen to, zrodila se tady hvězda! Hvězda mezi Coratinami! Olivový olej se středně intenzivní ovocnou chutí, s tóny zelených mandlí, artyčoku a aromatických bylin, … voňavá a krémovitá, harmonická v každé jedné kapce,... to je Coratina GangaLupo! V květnu byla na mezinárodní soutěži Leone d’Oro International vyhlášena jako nejlepší Coratina sezóny 2022/23. Bohužel má ale jednu chybu – v kuchyni mizí velmi rychle! Proto jsme vám raději přivezli rovnou láhve 750 ml, ať si ji můžete užívat každý den.

Olivový olej Gangalupo

Střední intenzita chuti olivového oleje má široké uplatnění v kuchyni a tato Coratina se skvěle hodí ke grilované zelenině, salátům, hříbkům, luštěninovým polévkám, rajčatům, grilovanému masu, těstovinám, krevetám, uzeným sýrům nebo zmrzlině. Ochutnejte!

Dagmar Kublová
Sommelier olivových olejů

Dagmar Kublová - OLIVUM.cz