Prémiový extra panenský olivový olej Marina Colonna – Molensis XXV LIMITOVANÁ EDICE 750 ml

Kód: 1174
949 Kč
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
26.6.2024

Limitovaná edice výročního extra panenského olivového oleje z farmy Marina Colonna, který je díky své středně ovocné chuti, vyvážené hořkosti a pikantnosti ideální na dochucení většiny pokrmů.

  • Olej z italské rodinné farmy v regionu Molise
  • Krásná bylinková a ovocná vůně s tóny zelených rajčat a artyčoku
  • Chuť středně ovocná s tóny mandlí, trávy a vyváženou hořkostí s pikantností
  • Kupáž třech nejlepších olivových odrůd z farmy Marina Colonna

Hodnocení 99 bodů ze 100 v olivovém průvodci Flos Olei

  • Hodnocení 99 bodů ze 100 v olivovém průvodci Flos Olei
  • Olivový olej z říjnové sklizně, kdy má nejvíce zdraví prospěšných látek
  • Farma pravidelně získává ocenění na prestižních světových soutěžích
  • Antický design lahví odkazuje na dlouhou historii rodiny Colonna

Detailní informace

Benefity

Detailní popis produktu

Chutě a vůně extra panenského olivového oleje Molensis XXV

Marina Colonna Molensis XXV je výroční limitovaná edice prémiového olivového oleje. Marina Colonna jej speciálně připravila k výročí 25 let, co převzala farmu po svém otci. Ten vyráběl sice dobrý a kvalitní olivový olej, ale Marina Colonna si umanula dostat tento olej mezi světovou špičku. Díky tomu se stala jednou z prvních průkopnic výroby prémiového olivového oleje v Itálii. Její čtvrt století trvající úsilí se zcela jistě vyplatilo. Marina Colonna dnes patří mezi špičkové italské výrobce, o čemž svědčí i vynikajících 99 bodů ze 100 dle olivového průvodce Flos Olei. Je také respektovaným odborníkem v oboru a s velkým obdivem o ní mluví i její konkurenti, kteří ji označují jako „Princess of Molise“.

Název Molensis pochází z latiny a označuje název regionu. Molensis XXV je kupáží třech nejlepších olivových odrůd z hájů Colonna. Tento olivový olej má krásnou bylinkovou a ovocnou vůni s jasnými tóny zelených rajčat a artyčoku. Chuť je příjemná, středně ovocná s tóny nezralých mandlí, zelené trávy s vyváženou hořkostí a štiplavostí. Díky tomu je Molensis XXV univerzálním olivovým olejem do kuchyně, s kterým můžete dochutit velkou paletu různých jídel.

Molensis XXV je perfektní k finálnímu dochucení pokrmů jako je carpaccio z tuňáka nebo lososa, tatarský biftek z telecího nebo hovězího masa, grilované ryby, maso a zelenina. Zvýrazní chuť krémových polévek, pyré z brambor a zeleniny. Samozřejmě se skvěle páruje s těstovinami a italským rizotem.

Italská rodinná farma Marina Colonna

Dechberoucí historie rodiny Colonna

Když vybíráme nové prémiové olivové oleje, tak máme tři základní kritéria. Nutnými podmínkami jsou špičková kvalita olivového oleje, atraktivní design balení, ale také naladění se na lidi, kteří olivový olej vyrábějí. Jejich příběhy a životní cesty jsou mnohdy velmi zajímavé a často vás zavedou zpět o pár století. A toto je i případ farmy Marina Colonna.

Marina Colonna je jméno dámy, která tuto farmu v regionu Molise (jižní Itálie) vlastní a řídí. Paní Marina je potomkem starobylého římského rodu, jehož historie sahá až do středověku. Její předkové významně ovlivňovali dějiny Itálie i celé Evropy. Giovanni Colonna, který se stal v roce 1195 kardinálem, byl křižákem, který prošel saracénským vězením a byl osobním přítelem Františka z Assisi. Toho podporoval při založení jeho mnišského řádu.

Italská rodinná farma Marina Colonna

Další významní členové tohoto rodu se aktivně účastnili středověkého politického, náboženského a vojenského života. Měli významný vliv na rozhodování papežů a císařů. V jejich okolí se objevovala významná jména jako sv. Tomáš Akvinský, básník Petrarca, španělský král Filip II. nebo francouzský král Ludvík XIV. Oddone Colonna byl v roce 1417 zvolen za papeže Martina V., členka františkánského řádu Margherita Colonna byla blahořečena za svatou papežem Piem IX.

Ve dvacátém století byl Prospero Colonna třikrát starostou Říma a senátorem Italského království. Jeho syn, Piero Colonna, byl římským guvernérem. Francesco Colonna, syn Piera, zasvětil svůj život reorganizaci a modernizaci rodinného panství v Molise, které nyní provozuje jeho dcera Donna Marina.

Italská olivová rodinná farma Marina Colonna

O farmě Marina Colonna

Mezi zelené kopce kraje Molise přišla rodina Colonna na počátku 19. století. Vévodkyně Cattaneo di Sannicandro se provdala za Asprena Colonnu a nevěsta přinesla zdejší pozemky jako věno. Marina Colonna zdědila farmu v roce 1996 po svém otci Francescu Colonnovi. Masseria Bosco Pontoni, jak se farma oficiálně nazývá, leží poblíž San Martino in Pensilis v nadmořské výšce 120 metrů. Farma má rozlohu 180 hektarů, a kromě olivových hájů se zde pěstují obiloviny a zelenina. Farma nabízí také stylové ubytování a můžete prozkoumávat malebnou kopcovitou krajinu Molise, kde je jen minimum turistů.

Olivovníky rostou na 55 hektarech a více jak polovina je ekologicky certifikována. Pěstují se zde historické, tradiční místní a také experimentální odrůdy olivovníků. V současnosti je to 15 různých kultivarů jako Leccino, Frantoio, Peranzana, Gentile di Larino, Coratina, Ascolana Tenera, FS17, Cima di Melfi, Rosciola, Maiatica, Nocellara del Belice, Itrana, Kalamata, Termite di Bitetto, Leccio del Corno.

Výroba prémiového olivového oleje Marina Colonna

Odborné hodnocení olivového oleje Marina Colonna

Než olivový olej zařadíme do naší nabídky, opakovaně jej chutnáme a zkoušíme jej s různými druhy jídel. Olivové oleje nevybíráme jen podle našeho úsudku, ale také studujeme specializované průvodce, které hodnotí kvalitu olivových olejů z jednotlivých farem. K nejrespektovanějším průvodcům v oboru patří Flos Olei, který vydává italský food novinář Marco Oregia. Marina Colonna se svými 99 body ze 100 patří podle tohoto průvodce k naprosté špičce. Odborná porota Flos Olei vybírá 500 nejlepších olivových olejů světa.

Dagmar Kublová
Sommelier olivových olejů

Dagmar Kublová - OLIVUM.cz

Doplňkové parametry

Kategorie: MARINA COLONNA
Hmotnost: 1.4 kg
Výrobce: Marina Colonna Soc. Agr.S.r.l.
Produkt: olej
Druh oleje: olivový extra panenský
Intenzita chutě: střední
Objem: 750 ml
Země původu: Itálie
Region: Molise
Typ oleje: kupáž
Odrůda: Ascolana, Nocellara del Belice, Peranzana
Certifikace BIO: ne
Sklizeň: říjen 2023 (prémiová kvalita "First Harvest")
Dárkové balení: ano
Acidita: 0,27%
Polyfenoly: 514 mg/kg
Aroma: ovocné aroma s tóny trávy, zelených rajčat a bylin
Chuť: lehce ovocná s hořkými tóny a střední pikantností
Způsob zpracování: lisovaný za studena, výběrová jakost olivového oleje získaného přímo z oliv pouze mechanickými postupy
Výživové údaje na 100 ml: energie 3404kJ-828 kcal; Tuky celkem 92g, z toho nasycené mastné kyseliny 13g; Sacharidy celkem 0g; Cukry 0g; Bílkoviny 0g; Sůl 0g
Skladování: skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem
Dovozce: OLIVUM s.r.o., Sedmdesátá 7055, 760 01 Zlín

Farma Marina Colonna

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Colonna Extra Virgin Olive Oil

Farmu Masseria Bosco Pontoni, kterou vlastní a řídí paní Marina Colonna, najdete na jihu Itálie. Konkrétně v regionu Molise, nedaleko městečka San Martino in Pensilis. Rodina Colonna na farmě hospodaří od začátku 19. století, kdy tyto pozemky získal jako věno své nevěsty Asprena Colonna. Rozvětvená rodina Colonnů má dlouhou historii, která sahá až do 12. století.

V současnosti farma hospodaří na 180 hektarech půdy. Z toho je 55 hektarů olivovníků, které zde rostou v patnácti různých odrůdách. Hlavním kultivarem je Peranzana, která se do této oblast dostala z francouzského Provence. Další odrůdy jsou tradiční místní nebo experimentální. Více jak polovina olivových hájů je vyčleněna na ekologickou produkci, která je certifikována jako BIO. Na farmě se dále pěstují obiloviny a zelenina.

Donna Marina Colonna a její farma na jihu Itálie v Molise

Hlavním produktem farmy jsou prémiové extra panenské olivové oleje, které jsou skvěle hodnoceny i odbornou veřejností. Italský průvodce olivovými oleji Flos Olei hodnotí oleje Marina Colonna 99 body ze 100. Kromě tradičních extra panenských olivových olejů se Marina Colonna zaměřuje i na produkci ochucených olivových olejů jako jsou citronové, pomerančové, rozmarýnové nebo lanýžové.

Kromě olivový olejů farma produkuje i různé druhy oliv v nálevech, nakládaná sušená rajčata nebo balsamico.