Vánoční extra panenský olivový olej D'Aragona 500 ml

Kód: 1183
399 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Vánoční balení extra panenského olivového oleje D'Aragona vám navodí vánoční atmosféru ve vaší kuchyni anebo potěší jako dárek vaše blízké. Navíc ve vánočním obalu se skrývá skvělý olivový olej z italské Apulie.

  • Univerzální olivový olej s širokým použitím v kuchyni
  • Elegantní vůně s bylinnými a ovocnými tóny
  • Střední intenzita chuti s náznaky pikantnosti a mandlovým zakončením chuti
  • Extra panenský olivový olej z rodinné farmy s garantovaným původem
  • Kupáž oblíbených jihoitalských olivových odrůd
  • Párujte s masem, zeleninou, mastnějšími rybami, těstovinami, rizotem, luštěninami, …

Detailní informace

Benefity

Detailní popis produktu

Chutě a vůně extra panenského olivového oleje D'Aragona

Kupáž olivových olejů D'Aragona má skvělý charakter a harmonii. Chutě jsou jasné a ovocné, vyvážené a žádná z nich není převládající a rušivá. Barva je jasně žlutá se zelenými odlesky, vůně je elegantní s bylinnými tóny a tóny zralého ovoce. Mírná ovocnost je podpořena náznaky kořenitého tónu a mandlovým zakončením chuti.

Je to dokonalý mix chuti i vůně. Proto jej také řada kuchařů oceňuje pro svou všestrannost a univerzální použití v kuchyni. D'Aragona je kupáží celé řady odrůd jako je Coratina, Leccino, Nociara, Pesciolen, Simone, Cima di Mola a Cima di Melfi.

Párování olivového oleje D'Aragona s jídlem

Olivový olej D'Aragona je svou chutí typický italský olivový olej, proto je jako stvořený pro přípravu a dochuceních tradičních italských jídel jako jsou různé variace těstovin, risotta nebo pizzy. Nemusíte se ovšem omezovat jen na italskou klasiku. Univerzálnost tohoto olivového oleje najde široké uplatnění v kuchyni na přípravu míchaných zeleninových salátů, chřestu, artyčoku, grilované nebo restované zeleniny. Příjemně doladí chuť lososa, tuňáka a můžete jej použít i na přípravu a dochucení bílého a červeného masa. Můžete jím také zakápnout zeleninové nebo houbové krémové polévky nebo pečené brambory. Nebo si jej vychutnejte jen tak s bruschettou nebo kváskových chlebem.

Olivová rodinná farma a mlýn Frantoio D'Orazio Olivová rodinná farma a mlýn Frantoio D'Orazio

Italský region olivového oleje

Apulie (italsky Puglia) je jeden z nejznámějších regionů Itálie a oblíbeným cílem letních dovolených. Apulie je také nejméně hornatá část Apeninského poloostrova, a je tedy jako stvořená pro zemědělství. Olivovníky se v této oblasti pěstují od nepaměti a produkce oliv je pro zdejší kraj natolik významná, že olivovník je i ve znaku Apulie.

Farma a mlýn rodiny D'Orazio

Necelých deset kilometrů od oblíbeného letoviska Polignano a Mare leží směrem do vnitrozemí městečko Conversano. Právě zde se v roce 1964 začal psát příběh rodinné farmy a mlýna FRANTOIO D'ORAZIO. Současný majitel farmy Francesco D'Orazio je třetí generací farmářů, která zde vyrábí skvělý olivový olej.

Mlýn rodiny D'Orazio se nachází na předměstí Conversano v blízkosti olivových hájů. Jak již bývá v tomto regionu zvykem, pěstuje se zde vícero druhů olivovníků. Na farmě rostou olivové kultivary Simone, Coratina, Leccino, Cima di Mola, Cima di Melfi, Nociara a Pesciolen. Farma vlastní 3 000 olivovníků a část oliv kupuje od pěstitelů z blízkého okolí. Olivový olej některých kultivarů se prodává jako jednodruhový, ale větší část oliv se zpracuje pro výrobu kupáže D'Aragona.

Olivová rodinná farma a mlýn Frantoio D'OrazioOlivová rodinná farma a mlýn Frantoio D'Orazio

Olivový olej D'Orazio

Hlavním olivovým olejem rodinné farmy D'Orazio je kupáž místních olivových odrůd jako Coratina, Leccino, Nociara,, Pesciolen, Simone, Cima di Mola a Cima di Melfi prodávaná pod jménem D'Aragona. Název D'Aragona odkazuje na významného místního šlechtice Giangirolamo Acquaviva d’Aragona, který zde vládl v 17. století. Je to univerzální olivový olej s širokým využitím v kuchyni.

Tato kupáž je základem celé řady pestrobarevných kolekcí, jejichž obaly odkazují na apulijskou kulturu a umění. Tuto kolekci vám budeme postupně představovat. Jedinečný design jistě oceníte jako originální doplněk do vaší kuchyně.

Milovníci specialit jistě ocení i zdejší monovarietní olivové oleje odrůd Simone, Peranzana, Picholine a Coratina. Ty jsou baleny do barvených lahví, které potěší milovníky kvalitního designu.

Olivová rodinná farma a mlýn Frantoio D'OrazioOlivová rodinná farma a mlýn Frantoio D'Orazio

Ocenění z mezinárodních soutěží

Frantoio D'Orazio patří mezi špičkové italské výrobce, a proto je pro farmu důležité i srovnání s mezinárodní konkurencí. Kvalitu jejich olivových olejů potvrzují ocenění získaná na mezinárodních soutěžích v Londýně nebo v Japonsku.

Doplňkové parametry

Kategorie: FRANTOIO D'ORAZIO
Hmotnost: 0.6 kg
Země: Itálie
Výrobce: Frantoio D'Orazio
Druh oleje: olivový extra panenský
Objem: 500 ml
Země původu: Itálie
Region: Apulie
Typ oleje: kupáž
Odrůda: Coratina, Leccino, Nociara, Pesciolen, Simone, Cima di Mola, Cima di Melfi
Sklizeň: říjen (prémiová kvalita "First Harvest")
Aroma: elegantní vůně s bylinnými a ovocnými tóny
Chuť: střední intenzita chuti s náznaky pikantnosti a mandlovým zakončením
Acidita: 0,31 %
Polyfenoly: 506 mg/kg
Výživové údaje na 100ml: Energie 3389 kJ/824 kcal, Tuky 92g, z toho nasycené mastné kyseliny 13g, Sacharidy 0g, z toho cukry 0g, Bílkoviny 0g, Sůl 0g
Skladování: Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem
Dovozce: OLIVUM s.r.o., Sedmdesátá 7055, 760 01 Zlín
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Frantoio D'Orazio

Frantoio D'Orazio je menší rodinná farma z jihu Itálie, kde olivový olej vyrábí třetí generace farmářů. Frantoio D'Orazio má vlastní olivový mlýn v městečku Conversano jižně od Bari. Farma získává olivy odrůd Simone, Coratina, Leccino, Cima di Mola, Cima di Melfi, Nociara a Pesciolen z vlastních 3.000 olivovníků, které rostou v blízkých olivových hájích. Část oliv nakupuje od místních farmářů.

 Italská rodinná farma Frantoio D'Orazio v ApuliiItalská rodinná farma Frantoio D'Orazio v Apulii

Největší objem výroby tvoří kupáž D'Aragona, která je univerzálním olivovým olejem s širokým uplatněním v kuchyni. Kromě vynikající kvality olivového oleje vsadilo Frantoio D'Orazio i na atraktivní designové provedení obalů a olej D'Aragona je součástí celé řady jedinečných kolekcí. Ty jsou inspirovány místní kulturou, uměním a tradicemi.

Italská rodinná farma Frantoio D'Orazio v ApuliiItalská rodinná farma Frantoio D'Orazio v Apulii

Menší část produkce olivového oleje se zaměřuje na náročné zákazníky, kteří ocení celou škálu rozličných chutí monovarietních olivových olejů. Jako jednodruhové olivové oleje se zde vyrábí odrůda Simone, Peranzana, Picholine a Coratina. I tyto olivové oleje jsou balené v jedinečném designu lahví.