Azienda Montagano

Azienda Montagano

Od roku 1933, kdy dědeček Umberto Montagano investoval 1500 lir do nákupu svého prvního hektaru olivovníkové plantáže, se mnoho věcí změnilo. Tento nákup položil základy silné lásky k půdě, olivovníkům a jejich pěstování, která se v rodině Montagano udržuje až do dnešních dnů. Tuto vášeň a zkušenosti s pěstováním oliv si už předávají tři generace.

Dnes má rodinná farma v držení přes 10 000 staletých olivovníků a vlastní mlýn pro lisování olivového oleje. Olivovníková farma Azienda Montagano se nachází v malém městě San Severo, na západ od poloostrova Gargano a na okraji náhorní plošiny Tavoliere delle Puglie. Olivovníky zde profitují nejen z teplého středomořského podnebí, ale také z chladnějšího vánku z Apenin, což jsou ideální podmínky pro pěstování kvalitních oliv.

Vnuk s dědečkovým jménem se rozhodl využít příležitosti a v roce 2015 rodina postavila vlastní mlýn, kde se primárně zpracovává olivová odrůda Peranzana. Zásadní je, že zpracování oliv probíhá do 24 hodin od sklizně a za řízené teploty. Tímto způsobem zpracování si olej uchovává své organoleptické charakteristiky a splňuje požadavky středomořské diety. Rodina Montagano každý rok pilně pracuje na vylepšování kvality v každém aspektu výrobního procesu. Díky tomu získávají mnohá ocenění v renomovaných průvodcích jako Gambero Rosso a Slow Food.

Dagmar Kublová
Sommelier olivových olejů

Dagmar Kublová - OLIVUM.cz

Cena

349439
1349439
2 položek celkem
Mandarinkový olej Montagano 250 ml
349 Kč

Italský olej s příchutí mandarinek vyrobený lisováním zralých oliv odrůdy Peranzana a mandarinek z poloostrova Gargano. Ochucený olej s příchutí mandarinek 100% přírodní...

Kód: 1290
Prémiový extra panenský olivový olej Montagano Peranzana 500 ml
439 Kč

Olivový olej odrůdy Peranzana, která byla do jižní Itálie přivezena z Provence v 18.století, je díky své jemné vyvážené chuti velmi oblíbený. Žlutozelená barva s jasně...

Kód: 1296

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem