Five

Řecké prémiové olivové oleje FIVE

PRODEJ ZNAČKY FIVE BYL UKONČEN

Pokud hledáte jedinečný dárek ze světa prémiových olivových olejů, tak řecký FIVE vás jistě zaujme. Vybrali jsme pro vás tři druhy, které mají elegantní balení a samozřejmě skvělou chuť. Tento olivový olej pochází z řeckého regionu Lakónie, olivy jsou ručně sbírány a výrobní proces probíhá za přísných podmínek, aby bylo dosaženo co nejlepší chuti.

Za značkou FIVE stojí společnost WORLD EXCELLENT PRODUCTS a v tomto případě jsme opustili pravidlo rodinných farem. Důvod je jednoduchý. Neodolali jsme:-) Uchvátila nás nejenom chuť, která je jiná než naše oblíbené španělské značky, ale také úžasný design lahví. FIVE vytvořila skupina inspirativních lidí, kteří hledají způsoby jako dosáhnout dokonalosti v gastronomii. Tak se zrodila myšlenka vyrobit prémiový extra panenský olivový olej a zabalit jej do špičkového designu. Máme rádi olivové oleje s příběhem a tady tento příběh skončil jednoznačným úspěchem v podobě řady designových ocenění.

Staleté olivovníky z kterých se vyrábí extra panenský olivový olej FIVE

FIVE a ceny za design

Značka FIVE byla uvedena na trh v roce 2012 a její tvůrci tuto novinku okamžitě otestovali na mezinárodních designových soutěžích. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. V soutěži věnované výhradně designu obalů Pentawards 2012 v Paříži, vyhrál FIVE zlatou medaili v kategorii obalů pro Luxusní gurmánské potraviny. Následovalo ocenění Red Dot v kategorii komunikačního designu, stříbrná medaile v Helsinkách v soutěži ED Awards. V Los Angeles FIVE vyhrál první místo v celosvětové soutěži značkových obalů Dieline Package Design Awards. V roce 2013 FIVE bodoval v New Yorku, kde byl oceněn jako nejlepší design obalu olivového oleje.

Trojice designových láhví prémiového olivového oleje FIVE

Prémiové extra panenské olivové oleje FIVE

Pojďme si krátce představit tři krasavce, které jsme pro vás začali dovážet na český trh.

Five Ultra Premium extra panenský olivový olej

Jednodruhový prémiový extra panenský olivový olej lisovaný za studena z odrůdy Koroneiki z řecké Lakónie. Chuť je ovocná, kořeněná a pikantnější. Aroma je výrazné. Tento olivový olej je zabalen v atraktivní bílé láhvi. Můžete si vybrat láhev o objemu 200 ml nebo 500 ml.

Five Ultra Premium - řecký extra panenský olivový olej

Five Organic extra panenský olivový olej

Černá láhev ukrývá také jednodruhový extra panenský olivový olej odrůdy Koroneiky z Lakónie. Jedná se ovšem o BIO olivový olej, kdy olivy byly pěstovány bez použití umělých hnojiv a ochranných chemických postřiků. Chuť je ovocná a pikantnější. I tento olej si můžete vybrat ve dvou velikostech láhve, a to 200 ml nebo 500 ml.

Five Organic  - řecký BIO extra panenský olivový olej

Five Unique extra panenský olivový olej s krystaly Swarovski 200 ml

Vrcholem nabídky značky FIVE, i našeho e-shopu, je prémiový olivový olej zabalený do skleněné láhve, která je zdobena krystaly Swarovski a uložena do ručně vyráběné dřevěné kazety s polstrováním. Láhev obsahuje olivový olej, který je kupáží odrůd Koroneiki (70%), Athinolia (25%), Asprolia (5%). Olivy rostou v okolí obce Finiki v Lakónii a olivový olej má chráněné označení původu (P. D. O.). Chuť a aroma je dobře vyvážená a bohatá.

Five Unique - řecký extra panenský olivový olej v láhvi s krystaly Swarovski

Certifikace prémiových olivových olejů FIVE

Značka FIVE je držitelem celé řady certifikací. K těm nejvýznamnějším patří certifikace organických výrobků podle evropského nařízení (ES) č. 834/2007. (ES) 889/2008 o obchodování s organickým extra panenským olivovým olejem. Další certifikát je od Řecké zemědělské organizace (Agrocert), který potvrzuje soulad s normami REG EC 510/2006 pro obchodování s extra panenským olivovým olejem Finiki Lakonias PDO. Významná je také registrace u amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv podle Federálního zákona o potravinách a kosmetice, ve znění zákona o bioterorismu z roku 2002 a zákona FDA Food Safety Modernization Act.

Konec značky Five

Bohužel společnost, vyrábějící prémiové olivové oleje značky Five, nepřežila ekonomické dopady krize, kterou způsobila pandemie COVID-19. Provoz společnosti byl ukončen a tyto skvělé olivové oleje již nejsou k dispozici.

Dagmar Kublová - OLIVUM.cz

Žádné produkty značky Five nebyly nalezeny...