Frantoio Famiglia Orlandi

Webová stránka značky: Frantoio Famiglia Orlandi

Logo rodinné farmy Orlandi

Olivová farma rodiny Orlandi

Farma rodiny Orlandi se rozprostírá mezi zvlněnými kopci s vinicemi a olivovými háji jen kousek od města lásky a milenců, Verony. Právě v srdci Val d’Illasi najdete zrekonstruovaný statek z 18. století spolu s olivovým mlýnem, který obývá Cristina a Carlo se svými dvěma dětmi. Starobylý statek obklopují hlavně vinice, olivové háje se nachází jen o kousek dál na kopcích Mezzane di Sotto, kde rodina Orlandi pěstuje olivové odrůdy Grignano a Favarol. Vápenitá půda a mikroklima podporují pěstování oliv v této oblasti již od starověku.

Rodinná olivová farma Orlandi

Olivový olej z farmy Orlandi jsem poprvé ochutnala na Olive Masterclass v Brescii v květnu 2022. A už tehdy mi učaroval. Olivový olej střední intenzity, elegantní, harmonický a díky svým ovocným a květinovým tónům překvapivý zároveň. Hned jsem věděla, že jej budeme chtít do naší nabídky. Bohužel v létě 2022 byla farma již téměř vyprodaná, a tak jsme se rozhodli počkat na novou sklizeň. A bingo, počkat se vyplatilo, protože olivový olej ze sklizně 2022 je ještě lepší, a to nejen co do aroma a chuti, ale také co do chemické analýzy. Carlo je opravdový alchymista. Podařilo se mu totiž vytvořit olivovou kupáž tak ovocnou a jemnou, a přitom bohatou na polyfenoly. Jak sám říká, olivy lisoval s vědomím, že vyrábí olej pro své děti. Proto se olivová kupáž také nazývá Fioi, což v místním italském dialektu znamená „děti“ a je vybalancovavý právě tak, aby si jej mohli vychutnat i ti nejmenší. Láska k rodině, přírodě a životním hodnotám na vás na této farmě dýchne na každém kroku. A dokládá to také rodinný erb, tedy velké O s malým lístkem. „O“ značí Orlandi, Olivy a Olej. Barevné provedení loga v hnědé, zelené a žluté má také svůj hlubší význam. Hnědá je barva země, která spojuje rodinu s olivovníky, zelená je barvou olivového háje a žlutá představuje slunce, tedy životadárnou energii pro olivy.

Farma rodiny Orlandi u Verony

Olivy se sklízí začátkem října a zpracovávají se jen několik málo hodin po sklizni pomocí inovativního dvoufázového extrakčního systému s nepřetržitým cyklem. Ihned po filtraci je olej uložen do nerezových tanků v místnosti s řízenou teplotou. Olej je lahvován ručně, a to vždy až na základě objednávky. I díky tomu si zachovává své podmanivě čerstvé aroma. Jeho chuť si pak můžete užít ve stylovém sklepení statku s klenutými stropy a kamennými zdmi, kde Cristina a Carlo často pořádají degustace.

Ocenění a medaile ze soutěží

Manželé Cristina a Carlo jsou velmi pyšní na řadu ocenění, která za svůj olivový olej získali, a to zejména v posledních dvou letech. Dvě hvězdy EQOO v soutěži Il Magnifico, The Best Italian Blend in Leone d’Oro 2022, zlatá medaile v soutěži Joop nebo Dubai Olive Oil Competition a zařazení do prestižního průvodce Slow Food Guide. Když nám Cristina ukazuje všechny ty trofeje, úplně se tetelí blahem. A není divu, díky svému přístupu i péči vytvořili skutečně jedinečný produkt.

Dagmar Kublová - OLIVUM.cz

Cena

599600
1599600
1 položek celkem
Prémiový extra panenský olivový olej Orlandi Fioi 500 ml
599 Kč

Prémiový extra panenský olivový olej s výraznějšími ovocnými a květinovými tóny. Střední intenzita chuti jej předurčuje pro široké použití v kuchyni od zeleninových salátů přes...

Kód: 1274

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem