Olej „FUMO“ uzený za studena 250 ml od Frantoio Muraglia

Kód: 1199
629 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
25.6.2024

Jedinečný olej s příchutí kouře pro všechny milovníky netradičních a nových chutí, které posunou vaše gurmánské zážitky. Vyrobeno z kvalitního extra panenského olivového oleje jemné odrůdy Peranzana metodou zauzení.

  • Jedinečný „KOUŘOVÝ“ olej uzený za studena dřevem
  • Okouzlí milovníky netradičních chutí a objevitele nových chuťových kombinací
  • Skvělý na dochucení grilovaného nebo restovaného masa, sýru ricotta nebo mastných ryb

Frantoio Muraglia pravidelně získává ocenění na mezinárodních soutěžích

  • 3 roky výzkumu a testování dokonalé kouřové chuti
  • Olivový olej z rodinné farmy v jihoitalské Apulii

Detailní informace

Benefity

Detailní popis produktu

Výjimečná kouřová chuť olivového oleje

Tento olej je naprosto výjimečný produkt, který vznikl na základě volné diskuse o kulinářských trendech. K dnešní dokonalé kouřové chuti to byla dlouhá, tři roky trvající cesta.

„Před několika lety jsem se náhodou zeptal Savina, jestli někdy uvažoval o „kouření“ olivového oleje. Vůbec jsem si nemyslel, že mě bude brát vážně. Když jsem byl po čase požádán, abych ochutnal, oněměl jsem úžasem. Fumo má v sobě něco, co povyšuje chuť masa a to nejen toho grilovaného. Magický je s ricottou nebo mastnými rybami, aniž by vzbuzoval pochybnosti o kvalitě surovin a způsobu vaření. Použil jsem jej do Vellutata di Melanzane a byla velká zábava sledovat zákazníky, jak se snaží pochopit, jak lze velouté grilovat“

Luciano Matera , majitel „Il Turacciolo“, Food & Wine Bar – Andria

Rodinná farma a olivový mlýn Frantoio Muraglia

Fumo – „KOUŘOVÝ“ – pochází z za studena lisovaných oliv Peranzana, čistého kultivaru z vysokohorské oblasti Apulie s nízkou kyselostí a poloovocnou, dobře vyváženou chutí. Olej se v mlýně udí pouze přírodním dřevem. Je to zásadní detail, který je důležitý, protože přírodní metoda je dobrá nejen pro chuť oleje a zdraví konzumenta, ale také pro olej samotný, jehož trvanlivost se prodlužuje. A výsledek? Elegantní chuťová textura, která zvýrazňuje suroviny, aniž by překrývala jejich přirozenou chuť.

Rodinná farma a olivový mlýn Frantoio Muraglia

Jihoitalská Apulie je hlavním producentem olivového oleje na Apeninském poloostrově. Pěstování oliv dává obživu řadě rodin a jednou z nich je i rodina Muraglia. Jejich rodinná farma a mlýn Frantoio Muraglia produkuje olivový olej již pátou generaci. Mlýn se nachází v městečku Andria a je atypicky součástí zástavby domů v širším centru města. Je to místo, kde mlýn opravdu nečekáte, ale když vstoupíte průjezdem na dvůr, ocitnete se v tradičním olivovém mlýně. Tradice se zde ctí, a olivy se zde zpracovávají po desetiletí.

Showroom v olivovém mlýnu Frantoio Muraglia v jihoitalské ApuliiShowroom v olivovém mlýnu Frantoio Muraglia v jihoitalské Apulii

Rodinný podnik Muraglia se vypracoval z provinčního výrobce olivového oleje mezi světovou špičku. Klíčová je samozřejmě kvalita samotného olivového oleje, která je pravidelně prověřována na mezinárodních soutěžích. Svou neméně významnou roli hraje i nápaditý design lahví, který je často inspirován apulijskou kulturou a tradicemi. Současnou hlavou rodinné firmy je Savino Muraglia junior, ale jeho otec, praotec i další členové rodiny se aktivně podílejí na chodu mlýna. Mlýn rodiny Muraglia je přístupný i veřejnosti, takže pokud budete na dovolené v okolí Bari, tak se sem můžete vypravit. Prohlédnete si showroom a ochutnáte olivový olej. Pokud máte raději dobrou italskou zmrzlinu, tak přes cestu je i příjemná kavárna :-)

Historie olivového oleje Frantoio Muraglia

Rodina Muraglia se specializuje především na pěstování odrůdy Coratina. Tato odrůda je nejrozšířenější nejen v samotné Apulii, ale v celé Itálii. Coratina je i symbolem Frantoio Muraglia, protože uprostřed jejich olivových hájů se tyčí 450 let starý olivovník této odrůdy. Tento strom zakoupil Savino Muraglia starší, navzdory uštěpačným poznámkám přátel, že z oliv a půdy žádné bohatství nevybuduje. Savino byl však tvrdohlavý jako mezek, toto přísloví prý pochází z Apulie, a nenechal se zviklat. Dnes má farma Muraglia 40 hektarů olivovníků v oblasti Murgia, v hornaté části Apulie. Obliba Coratiny, která je jednou z 538 italských olivových odrůd, a umanutost členů rodiny Muraglia stojí pravděpodobně za úspěchem jejich rodinného podniku.

Showroom v olivovém mlýnu Frantoio Muraglia v jihoitalské ApuliiShowroom v olivovém mlýnu Frantoio Muraglia v jihoitalské Apulii

Apulie je v láhvi i na láhvi

Jak zaujmout zákazníky v nekonečné nabídce méně či více kvalitních olivových olejů? Tuto otázku si kladou výrobci olivového oleje již po staletí. Ve Frantoio Muraglia vsadili na špičkovou kvalitu a také na jedinečný design lahví. Část produkce je inspirována Apulií, jejími tradicemi, kulturou a barvami. Část produkce má umělecký či supermoderní design. Tato pestrost dělá z olivových olejů Muraglia nejen báječnou surovinu na vaření, ale také jedinečný dárek, za který se nebudete stydět.

Showroom v olivovém mlýnu Frantoio Muraglia v jihoitalské ApuliiShowroom v olivovém mlýnu Frantoio Muraglia v jihoitalské Apulii

Popularita Frantoio Muraglia ve světě

Výrobci prémiových olivových olejů se snaží oslovit ty nejnáročnější zákazníky a gurmány. Frantoio Muraglia se to více než daří a jejich olivový olej mohou zakoupit zákazníci v gourmet obchodech a koutcích ve 40 zemích světa. Setkáte se s ním na tak exkluzivních místech jako je londýnský obchodní dům s luxusním zbožím Harrods, síť gurmánských obchodů a restaurací EATALY s pobočkami v centru New Yorku, Los Angeles, Chicaga nebo Bostonu. Také francouzští gurmáni nejsou ochuzeni a olivový olej Muraglia zakoupíte v nejznámějším pařížském obchodním domě Galerie Lafayette. K dalším prestižním místům patří obchodní dům GUM pro moskevskou smetánku na Rudém náměstí, luxusní hotelové řetězce Baglioni Hotels & Resorts nebo Pellicano Hotels.

Ocenění z mezinárodních soutěží

Vynikající kvalitu extra panenského olivového oleje Muraglia potvrzují četná národní a mezinárodní ocenění, která v posledních letech získal, včetně „Five Drops“ udělované Asociací italských sommeliérů (AIS). Počet ocenění je opravdu úctyhodný a jen ve stručnosti zmíníme opakovaný zisk zlatých medailí na NYIOOC (New York International Olive Oil Competition), ocenění na Gambero Rosso, Oscar dell'olio, Slow Food, TuttoFood, Fondazione Altagamma nebo Anuga.

Doplňkové parametry

Kategorie: FRANTOIO MURAGLIA
Hmotnost: 0.6 kg
Výrobce: Muraglia Savino & C.Societá Agricola Semplice
Produkt: olej
Druh oleje: ochucený
Objem: 250 ml
Země původu: Itálie
Region: Apulie
Typ oleje: jednodruhový
Odrůda: Peranzana
Certifikace BIO: ne
Dárkové balení: ano
Aroma: kouřové
Chuť: kouřová
Výživové údaje na 100ml: energie 3762 kJ/900 kcal, Tuky 90g, z toho nasycené mastné kyseliny 9g, Sacharidy 0g, z toho cukry 0g, Bílkoviny 0g, Sůl 0g
Skladování: skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem
Dovozce: OLIVUM s.r.o., Sedmdesátá 7055, 760 01 Zlín

Aromatic extra virgin olive oils Murglia

Story of a capatosta

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Muraglia_logo

Region Apulie je největším producentem olivového oleje v Itálii. Jednou z rodinných farem, která dosáhla opravdového mistrovství při zpracování oliv a výrobě olivového oleje je Frantoio Muraglia. Mlýn této olejářské rodiny se nachází nedaleko centra městečka Andria a firmu dnes řídí Savino Muraglia junior. Je pátou generací, která vyrábí olivový olej nesoucí jejich rodinné jméno.

Showroom v olivovém mlýně Frantoio MuragliaShowroom v olivovém mlýně Frantoio Muraglia

Hlavní odrůdou, kterou rodina Muraglia pěstuje a zpracovává, je Coratina. Považují tento kultivar za nejlepší olivovou odrůdu, především díky bohatosti na polyfenoly. Jejich 40 hektarů olivových hájů se nachází v hornaté části oblasti Murgia a vévodí jim 450 let starý olivovník, samozřejmě odrůdy Coratina.

Showroom v olivovém mlýně Frantoio MuragliaShowroom v olivovém mlýně Frantoio Muraglia

Kromě skvělého prémiového olivového oleje vsadila rodina Muraglia na design obalů. Inspirací je místní apulijská kultura a tradice. Vrcholem nabídky Frantoio Muraglia je olivový olej v keramických lahvích, které jsou ručně vyráběny a ručně malovány. Jedná se v podstatě o sběratelskou sérii, která je zdobena tradičními barevnými motivy, ale také moderním uměleckým stylem. Záleží na vkusu zákazníka.