Dárkové balení BIO olivového oleje Organic a BIO balsamica Vinagro od Marina Colonna (2 x 250 ml)

Kód: 1256
Novinka BIO
898 Kč
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
19.7.2024

Dárkové balení BIO prémiového extra panenského olivového oleje Organic 250 ml a BIO balsamica Vinagro 250 ml z certifikované ekologické produkce. Olivový olej pochází z malé rodinné farmy Marina Colonna z jihu Itálie, balsamico se vyrábí tradičním způsobem v Modeně.

  • BIO extra panenský olivový olej z italské rodinné farmy
  • Jemné ovocné aroma s náznaky čerstvé trávy skvělé na listové saláty, bílé rybí maso, mozzarellu s rajčaty
  • Jemná vyvážená chuť se stopami sladkých mandlí a mírnou pikantností

Olivový olej Marina Colonna má v olivovém průvodci Flos Olei hodnocení 99 bodů ze 100

  • Říjnová sklizeň zaručuje nejlepší kvalitu oleje
  • Vinagro má jasně tmavou barvu s pronikavou vůní a sladkou a kyselou chutí
  • Netradiční láhve ve tvaru amfory jsou také skvělým dárkem

Detailní informace

Benefity

Detailní popis produktu

Chutě a vůně BIO extra panenského olivového oleje Marina Colonna Organic

Tato kupáž BIO extra panenského olivového oleje je vyrobena z oliv vypěstovaných za přísných podmínek ekologického zemědělství. V olivových hájích se nepoužívají chemické postřiky ani umělá hnojiva. Olivový olej je lisován tradiční metodou za studena tak, aby měl co nejlepší chuť a obsahoval maximum zdraví prospěšných látek.

Organický olivový olej Marina Colonna má jemnou chuť s náznakem sladkých mandlí a lehkou pikantností. Podobné je i aroma, které je jemné s ovocným nádechem a závanem čerstvé trávy.

Párování olivového oleje Marina Colonna Organic s jídlem

Tento extra panenský olivový olej je skvělý na listové saláty, bílé rybí maso, mozzarellu s rajčaty, ovocné saláty a další jídla, které nejsou příliš chuťově výrazná.

BIO balsamico Vinagro

Organické balsamico Modena vyrobené z organického vařeného hroznového moštu a vinného octa. Vinagro má jasně tmavou barvu s pronikavou vůní a sladkou a kyselou chutí. Je skvělé pro přípravu míchaných zeleninových salátů, zeleninových závitků, dochucení grilovaného masa, marinování masových pokrmů. V našich krajích není příliš obvyklé používat balsamico v kombinaci s dezerty, ale vyzkoušejte se zmrzlinou, ovocnými saláty nebo fíky. Můžete jej také využít k dekoraci talířů.

Balsamico se nevyrábí na farmě Marina Colonna, ale vyrábí jej Acetaia Cazzola e Fiorini s.r.l, specializovaný výrobce přímo z Modeny.

Italská rodinná farma Marina Colonna

Dechberoucí historie rodiny Colonna

Když vybíráme nové prémiové olivové oleje, tak máme tři základní kritéria. Nutnými podmínkami jsou špičková kvalita olivového oleje, atraktivní design balení, ale také naladění se na lidi, kteří olivový olej vyrábějí. Jejich příběhy a životní cesty jsou mnohdy velmi zajímavé a často vás zavedou zpět o pár století. A toto je i případ farmy Marina Colonna.

Marina Colonna je jméno dámy, která tuto farmu v regionu Molise (jižní Itálie) vlastní a řídí. Paní Marina je potomkem starobylého římského rodu, jehož historie sahá až do středověku. Její předkové významně ovlivňovali dějiny Itálie i celé Evropy. Giovanni Colonna, který se stal v roce 1195 kardinálem, byl křižákem, který prošel saracénským vězením a byl osobním přítelem Františka z Assisi. Toho podporoval při založení jeho mnišského řádu.

Rodinná farma Marina Colonna na jihu Itálie

Další významní členové tohoto rodu se aktivně účastnili středověkého politického, náboženského a vojenského života. Měli významný vliv na rozhodování papežů a císařů. V jejich okolí se objevovala významná jména jako sv. Tomáš Akvinský, básník Petrarca, španělský král Filip II. nebo francouzský král Ludvík XIV. Oddone Colonna byl v roce 1417 zvolen za papeže Martina V., členka františkánského řádu Margherita Colonna byla blahořečena za svatou papežem Piem IX.

Ve dvacátém století byl Prospero Colonna třikrát starostou Říma a senátorem Italského království. Jeho syn, Piero Colonna, byl římským guvernérem. Francesco Colonna, syn Piera, zasvětil svůj život reorganizaci a modernizaci rodinného panství v Molise, které nyní provozuje jeho dcera Donna Marina.

Donna Marina Colonna a její olivová farma

O farmě Marina Colonna

Mezi zelené kopce kraje Molise přišla rodina Colonna na počátku 19. století. Vévodkyně Cattaneo di Sannicandro se provdala za Asprena Colonnu a nevěsta přinesla zdejší pozemky jako věno. Marina Colonna zdědila farmu v roce 1996 po svém otci Francescu Colonnovi. Masseria Bosco Pontoni, jak se farma oficiálně nazývá, leží poblíž San Martino in Pensilis v nadmořské výšce 120 metrů. Farma má rozlohu 180 hektarů, a kromě olivových hájů se zde pěstují obiloviny a zelenina. Farma nabízí také ubytování a můžete prozkoumávat malebnou kopcovitou krajinu Molise, kde je jen minimum turistů.

Olivovníky rostou na 55 hektarech a více jak polovina je ekologicky certifikována. Pěstují se zde historické, tradiční místní a také experimentální odrůdy olivovníků. V současnosti je to 15 různých kultivarů jako Leccino, Frantoio, Peranzana, Gentile di Larino, Coratina, Ascolana Tenera, FS17, Cima di Melfi, Rosciola, Maiatica, Nocellara del Belice, Itrana, Kalamata, Termite di Bitetto, Leccio del Corno.

Výroba olivového oleje na farmě Marina Colonna

Odborné hodnocení olivového oleje Marina Colonna

Než olivový olej zařadíme do naší nabídky, opakovaně jej chutnáme a zkoušíme jej s různými druhy jídel. Olivové oleje nevybíráme jen podle našeho úsudku, ale také studujeme specializované průvodce, které hodnotí kvalitu olivových olejů z jednotlivých farem. K nejrespektovanějším průvodcům v oboru patří Flos Olei, který vydává italský food novinář Marco Oregia. Marina Colonna se svými 99 body ze 100 patří podle tohoto průvodce k naprosté špičce. Odborná porota Flos Olei vybírá 500 nejlepších olivových olejů světa.

Dagmar Kublová
Sommelier olivových olejů

Dagmar Kublová - OLIVUM.cz

Doplňkové parametry

Kategorie: MARINA COLONNA
Hmotnost: 1 kg
Výrobce: Marina Colonna Soc. Agr.S.r.l.
Produkt: olej, balsamico
Druh oleje: olivový extra panenský
Intenzita chutě: jemná
Objem: 2 x 250 ml
Země původu: Itálie
Region: Emilia-Romagna, Molise
Typ oleje: kupáž
Odrůda: Ascolana, Peranzana, Nocellara
Certifikace BIO: ano
Sklizeň: říjen 2023 (prémiová kvalita "First Harvest")
Dárkové balení: ano
Acidita olivový olej: 0,22 %
Polyfenoly: 300 mg/kg
Aroma olivového oleje: jemné ovocné aroma s náznaky čerstvé trávy
Chuť olivového oleje: jemná vyvážená chuť se stopami sladkých mandlí a mírnou pikantností
Způsob zpracování olivového oleje: lisovaný za studena, výběrová jakost olivového oleje získaného přímo z oliv pouze mechanickými postupy
Výživové údaje na 100 ml: energie 3389kJ/824 kcal, Tuky celkem 92g, z toho nasycené mastné kyseliny 14g; Sacharidy celkem 0g; Cukry 0g; Bílkoviny 0g; Sůl 0g
Skladování: skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem
Dovozce: OLIVUM s.r.o., Sedmdesátá 7055, 760 01 Zlín

Farma Marina Colonna

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Colonna Extra Virgin Olive Oil

Farmu Masseria Bosco Pontoni, kterou vlastní a řídí paní Marina Colonna, najdete na jihu Itálie. Konkrétně v regionu Molise, nedaleko městečka San Martino in Pensilis. Rodina Colonna na farmě hospodaří od začátku 19. století, kdy tyto pozemky získal jako věno své nevěsty Asprena Colonna. Rozvětvená rodina Colonnů má dlouhou historii, která sahá až do 12. století.

V současnosti farma hospodaří na 180 hektarech půdy. Z toho je 55 hektarů olivovníků, které zde rostou v patnácti různých odrůdách. Hlavním kultivarem je Peranzana, která se do této oblast dostala z francouzského Provence. Další odrůdy jsou tradiční místní nebo experimentální. Více jak polovina olivových hájů je vyčleněna na ekologickou produkci, která je certifikována jako BIO. Na farmě se dále pěstují obiloviny a zelenina.

Donna Marina Colonna a její farma na jihu Itálie v Molise

Hlavním produktem farmy jsou prémiové extra panenské olivové oleje, které jsou skvěle hodnoceny i odbornou veřejností. Italský průvodce olivovými oleji Flos Olei hodnotí oleje Marina Colonna 99 body ze 100. Kromě tradičních extra panenských olivových olejů se Marina Colonna zaměřuje i na produkci ochucených olivových olejů jako jsou citronové, pomerančové, rozmarýnové nebo lanýžové.

Kromě olivový olejů farma produkuje i různé druhy oliv v nálevech, nakládaná sušená rajčata nebo balsamico.