THE GOVERNOR

Nejprodávanější

2 položek celkem

Cena

2251190
12251190

Značky

Položek k zobrazení: 2
Testovací sada řeckého extra panenského olivového oleje The Governor 2 x 25 ml
225 Kč

Vzorky řeckého prémiového olivového oleje The Governor jsou ve dvou zkumavkách, které jsou uloženy v elegantní dárkové krabičce, která muže posloužit i jako malý dárek. Řecký...

Kód: 1119
Řecký prémiový extra panenský olivový olej The Governor 500 ml
1 190 Kč

The Governor je řecký prémiový olivový olej z ostrova Korfu, který je výjimečný vysokým podílem oleocanthalu a oleaceinu a díky tomu je klasifikován jako jeden z...

Kód: 1118

Řecký prémiový olivový olej The Governor

Prémiový olivový olej z Korfu

Řecký ostrov Korfu je spjat s výrobou olivového oleje tisíce let. Bohužel místní olivový olej nebyl dříve právě synonymem kvality a zdejší produkce byla kvalitativně podprůměrná. To se rozhodli změnit bratři Spyros a George Dafnis, kteří se stali průkopníky výroby prémiového olivového oleje na Korfu. Jejich rodinná farma byla první, která z kvantity přesedlala na kvalitu. To, že to bylo dobré rozhodnutí, potvrzují úspěchy na mezinárodních soutěžích a také rostoucí zájem o jejich produkty z různých koutů světa.

Rodinná farma bratří Dafnisů

Bratři Dafnisové navazují na stoletou rodinou tradici v pěstování olivovníků a výroby olivového oleje. Jsou třetí generací, která se živí výrobou olivového oleje a vnesli do tohoto odvětví celou řadu inovací. Jejich olivový olej se vyrábí z oliv odrůdy „lianolia“, která patří k nejstarším kultivarům olivovníku. Historie odrůdy sahá až do dávného starověku. Farma bratří Dafnisů leží v jižní polovině ostrova Korfu v historické vesnici Aghios Mathaios. Stáří většiny olivovníků na farmě je okolo 500 let! Pokud budete na Korfu na dovolené, můžete se sem vypravit na „tour“ a farmu si zblízka prohlédnout.

Limitovaná edice prémiového olivového oleje The Governor z Řecka

Značka „The Governor“

Nezdá se vám název The Governor příliš řecký? Výjimečný produkt si zaslouží i výjimečné jméno a The Governor je inspirován silným charakterem Joannise Kapodistriase. Tento šlechtic byl úspěšným evropským diplomatem a řeckým politikem. Podporoval řecké povstání v roce 1821 proti turecké nadvládě. Po vítězném skončení Řecké osvobozenecké války v roce 1827 se stal prezidentem (governorem) nezávislého Řecka.

Filozofie pěstování oliv a výroby olivového oleje u bratří Dafnisů je charakteristická třemi hlavními oblastmi. Kombinace tradičních postupů s možnostmi nejmodernějších technologií, inovace a především vědecký výzkum. Právě vědecký výzkum posouvá značku The Governor z běžného kuchyňského použití do oblasti medikamentů.

Expozice tradiční výroby olivového oleje v Řecku

Medicína „The Governor“

Olivy a olivový olej je nerozlučně spjat s historií lidstva. Již 4.000 let před naším letopočtem byl užíván jako lék. Homér charakterizoval olivový olej jako „zlatou tekutinu“ a otec medicíny Hippokrates jej považoval za dokonalý lék. Olivový olej obsahuje řadu vitamínů a antioxidantů a je skvělou prevencí proti řadě závažných chorob.

Jednou z klíčových látek, mající pozitivní vliv na zdraví, je OLEOCANTHAL. Oleocanthal je druh přírodní fenolové sloučeniny, který je odpovědný za štiplavost olivového oleje. Čím více je olivový olej pikantnější (pálivější nebo štiplavější – poznáte na kořeni jazyka), tím více obsahuje sloučenin fenolu konkrétně látky Oleocanthal.

Právě tímto směrem se ubírá vědecký výzkum, resp. jeho podpora, bratrů Dafnisových.  A právě v olivovém oleji The Governor byl zaznamenán jeden z nejvyšších výskytů oleocanthalu. Díky této vlastnosti je The Governor předmětem studií na Cornell University ve státě New York, které byly zaměřeny na Alzheimerovu chorobu a rakovinné buňky. Z těchto výzkumů byly publikovány studie, které potvrzují pozitivní vliv oleocanthalu především jako prevence proti rakovině. Detailnější informace včetně odkazů na publikované studie najdete na této stránce

Díky velmi vysokým koncentracím fenolických sloučenin, zejména hydroxytyrosolu, oleocanthalu a oleaceinu, je The Governor klasifikován jako jeden z nejzdravějších olivových olejů na světě.

Výroba olivového oleje The Governor

The Governor byl prvním olivovým olejem, kterému bylo uděleno zdravotní potvrzení EU. Nařízení Komise EU č. 432/2012 ze dne 16. května 2012 stanovilo seznam povolených zdravotních tvrzení při označování potravin. Tím se různé druhy olivových olejů zařadily do kategorie s vysoce koncentrovanými polyfenoly, které chrání před oxidací lipidů v krvi. Toto tvrzení lze použít pouze u olivového oleje, který obsahuje nejméně 5 mg derivátů hydroxytyrosolu na 20 g. Celkové deriváty hydroxytyrosolu v guvernéru EVOO jsou o 61% vyšší než stanovené evropské předpisy. Governor Limited úrovně Oleocanthal / Oleacein jsou neustále kolem 966 mg / kg každé sklizně ve srovnání s průměrnými hodnotami pro extra panenský olivový olej na 135/105 mg / kg.

Tyto bioaktivní sloučeniny je v hledáčku zájmu vědců. Ve skutečnosti více než 300 recenzovaných vědeckých studií identifikovalo význam molekuly Oleocanthal a její protizánětlivé, antioxidační, protirakovinné, antimikrobiální a neuroprotektivní schopnosti bojovat proti nemocem. Tyto protizánětlivé vlastnosti chrání tělo před oxidačním stresem. To je stav, kdy množství volných radikálů převyšuje množství antioxidantů. Dlouhodobý oxidační stres způsobuje poškození buněk, tkání, bílkovin a DNA našich těl. To nakonec vede k mnoha chronickým stavům, jako jsou kardiovaskulární onemocnění (mrtvice, ateroskleróza, vysoký krevní tlak), cukrovka, chronická únava, astma, specifická rakovina a neurodegenerativní onemocnění, jako jsou Parkinsonova choroba a Alzheimerova choroba.

Pokud chcete využít pozitivních vlastností olivového oleje The Governor, přidejte do své každodenní stravy pouze 20mg (přibližně polévková lžíce) tohoto olivového oleje.

Prémiový olivový olej The Governor získává pravidelně ocenění na mezinárodních soutěžích

Ocenění z mezinárodních soutěží

Naším cílem je přivážet českým zákazníkům ty nejlepší olivové oleje. Sami opakovaně olivové oleje chutnáme, ale samozřejmě nás zajímá i názor profesionálů. Proto pečlivě sledujeme mezinárodní soutěže a ověřujeme, zda námi dovážené prémiové olivové oleje chutnají i odborníkům. The Governor patří mezi úspěšné značky. V letošním roce (2020) získal již čtyři ocenění a posledním z nich je SILVER AWARD na mezinárodní soutěži New Yorku 2020 Olive Oil Times. Skvělý výsledek v konkurenci 900 vzorků z 26 zemí.

Benefity