BIO Rajčatový protlak Chiavalon 530 g

Kód: 1141
165 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
19.7.2024

Rajčatová omáčka z bio produkce, bez přidaného cukru, pasterizovaná. Perfektní pro všechny druhy omáček, krémů, polévek, těstovin nebo pizzy. Skvěle si rozumí s kurkumou, česnekem nebo se středomořskými bylinkami.

Bio rajčatová omáčka je doplňkovým produktem farmy Chiavalon. Rajčata pochází z polí v údolí řeky Raša, kde bratři Chiavaloni kromě rajčat pěstují také melouny. Ekologicky pěstovaná rajčata se sklízejí brzy ráno a už po pár hodinách od sběru se promění v lahodnou rajčatovou omáčku. Jedná se o pasterizovanou omáčku bez přidaného cukru, soli a koření. Je ideální pro děti, kdy spolu s kvalitním olivovým olejem hraje jasný prim v jejich zdravých stravovacích návycích. Děti si ji jistě zamilují a v kombinaci s tolik zbožňovanými těstovinami se i z těch největších odpůrců jídla stanou skvělí strávníci.

Detailní informace

Benefity

Detailní popis produktu

Čistá šťáva z rajčat

BIO rajčatový protlak Chiavalon má široké uplatnění v kuchyni a můžete jej použít pro přípravu těstovin, rajské omáčky nebo skvělé polévky. Jednoduchý recept na rajskou polévku s fenyklem najdete v sekci recepty.

Jedná se o pasterizovanou omáčku bez přidaného cukru, soli a koření. Je ideální pro děti, kdy spolu s kvalitním olivovým olejem hraje jasný prim v jejich zdravých stravovacích návycích. Děti si ji jistě zamilují, podobně jako dětský olivový olej, a v kombinaci s tolik zbožňovanými těstovinami se i z těch největších odpůrců jídla stanou skvělí strávníci. 

Výroba rajčatové passaty Chiavalon

Nejmladší istrijské město Raša bylo postaveno v letech 1936 až 1937 za italské vlády, aby sloužilo horníkům, kteří těžili uhlí v místním dole. Až do roku 1935, kdy byl vybudován zavlažovací systém, bylo údolí řeky Raša neúrodnou mokřadní oblastí.

Po 2.světové válce byla úrodná půda v údolí Raša zcela zanedbaná, proto se farma Chiavalon rozhodla tuto půdu ozdravit a v létě 2015 si pronajali 185,5 ha pozemků na dobu dalších 50 let. Cílem bylo kompletně přeměnit přehlížené a opuštěné pole, které se nachází 2 metry pod hladinou moře, do krásné obdělávané úrodné země. Každopádně to bude stát hodně sil, energie a nadšení. Tento přístup ale rodině Chiavalon není cizí a v podstatě je jejich životní filozofií. 

Olivy těsně před sklizníBratři Sandi a Tedi Chiavalon

O rodinné farmě Chiavalon

Chiavalon je rodinná farma na chorvatské Istrii, kterou najdete v městečku Vodnjan, nedaleko turisty oblíbeného souostroví Brijuni. Farmu založil Sandi Chiavalon, který již v dětství propadl kouzlu olivovníků a oliv. Do pěstování a výroby olivového oleje Sandiho zasvětil jeho dědeček, podle kterého se dnes se jmenuje olivový olej Romano. Po smrti dědečka zdědil Sandi, jako mladý teenager, padesátku olivovníků. Vystudoval zemědělskou univerzitu a naplno se začal věnovat výrobě prémiového olivového oleje. Později se k Sandimu přidal jeho bratr Tedi, který se věnuje především obchodním a marketingovým aktivitám. V rámci farmy pracuje většina rodinných příslušníků.

Farma Chiavalon vsadila na výrobu prémiového olivového oleje, tzn. olivového oleje špičkové kvality. Veškerý extra panenský olivový olej Chiavalonu pochází z říjnové sklizně, kdy mají olivy nejlepší chuť a obsahují nejvíce vitamínů, antioxidantů a dalších zdraví prospěšných látek. Prémiové olivové oleje Chiavalon se postupně propracovali mezi světovou špičku a Chiavalon Ex Albis byl zařazen mezi TOP 15 olivových olejů světa.

Rajčatový protlak Chiavalon zakoupíte i v olivovém mlýněNová budova olivového mlýnu Chiavalon

Medaile a ocenění extra panenských olivových olejů Chiavalon

Jak je možné, že na severu Chorvatska vzniká jeden z nejlepších olivových olejů světa? Paradoxně za to může severní poloha, protože dozrávání oliv je zde trochu opožděné oproti jižním oblastem. Olivy dozrávají až po odeznění největších letních veder a díky tomu jsou v lepší kondici.

Medaile a ocenění získává Chiavalon každoročně na soutěžích

O kvalitě extra panenských olivových olejů Chiavalon se dennodenně přesvědčují zákazníci v Německu, Rakousku, Spojených státech, Hongkongu, ale také v Peru nebo na Madagaskaru. Pro každého výrobce prémiového olivového oleje jsou také důležitá ocenění na respektovaných mezinárodních soutěžích. Chiavalon má pestrou sbírku medailí a různých cen z domácích soutěží Olive Oil Competetion z Vodnjanu, Vinistra v Poreči, Maslina ve Splitu. Na prestižních mezinárodních akcích získal ocenění a zlaté medaile v Alma Armonia (Itálie), International Olive Oil Prize (Curych), A.I.P.O. (Riva del Garda), L'Orciolo d'oro (Pesaro), Olive Japan, Los Angeles Olive Oil Award atd.

Doplňkové parametry

Kategorie: CHIAVALON
Hmotnost: 0.9 kg
Výrobce: CHIAVALON D.O.O.
Produkt: rajčata
Objem: 530 g
Země původu: Chorvatsko
Region: Istrie
Certifikace BIO: ano
Dárkové balení: ne
Výživové údaje na 100g: energie 100 kJ/24 kcal, Tuky 0,50g, z toho nasycené mastné kyseliny 0,10g. Sacharidy 3,4g, z toho cukry 3,4g, Bílkoviny 1,3g, Sůl 0,13g, bez konzervantů
Skladování: skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem
Dovozce: OLIVUM s.r.o., Sedmdesátá 7055, 760 01 Zlín

Atmosféra v olivovém mlýnu Chiavalon při sklizni

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Chorvatská rodinná olivová farma Chiavalon

Prémiové extra panenské olivové oleje Chiavalon vyrábí stejnojmenná rodinná farma na chorvatské Istrii, ve městečku Vodnjan jen pár kilometrů od Puly. Farma je řízena dvěma bratry, Sandi Chiavalonem a Tedi Chiavalonem. Farmu do světa prémiových olivových olejů uvedl Sandi Chiavalon. Ten už v dětství propadl kouzlu olivových hájů a výrobě olivového oleje. Mentorem mu byl jeho dědeček Romano, podle kterého se dnes jmenuje jeden z olejů Chiavalon. Po smrti dědečka zdědil Sandi padesát olivovníků, vystudoval zemědělskou fakultu v Záhřebu a postupně začal budovat rodinnou farmu. Jeho bratr Tedi se věnuje především obchodu a marketingu.

Chiavalon si postupně vybudoval mezinárodní renomé a dnes patří k nejlepším výrobcům prémiového olivového oleje nejen v Chorvatsku, ale také na světě. V nabídce mají 5 druhů olivových olejů a každý se hodí pro jiný druh jídel. Olej můžete zakoupit ve třech velikostech 100 ml, 250 ml a 500 ml. Moderní design a dárkové tuby udělají z prémiového olivového oleje Chiavalon důstojný dárek.