Španělský extra panenský olivový olej Reserva Familiar 500 ml z farmy Nobleza del Sur

Kód: 101/500/2019
289 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
20.1.2021
  • Středně ovocné aroma a výraznější zaoblená chuť odrůdy Picual 100%
  • Ideální pro dochucení ryb, masa, těstovin, rizota, luštěnin, přípravu omáček a dochucení polotvrdých sýrů
  • Acidita 0,2%
  • Cenově dostupnější olivový olej z listopadové sklizně

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pokud si prémiové olivové oleje hýčkáte jen na své nejlepší kulinářské výtvory a nechcete plýtvat touto drahou surovinou v běžné kuchyni, máme pro vás řešení. Nobleza del Sur Reserva Familiar, olej z listopadové sklizně, kdy olivy dávají více oleje, ale již není v kategorii „prémiových“ olivových olejů. Díky větší výtěžnosti je tento olivový olej za nižší cenu než oleje prémiové. Přesto neztrácí na kvalitě a v kuchyni bude výtečným pomocníkem.

Reserva Familiar je vyroben z oblíbené španělské odrůdy Picual, která má výraznější chuť a tento olej má středně ovocné aroma. Poslouží vám velmi dobře k přípravě bílého i červeného masa, grilovaných a smažených ryb, mořských plodů, omáček, houbových polévek, luštěnin, těstovin nebo rizota.

Reserva Familiar pochází ze španělské rodinné farmy Nobleza del Sur, která pěstuje olivovníky v severní části Andalusie v regionu Jaén. Zkušenosti s pěstováním oliv a výrobou olivového oleje se zde kumulují 12 generací. Již od roku 1640 je tato farma v držení rodiny Sagra. Nobleza del Sur se primárně orientuje na výrobu prémiových olivových olejů a je v tomto směru hodně úspěšná. Svědčí o tom pravidelné ocenění z mezinárodních soutěžích a také hodnocení 99 bodů ze 100 v prestižním katalogu Flos Olei.

Více o samotné farmě se dozvíte v sekci Rodinné farmy > Nobleza del Sur.

Doplňkové parametry

Kategorie: NOBLEZA DEL SUR
Hmotnost: 0.881 kg
Výrobce: Nobleza del Sur
Druh oleje: olivový extra panenský
Objem: 500 ml
Sklizeň: listopad

Představení Nobleza del Sur

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Prémiový olivový olej Nobleza del Sur

Nobelza del Sur je rodinná olivová farma ze španělské Andalusie. Farmu řídí paní Lola Peñuelas Sagra, která kromě špičkové kvality olivového oleje sází i na eleganci designu lahví. Nobleza del Sur patří k nejlepším světovým výrobcům prémiového olivového oleje a v průvodci Flos Olei má hodnocení 99 bodů ze 100. Značka pravidelně sbírá medaile i na mezinárodních soutěžích.

Rodina vyrábí olivový olej již 12 generací od 17. století. Olivové háje rostou ve třech lokalitách v regionu Jaén. Hlavními odrůdami je Arbequina, která má jemnější chuť a výraznější Picual. Ten se prodává pod označení Centenarium. Tyto dvě odrůdy můžete koupit ve čtyřech různých velikostech lahví, přičemž každá má svůj originální design. Pokud chcete použít olivový olej jako dárek, tak dárkové kazety Nobleza del Sur vás jistě zaujmou. Jemná elegance a luxusní provedení zcela jistě potěší každou ženu.

Nobleza del Sur myslí i na děti. Jeden z olejů je speciálně vyladěný pro dětské chuťové pohárky a obal pro dětské oči.

Jsme si vědomi, že cena prémiových olivových olejů není nízká a řada našich zákazníků si je hýčká a šetří pro výjimečné příležitosti. Proto jsme do nabídky zařadili i cenově dostupnější Nobleza del Sur Family Reserva. Tento olej pochází z listopadové sklizně, kdy olivy dávají více oleje a cena je díky tomu nižší. Nobleza del Sur je zárukou, že i tento olivový olej je špičkové kvality.