Prémiový extra panenský olivový olej Oleum Hispania Hojiblanca 500 ml

Kód: 1291
499 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
2.10.2023

Harmonický olivový olej střední intenzity a plné chuti. Najde široké uplatnění v kuchyni pro přípravu a dochucení široké škály pokrmů.

  • Chuť lehce nasládlá s mírnou hořkostí nezralého ovoce a dochutí mandlí, olivových listů, bylin a růžového pepře.
  • Aroma mandlí, olivových listů, bylin a růžového pepře
  • Párujte se zeleninovými saláty, grilovanou zeleninou, pokrmy z rýže,  těstovinami, bílými rybami či polévkami typu gazpacho a salmorejo
  • Skvěle se hodí do těsta pro přípravu chleba, těstovin a pečiva a to díky své ideální konzistenci a struktuře, kterou těstu dává.
  • Říjnová sklizeň, kdy mají olivy nejvíce zdraví prospěšných látek
  • Farma pravidelně získává nejvyšší ocenění na prestižních soutěžích

Detailní informace

Benefity

Detailní popis produktu

O olivovém oleji Hojiblanca

Odrůda Hojiblanca se vyznačuje širokou škálou chutí. Na začátku lehce nasládlá chuť s mírnou hořkostí nezralého ovoce a dochutí mandlí, olivových listů a růžového pepře.

Skvěle se hodí pro výrobu chleba, těstovin a pečiva, a to díky své ideální konzistenci a struktuře, kterou těstu dává. Dochutí také dresinky připravené spolu s balsamikem, grilovanou zeleninu i čerstvou zeleninu, pokrmy z rýže, bílé ryby či polévky typu španělské gazpacho či salmorejo.

Farma Oleum Hispania

Farma Oleum Hispania

Olivová farma Oleum Hispania sídlí v Subbética Cordobesa, oblasti mezinárodně uznávané pro produkci nejlepšího olivového oleje na světě. Farma se nachází v samém srdci Andalusie, na úpatí pohoří Sierras Subbéticas, a je historicky spojena s tradičním pěstováním oliv. Díky geografickému umístění v nadmořské výšce 652 metrů nad mořem je zde půda velmi úrodná a olivovníky tak dávají olivový olej jedinečné chuti i aroma.  

Olivové háje i mlýn se nachází v úrodné rovině údolí Guadalquivir u Coto de la Plata. Je to oblast, kde se olivové háje kultivují po tisíciletí a dávají olivovou šťávu vysoké kvality. Již v římských dobách se tento vzácný zlatavý mok Betica vyvážel do celé říše.

Sklizeň probíhá výhradně v říjnu. Včasná sklizeň, okamžité mletí a extrakce jsou klíčem k zachování kvality výsledného produktu. Proces extrakce za studena při teplotách nižších než 22 stupňů Celsia tak dává extra panenský olivový olej výtečné chuti s vysokým podílem vitamínů a zdraví prospěšných polyfenolů.

Farma Oleum HispaniaFarma Oleum Hispania

Od roku 2017 je Oleum Hispania součástí QVEXTRA!, mezinárodního sdružení výrobců extra panenského olivového oleje, které spojuje láska a respekt k olivovému oleji, péče o olivový háj a hledání dokonalosti v každém kroku procesu. QVEXTRA! Uděluje mezinárodní pečeť kvality extra panenským olivovým olejům, které splňují řadu fyzikálních, chemických a senzorických požadavků schválených asociací. Toto pečeť, nazývaná SIEV, je mezinárodní pečeť dohodnutá mezi výrobci, odborníky a spotřebiteli, která potvrzuje, že produkt splňuje přísné požadavky na kvalitu. V tomto smyslu je spotřebiteli zaručeno, že olivový olej SIQEV je ve vysoké kvalitě a že kvalita produktu zůstane zachována po celou dobu minimální trvanlivosti.

Konzumace tohoto druhu extra panenského olivového oleje SIQEV je vysoce doporučována odborníky na výživu a odborníky v oblasti zdraví po celém světě. Je základní složkou středomořské stravy, která je považována za vyváženou, zdravou a život prodlužující stravu. QVEXTRA! a SIQEV zaručují, že oleje kromě toho, že jsou vynikající z hlediska vůní a chutí, obsahují všechny nutriční výhody, na které odborníci odkazují. Asociace zaručuje správné používání SIQEV prostřednictvím namátkových kontrol v místě původu anebo v místě prodeje, které provádějí třetí strany specializované na odběr vzorků a jejich správu.

Dagmar Kublová
Sommelier olivových olejů

Dagmar Kublová - OLIVUM.cz

Doplňkové parametry

Kategorie: Výběr z oliv
Hmotnost: 0.9 kg
Výrobce: Hispania Food Company XXI, S.L.
Produkt: olej
Druh oleje: olivový extra panenský
Intenzita chutě: střední
Objem: 500 ml
Země původu: Španělsko
Region: Andalusie
Typ oleje: jednodruhový
Odrůda: Hojiblanca
Certifikace BIO: ne
Sklizeň: říjen 2022 (prémiová kvalita "First Harvest")
Dárkové balení: ne
Acidita: 0,12 %
Polyfenoly: 436 mg/kg
Aroma: ovocné harmonické aroma s vůní mandlí, olivových listů a růžového pepře
Chuť: lehce nasládlá chuť s mírnou hořkostí nezralého ovoce a dochutí mandlí, olivových listů a růžového pepře
Způsob zpracování: lisovaný za studena, výběrová jakost olivového oleje získaného přímo z oliv pouze mechanickými postupy
Výživové údaje na 100g: energie 3696 kJ/899 kcal, Tuky 99,9g, z toho nasycené mastné kyseliny 13,8g, Sacharidy 0g, z toho cukry 0g, Bílkoviny 0g, Sůl 0g
Skladování: skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem
Minimální trvanlivost do: 31.12.2024
Dovozce: OLIVUM s.r.o., Sedmdesátá 7055, 760 01 Zlín

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Oleum Hispania

Olivová farma Oleum Hispania je skvostem Subbética Cordobesa, regionu s celosvětovou reputací v oblasti produkce olivového oleje špičkové kvality. Toto úchvatné místo leží v srdci španělské Andalusie, nedaleko horského pásma Sierras Subbéticas, a jeho historie je úzce svázána s tisíciletou tradicí pěstování oliv. Díky jeho poloze v 652 metrech nad mořem, půda v této oblasti je zvláště úrodná, což umožňuje olivovníkům produkovat olej s charakteristickou chutí a vůní.

Olivové háje a mlýn Oleum Hispania jsou položeny v údolí Guadalquivir, u oblasti Coto de la Plata, kde se olivy pěstují již tisíce let. Již v dobách Římanů byl tento vzácný, zlatý elixír známý jako Betica vyvážen po celém římském impériu.

Olivové háje Oleum Hispania v Andalusii

Skvělý olej z tohoto mlýna pochází z včasně sklizených oliv, které jsou okamžitě mlety a zpracovány za nízkých teplot okolo 22 stupňů Celsia. Tato technika extrakce za studena umožňuje zachování všech vitamínů a prospěšných polyfenolů, které dodávají oleji jeho jedinečnou chuť a zdravotní benefity.

Oleum Hispania je od roku 2017 členem QVEXTRA!, mezinárodní asociace výrobců extra panenského olivového oleje. Toto sdružení sdílí společnou lásku k olivovému oleji, péči o olivové háje a stále hledá dokonalost ve všech aspektech výrobního procesu. Jako potvrzení tohoto úsilí, asociace QVEXTRA! uděluje mezinárodní pečeť kvality SIQEV olivovým olejům, které splňují řadu přísných fyzikálních, chemických a senzorických standardů.

Olivové oleje SIQEV jsou velmi ceněny výživovými odborníky a zdravotnickými specialisty po celém světě. Tento olej je klíčovou součástí středomořské diety, která je považována za vyváženou, zdravou a prodlužující život. QVEXTRA! a SIQEV zaručují, že jejich oleje nejen chutnají a voní skvěle, ale také poskytují všechny nutriční výhody, které jsou jim připisovány. Tuto záruku podporuje pravidelné a náhodné testování v místě původu i prodeje, které provádějí nezávislé třetí strany specializující se na sběr a analýzu vzorků.

Dagmar Kublová
Sommelier olivových olejů

Dagmar Kublová - OLIVUM.cz